Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Севлиево

Севлиево

Мнениеот Мъро » Чет Яну 08, 2009 2:08 am

Някой ходил ли е на пазар там и какво ви е мнението за такъв род пазари.Аз лично съм ходил един път и ми хареса имаше малко птици но това беше в началото.За тези който незнаят за какво става въпрос да обесня.Всеки месец мисля че беше първата седмица от месеца се организира пазар и всеки може да отиде да продава,изкарват се всякакви животни.Идеята според мен е доста добра пък е и на хубаво място в средата на бг.В другите държави се организират такива пазари и ходят много хора.Тука ако ти трябва нещо трябва да намериш кой го има да отидеш до тях и ако ти трябва една птица и ако е в другия край на бг ти излиза златна.За това според мен е хубаво да има такъв пазар пък и ако почнат да ходят и такива с храни и аксесоари каквото ти трябва може да си купиш.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот христо абаджиев » Чет Яну 08, 2009 10:47 am

Готина скара правят там и обстановката е много готина .Що се отнася пазаря е слабичък.Мисля че беше всяка последна събота от месеца.Но общо взето си струва расходката. :lol:
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Мъро » Чет Яну 08, 2009 12:29 pm

Да хубаво е и ако почне да се посещава мисля че ще става хубав пазар.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Usein » Вто Юни 01, 2010 9:05 pm

Пазара се провежда всяка първа неделя от месеца.Заповядайте по_вече хора на 6.06.2010.Дано бъде хубаво времето. :drinks:
Usein
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 11:26 am

Мнениеот Тошко » Вто Юни 01, 2010 11:32 pm

благодаря там сме :drinks:
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот dr_lukanov » Вто Юни 01, 2010 11:38 pm

Тази инициатива е от много време, преди обаче беше много по-посещаван. Мястото позволява направата на голямо тържище, а има възможност и за провеждане на изложба, вече имаше няколко такива (визирам гълъбовъдна), която беше много добре организирана. Севлиевското сдружение е доста сплотено и негови представители редовно посещават и други мероприятия. Желая късмет и по-голяма гластност за напред. Ако се организира смесена изложба (не само на гълъби), вярвам ще има още по-голям интерес.
Поздрави
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Usein » Сря Юни 02, 2010 10:04 pm

На изложбата се предлагат не само гълъби но и много други пернати и егзоти4ни животни:пауни,фазани,токачки,декоративни кокошки,заици,риби,таралежи и много други.
Usein
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 11:26 am

До д-р Луканов

Мнениеот mario.1953 » Чет Юни 03, 2010 10:40 am

Благодарим за добрите думи по отношение на Севлиевското дружество. Прав Сте че за предпочитане е съвместна изложба за всички птици и др. декоративни животни, но фоаето на спортната зала е малко за такава.Мислим по въпроса и имаме решение по време на празниците на Севлиево през октомври/Вие го знаете/, ако е свободно, да направим "опознавателно" представяне на всякаква декорация от Севлиевски район. Без награди, оценки и т.н., а през ноември сме заявили изложба на гълъби.
Благодаря Ви и успех.
mario.1953
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 3:01 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Dr. Velev » Чет Юни 03, 2010 11:59 am

Здравейте , тезе дни имах рабата в Севлиево и Габрово , където имам много добри приятели кучкари . Проведохме един малък семинар-Кьорунг в едни прекрасни къща в село около Севлиево и Габрово . Имената не си ги спомням ./ с преспиване и напиване/ Срещнах се с гълъбари от този раьон и мисля ,че може да се направи нещо . На изложбата в Шумен говорих с Стоян Колев , който е готов за взаимодействие на национално ниво .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот dr_lukanov » Чет Юни 03, 2010 3:10 pm

Ще е чудесно ако може да се направи изложба на национално ниво, която да съчетае не само определено перо в любителското птицевъдство. Всички държави с развито декоративно птицевъдство правят такива, пример за това са съсените Румъния и Сърбия. Проблемът е в организацията, осигуряване на достатъчно площ и най-вече субективни фактори.

Вътре в самата спортна зала не може ли да се използва площта? Вие знаете във Велико Търново всяка година пролет и есен местното дружество организира гълъбовъдна изложба, като използват помещение в местно училище. Това мероприятие е съчетано с тържище, интересът е голям, а изложбата много добре организирана. Дано и в Севлиево да успеете да намерите място за провеждане на по-голяма и всеобхватна изложба, обхващаща не само гълъбови птици от региона :wink: .

Поздрави
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към Конкурси, изложби, пазари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта