Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Патици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Патици

Мнениеот bargazini » Пет Юни 27, 2014 10:55 am

И аз да се похваля с новите пернати. Излюпени на 10.06.2014. До сега не съм гледал такива животни. Дано да им е удобно на новото място.
На клипа се виждат и петелът Виандот и кокошцитата Плимутрок, които ми останаха след като мина лисицата преди около 2 седмици.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Патици

Мнениеот qnakiev » Съб Юни 28, 2014 12:17 pm

bargazini написа:И аз да се похваля с новите пернати. Излюпени на 10.06.2014. До сега не съм гледал такива животни. Дано да им е удобно на новото място.
На клипа се виждат и петелът Виандот и кокошцитата Плимутрок, които ми останаха след като мина лисицата преди около 2 седмици.

Супер са патетата :wink: ,съжалявам за загубите случват се такива неща :( !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Патици

Мнениеот Cole » Вто Юли 22, 2014 10:15 pm

Здравейте, отварям тема за разговор! Кал дъкс! Или така наречените "call ducks" :cool: Никъде в този форум не се споменава за тези дребни шумни пернати приятели! Искам да споделите мнения за тях, ако ги познавате и нека споделят продаващите такива птици хора :wink: Благодаря Ви!
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Патици

Мнениеот qnakiev » Сря Юли 23, 2014 3:50 pm

Cole написа:Здравейте, отварям тема за разговор! Кал дъкс! Или така наречените "call ducks" :cool: Никъде в този форум не се споменава за тези дребни шумни пернати приятели! Искам да споделите мнения за тях, ако ги познавате и нека споделят продаващите такива птици хора :wink: Благодаря Ви!

Преди 1 година щях да си купувам такива патици ,но се отказах защото бяха на цената на мандаринките и реших да си взема мандаринки или каролинки вместо тях .Иначе няма нищо сложно в отглеждането им ,просто мини патица с голям чар ... :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Патици

Мнениеот Cole » Чет Юли 24, 2014 8:21 pm

qnakiev написа:
Cole написа:Здравейте, отварям тема за разговор! Кал дъкс! Или така наречените "call ducks" :cool: Никъде в този форум не се споменава за тези дребни шумни пернати приятели! Искам да споделите мнения за тях, ако ги познавате и нека споделят продаващите такива птици хора :wink: Благодаря Ви!

Преди 1 година щях да си купувам такива патици ,но се отказах защото бяха на цената на мандаринките и реших да си взема мандаринки или каролинки вместо тях .Иначе няма нищо сложно в отглеждането им ,просто мини патица с голям чар ... :cool:

Благодаря за отговора, но имам въпрос! Откъде мога да си ги купя?
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Патици

Мнениеот Paulina » Нед Юли 27, 2014 10:53 pm

Имах мини патета, махнах ги просто защото наистина са много шумни и съседите гледаха вече накриво . При новите им стопани имаха езерце на разположение и патицата излюпи на следващата година 12 патета . Симпатични са, наистина, но постоянното им крякане не е за всеки .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Патици

Мнениеот qnakiev » Пон Юли 28, 2014 3:18 pm

Cole написа:
qnakiev написа:
Cole написа:Здравейте, отварям тема за разговор! Кал дъкс! Или така наречените "call ducks" :cool: Никъде в този форум не се споменава за тези дребни шумни пернати приятели! Искам да споделите мнения за тях, ако ги познавате и нека споделят продаващите такива птици хора :wink: Благодаря Ви!

Преди 1 година щях да си купувам такива патици ,но се отказах защото бяха на цената на мандаринките и реших да си взема мандаринки или каролинки вместо тях .Иначе няма нищо сложно в отглеждането им ,просто мини патица с голям чар ... :cool:

Благодаря за отговора, но имам въпрос! Откъде мога да си ги купя?

Не знам ,аз бях говорил с един човек от врачанско ,но му изгубих координатите .Потърси в интернет ,трябва да излезе нещо.
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Патици

Мнениеот bargazini » Съб Авг 02, 2014 8:41 pm

Да попитам. Патиците от клипа по нагоре са вече оперени. Опитвам се да разбера колко са мъжки и колко женски по завъртяното перо на опашката, но нито едно от патетата няма белези на мъжки. Може ли да им е още рано за този белег (на 53 дни са)? И може ли от 15 всички да са женски? :evil:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Патици

Мнениеот elmireto » Съб Авг 02, 2014 10:41 pm

bargazini написа:Да попитам. Патиците от клипа по нагоре са вече оперени. Опитвам се да разбера колко са мъжки и колко женски по завъртяното перо на опашката, но нито едно от патетата няма белези на мъжки. Може ли да им е още рано за този белег (на 53 дни са)? И може ли от 15 всички да са женски? :evil:

рано е още за завъртулката,по гласа се разбират сега женските грачат силно ,а мъжките заглахнало
elmireto
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:08 pm
Местоположение: село Бенковски

Re: Патици

Мнениеот Cole » Пон Авг 04, 2014 7:22 pm

Хващаш всяко едно по едно и ги слушаш кака крякат, ако крякат тихо и прегракнало значи са мъжки, ако крякат силно и гръмогласно... женски са!! p.s. На мен тази година от 17 патета излязоха 17 мъжки - Имам 9 зеленоглави със завъртяно перо на опашката и 8 пекински със завъртяно перо на опашката - кажи речи... карък съм си.... :D :D
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Патици

Мнениеот Cole » Чет Авг 14, 2014 8:26 am

Здравейте, колеги! Имам въпрос за мускусните патици. Имам 1 мъжки и 1 женска бели, които досега гледах с кокошките, пуйките и крякащите ми патици! Също, но отделно, имам 1 мъжки и 2 женски черно-бели неми патици! Сега си мисля да ги събера заедно, ще ги отделям само от януари до когато излюпи бялата патица! Въпросът ми е няма да има проблем това, че ще са 2 мъжки на 3 женски, нали?! Поздрави! :drinks:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Патици

Мнениеот kolio_vg » Чет Яну 08, 2015 10:39 am

Колеги нещо забравихме темата,за много години.
kolio_vg
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 1:26 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron