Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гъски

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот nikii » Пет Ное 20, 2009 1:15 pm

Както при Paulina и при мен мъжките не се понасяха ,а пък патиците все се спречкваха с някоя кокошка (свадливи).
За тази с изкривената шия не мисля , че това ще им пречи да излюпи на пролет :wink:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот blago » Пет Ное 20, 2009 1:26 pm

Точно така мисля да направя,ще махна два от черните.Инак са много смешни и забавни,като почнат с техните движения на главата и като че приказват някакви клюкарки...
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Petrov » Пет Ное 20, 2009 4:05 pm

Според мен трябва да махнеш и тази женска с изкривената шия.Индивид който не отговаря на стандарта се изключва от разплод.Друг е момента ако искаш да си я гледаш просто така,но не и да я използваш за разплод.
.....според мен изобщо не са свадливи.От гъските по свадливи няма.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот nikii » Пет Ное 20, 2009 5:35 pm

Petrov написа:Според мен трябва да махнеш и тази женска с изкривената шия.Индивид който не отговаря на стандарта се изключва от разплод.Друг е момента ако искаш да си я гледаш просто така,но не и да я използваш за разплод.
.....според мен изобщо не са свадливи.От гъските по свадливи няма.

Petrov може и да си прав ,че спрямо гъските не са свадливи ,но причината да ги махна е агресията към останалите ми птици.
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мускусни патици

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 2:24 pm

Petrov написа:Според мен трябва да махнеш и тази женска с изкривената шия.Индивид който не отговаря на стандарта се изключва от разплод.Друг е момента ако искаш да си я гледаш просто така,но не и да я използваш за разплод.
.....според мен изобщо не са свадливи.От гъските по свадливи няма.

Ами не знам , но щом твоите неми ( мускусни ) патици ( по-скоро мъжките ) не са били свадливи помежду си , значи си намерил щастието на земята ! Аз всеки път треперих какво ще се излюпи , защото бащата не понасяше дори и поотрасналите си синове ! Иначе беше много кротък , седеше до мен с часове да го чешам по главата . Веднъж , като влязох в територията му с една канадска гъска под мишница на кроткият паток му падна перде пред очите и не усетих колко бързо затворих вратата зад себе си ! Следите от зъбзите на клюна си ги носих дълго време на кракът .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот blago » Съб Ное 21, 2009 2:45 pm

Интерсна случка,Паулина,сигурно и моите като пораснат ще правят такива работи,в крайна сметка имаш ли още от тях?
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 3:20 pm

blago написа:Интерсна случка,Паулина,сигурно и моите като пораснат ще правят такива работи,в крайна сметка имаш ли още от тях?

Не , махнах ги всичките като се преместихме , защото предишната ни градина беше до река и беше като рай за патиците и в сегашната градина не исках да ги мъча . Две от женските виждам пред ден , защото са в съседното село , останалите отидоха при един познат , който има езеро .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега ми останаха само мандаринките , защото заемат и по-малко място и въпросът с водата е по-лесно решим .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот blago » Съб Ное 21, 2009 3:49 pm

Много са красиви,дано и моите дето ми ги подари Жорето от Пордим (белите) да станат такива.Ти с колко започна всъщност(като бройки),и как ги развъди-естествено или с инкубатор,ако имаш време да ми споделиш повече подробности.
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 4:36 pm

blago написа:Много са красиви,дано и моите дето ми ги подари Жорето от Пордим (белите) да станат такива.Ти с колко започна всъщност(като бройки),и как ги развъди-естествено или с инкубатор,ако имаш време да ми споделиш повече подробности.

Ние всъщност започнахме със шест патета , които взехме , за да бъдат по-късно заколяни . Като пораснаха едно от тях се оказа друго - женска мускусна патица . Нея я задържах , а другите заминаха ..... За да не е сама взехме от човек от селото една мъжка патица и така се започна . При мен всички животни мътят по естествен начин , въпреки , че съм пробвала и с инкубатор . Проблема на измътените в инкубатова животни е , че аз просто нямам време да им отделя съответните грижи . За това оставям възрастните животни да си вършат сами работата , пък каквото стане ! Ако ги гледах , за да си изкарвам парите с тях отношението щеше да е предполагам друго , но при мен е само за удоволствие . Ако наистина не си гледал мускусни патици трябва да знаеш , че те мътят една седмица по-дълго от останалите патици - да не изхвърлиш яйцата преждевременно ! Пожелавам ти успех и не събирай мъжките заедно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Въпрос към модераторите

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 4:48 pm

:think: Ще е възможно ли някой от модераторите да раздели двете теми една от друга ? ( на гъски и патици )

Казвам още сега Благодаря !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към модераторите

Мнениеот fridolina » Съб Ное 21, 2009 5:11 pm

Paulina написа::think: Ще е възможно ли някой от модераторите да раздели двете теми една от друга ? ( на гъски и патици )

Казвам още сега Благодаря !

Не виждам как да стане, тъй като в много от мненията се говори и за гъски, и за патици и ще се загуби смисълът на разговора.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към модераторите

Мнениеот Paulina » Съб Ное 21, 2009 5:34 pm

fridolina написа:Не виждам как да стане, тъй като в много от мненията се говори и за гъски, и за патици и ще се загуби смисълът на разговора.

Щом не става - здраве да е !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron