Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гъски

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Галин Господинов » Пет Яну 29, 2010 3:45 pm

Здравейте, скоро дочух за някакъв вид наречен Магеланови гъски, в България имало само една двойка. Незнам дали е точно така, но мисля че не бъркам.
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Пет Яну 29, 2010 9:02 pm

Галин Господинов написа:Здравейте, скоро дочух за някакъв вид наречен Магеланови гъски, в България имало само една двойка. Незнам дали е точно така, но мисля че не бъркам.


Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Пет Яну 29, 2010 9:14 pm

Много благодаря Paulina. А някаква информация за тях?
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Пет Яну 29, 2010 9:22 pm

Галин Господинов написа:Много благодаря Paulina. А някаква информация за тях?

Мога да ти сваля само инфо от нета . Чужди езици разбираш ли ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Пет Яну 29, 2010 9:26 pm

Ами английски. А дали има някой от тук, който се е сблъсквал с тях?
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Пет Яну 29, 2010 9:30 pm

Галин Господинов написа:Ами английски. А дали има някой от тук, който се е сблъсквал с тях?

Дали някой се е сблъсквал не знам , но в България има хора с много и различни видове водоплаващи . Някой то тях може да ги има . На английски птицата се казва Upland Goose или Magellan Goose (Chloephaga picta) - мини я през нета - ще я намериш !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Пет Яну 29, 2010 9:36 pm

Много благодаря!!!!!!! :drinks: :|
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот Paulina » Пет Яну 29, 2010 9:38 pm

Пак заповядай !

:cool:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Zent » Съб Яну 30, 2010 12:13 pm

Paulina написа:
Галин Господинов написа:Ами английски. А дали има някой от тук, който се е сблъсквал с тях?

Дали някой се е сблъсквал не знам , но в България има хора с много и различни видове водоплаващи . Някой то тях може да ги има . На английски птицата се казва Upland Goose или Magellan Goose (Chloephaga picta) - мини я през нета - ще я намериш !


(Chloephaga picta) е само един от петте подвида на магелановата гъска, така, че по добре е да пусне в търсачката общото английско наименование.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Яну 30, 2010 1:58 pm

Zent написа:(Chloephaga picta) е само един от петте подвида на магелановата гъска, така, че по добре е да пусне в търсачката общото английско наименование.

Аз познавам само голяма и малка магеланова гъска Chloephaga picta leucoptera ( голямата ) и Chloephaga picta picta ( малката ) . За какви други подвидове говориш , моля те , обясни .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Zent » Съб Яну 30, 2010 2:36 pm

Paulina написа:
Zent написа:(Chloephaga picta) е само един от петте подвида на магелановата гъска, така, че по добре е да пусне в търсачката общото английско наименование.

Аз познавам само голяма и малка магеланова гъска Chloephaga picta leucoptera ( голямата ) и Chloephaga picta picta ( малката ) . За какви други подвидове говориш , моля те , обясни .


Chloephaga melanoptera - андийска магеланска

Chloephaga picta - поляците я наричат "променлива", защото има две разновидности с еднакво оцветяване - малка и голяма, които ти си упоменала горе -Chloephaga picta picta и Chloephaga picta leucoptera.

Chloephaga hybrida - скална магеланска

Chloephaga poliocephala - сивоглава магеланска

Chloephaga rubidiceps - ръждивоглава магеланска

По латинските наименования гугъла ще ти изплюе и пикове.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Съб Яну 30, 2010 3:29 pm

Да , минах ги през нета , но там ми ги дават като птици от един род ( преведено на бг. като Огледални гъски , на немски - Spiegelgänse ) , но отделни видове - във никакъв случай като подвидове на магелановата . Съответно се казват : андийска , тангова ( или келпова - скалната на български ) , сивоглава/пепелявоглава и червеноглава/ръждивоглава гъска !

:cool:


Толкова инфо от английски и немски -- с други чужди езици ми е по-трудно .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта