Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Мътене патета

Модератори: nikigeen, yuri

Мътене патета

Мнениеот bojilov » Чет Юли 17, 2014 7:49 pm

Здравейте,
една от патките ми(обикновена каки кемпбъл)се е насадила да мъти.Намерила си е едно затънтено място в едни тръни и от вчера сутринта е заседнала и не шава.Да ама я видях чак снощи вечерта късно.И ща не ща я вдигнах от мътилото щото на двора влизат порове,невестулки и кво ли не.Днес и направих една щайга със слама и мисля довечера да я пренеса с яйцата в нея,да я захлупя с един кош да мирува и да я вкарам в къщата.Щото патичарника и без това е тесен и останалите ще я притесняват.
Въпроса ми е-Проблем ли е че яйцата първата вечер са преседели на студено?
И втори въпрос-колко дни се мътеха?Бая пъти съм люпил патета и все забравям цифрата-28дни ли беше,колко?
Аватар
bojilov
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 6:57 pm

Re: Мътене патета

Мнениеот bargazini » Пон Юли 21, 2014 9:37 pm

Не съм експерт, но това което знам е 27,5 дни за обикновените патици, а за мускусните 31 дни. Другото, което знам (на само за водоплаващите) е, че до 4тия-5тия ден са критични за люпенето и е хубаво в тоя период да няма сътресения, като рязка промяна на температура и влажност. Успех и нека ако бъркам някъде по-знаещите ме поправят. :drinks:
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Мътене патета

Мнениеот ElGato » Вто Юли 22, 2014 8:51 am

Средно патицата мъти 28 дни , мускусната до 35 , зависи от температурата , мисля че няма проблем с яйцата в полога , нали патицата снася определен брой яйца в полога и тогава ляга , пък и времето не е студено . Патешките яйца са по -издръжливи поради дебелената на черупката :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm


Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron