Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Патици

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Патици

Мнениеот Cole » Съб Ное 30, 2013 9:16 am

qnakiev написа:
Cole написа:Гъските ми са отделно и мисля да пусна там мускусните патици!Така ли да направя?

да :wink:

Обаче пуснах патиците при гъските и патокът се качва на гъските!?Нормално ли е?
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Патици

Мнениеот deadriver » Пон Дек 09, 2013 9:48 am

Ние вече поотраснахме, та да питаме, дали ни личи дали ще сме точно мускусна, дали сме мъж или жена... и нормално ли е да му стърчат така крилцата?!
Изображение
Изображение
Изображение
deadriver
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:53 pm

Re: Патици

Мнениеот ElGato » Пон Дек 09, 2013 12:05 pm

Мускусна е но нещо крилата не ми харесват , така ли бяха като по-малко ?
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Патици

Мнениеот deadriver » Съб Дек 14, 2013 7:47 pm

Хм.. точно така не, щото бяха съвсем голи и си ги държеше отгоре. Сега са почнали да никнат пера и застават така...Не знам.. Аз от такива животни нииищичко не разбирам. Цяло чудо си е, че още е живо...
deadriver
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:53 pm

Re: Патици

Мнениеот ElGato » Съб Дек 14, 2013 11:30 pm

Откакто гледам мускусни патици не съм имал такава ,само при гъските имах защото като малки се хапаха и дърпаха по крилата,но твойто е само,може да е дефект от люпенето но това няма да му пречи да си живее така
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Патици

Мнениеот deadriver » Нед Дек 15, 2013 1:27 pm

Всъщност се замислих, дали не е от клетката, дали не ги закача.. Ще пробвам пак да го оставя в банята, да може да се разхожда и протяга малко повече.. Пък ще видим. То че ще си живее така, ще си живее.. Няма как да стане на яхния така или иначе.. просто да не му пречи нещо..
deadriver
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:53 pm

Re: Патици

Мнениеот kolio_vg » Пет Фев 21, 2014 1:23 pm

От няколко дена 2 патици ми проносиха яйца. Първите отидоха в кухнята. Въпроса ми е как може да ги сложа да мътят,трудно ли е и разквакват ли се като кокошките,за да се разбере момента в който да знаем,че е готова да мъти. Мерси предварително.
kolio_vg
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 1:26 pm

Re: Патици

Мнениеот qnakiev » Пет Фев 21, 2014 7:22 pm

kolio_vg написа:От няколко дена 2 патици ми проносиха яйца. Първите отидоха в кухнята. Въпроса ми е как може да ги сложа да мътят,трудно ли е и разквакват ли се като кокошките,за да се разбере момента в който да знаем,че е готова да мъти. Мерси предварително.

Какъв вид или порода са ти патиците?
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Патици

Мнениеот kolio_vg » Съб Мар 01, 2014 9:00 am

qnakiev написа:
kolio_vg написа:От няколко дена 2 патици ми проносиха яйца. Първите отидоха в кухнята. Въпроса ми е как може да ги сложа да мътят,трудно ли е и разквакват ли се като кокошките,за да се разбере момента в който да знаем,че е готова да мъти. Мерси предварително.

Какъв вид или порода са ти патиците?

Някаква смеска са, женските чисто бели,мъжкия шарен нещо като на elmireto беше ги качила,подобна окраска. И самия собственик не знаеше май породата. Най-добре да ги снимам и кача.
kolio_vg
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 1:26 pm

Re: Патици

Мнениеот qnakiev » Съб Мар 01, 2014 12:04 pm

kolio_vg написа:
qnakiev написа:
kolio_vg написа:От няколко дена 2 патици ми проносиха яйца. Първите отидоха в кухнята. Въпроса ми е как може да ги сложа да мътят,трудно ли е и разквакват ли се като кокошките,за да се разбере момента в който да знаем,че е готова да мъти. Мерси предварително.

Какъв вид или порода са ти патиците?

Някаква смеска са, женските чисто бели,мъжкия шарен нещо като на elmireto беше ги качила,подобна окраска. И самия собственик не знаеше май породата. Най-добре да ги снимам и кача.

Мисля ,че тези патици не мътят ,поне аз гледам подобни от 2 години и никоя не е легнала !Така че трябва да търсиш квачка .Поздрави!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Патици

Мнениеот deadriver » Сря Апр 02, 2014 1:30 am

Мойто Пиуи замина на село.. Някой има ли представа откъде да му изнамеря мъж в бургаско?
deadriver
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:53 pm

Re: Патици

Мнениеот diso » Сря Апр 02, 2014 7:34 am

Ако в селото, където ще я карате има мъжкари, не е нужно да си вземаш специално пуяк. Разбира се, ако сте се разбрали със собственика на мъжкия. При пуйките, 1-2 заплождания обикновено стигат.
Като започне да прикляква или да ляга върху краката си на земята, значи, че трябва да я занесете при пуяка.
И един съвет - ако избирате между няколко, избягвайте много едрите мъжки - трудно "работят" и могат да причинят много опасни наранявания на женските.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Водоплаващи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта