Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Малко снимки на моите гълъби.

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот qnakiev » Нед Мар 18, 2012 3:14 pm

krumov написа:
qnakiev написа:А за дамаскините ,другият месец ще има Базар в Сливен ,и ако има ще взема 1 чифт! :cool:

Кога и къде ще е базара в Сливен?

Здравей ,базара в Сливен ще бъде другият месец ,не знам със точност датата!Като разбера ще ти кажа!
Dr. Velev написа:
qnakiev написа:А за дамаскините ,другият месец ще има Базар в Сливен ,и ако има ще взема 1 чифт! :cool:

Благодаря за отзивчивостта . Днес ми се обади един колега от Ямбол и каза че ми е намерил два чифта и един мъжки , така ,че ако намериш женска ще съм благодарен .
Не бива да се оливам с количеството птици , защото май вече съм по прекали.

Ок ,ще потърся женска ,най вероятно ще има ,понеже миналия път на 3 март имаше!Поздрави! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот mike123 » Нед Мар 18, 2012 7:32 pm

Здравейте,гълъбите ми не са някакви линии,купувал съм ги от колеги,най-вече от колегата Стефан Демиров от Варна.
До миналата година си вадех малки и ги пусках с плевенския клуб,тази година мисля да пусна три гълъбчета на Калиманци,въпреки че знам какъв ще е резултата.
пп.:Някои гълъби имат разни класации!

Поздрави Михаел! :)
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 19, 2012 10:56 pm

При младите гълъби в гълъбодрумите късмета е важен . Тук теорията малко се обърква , защото се пускат млади птици на дербито от много километри . Шансовете на генетическите спринтьори са малки и затова хорат дават предимно птици за по дълги разстояния , които са издръжливи още от малки . за гълъбодрумите според мен най- подходящи са кръстоски от различни линии и късмет.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот qnakiev » Вто Мар 20, 2012 12:12 am

Dr. Velev написа:При младите гълъби в гълъбодрумите късмета е важен . Тук теорията малко се обърква , защото се пускат млади птици на дербито от много километри . Шансовете на генетическите спринтьори са малки и затова хорат дават предимно птици за по дълги разстояния , които са издръжливи още от малки . за гълъбодрумите според мен най- подходящи са кръстоски от различни линии и късмет.

Подкрепям мнението Ви д-р Велев !Много хора пускат гълъби за маратон ,даже да не кажа всички! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот mike123 » Вто Мар 20, 2012 2:59 pm

Във всичко трябва да имаш късмет...
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот Dr. Velev » Съб Юни 02, 2012 9:49 pm

mike123 написа:Във всичко трябва да имаш късмет...

Здравей получи ли гълъбите , които ти изпратих . Да знаеш , че това са истински пощенски от известни линии. Получаваш ги даром защото си на 16 и трябва да прескочиш фазата на мошениците за да не се откажеш . Поздрави и успех.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот mike123 » Съб Юни 02, 2012 11:19 pm

Здравейте,получих гълъбите.Благодаря ви още един път за прекрасните птици! :)
ПП.:Вчера ви звънях както се бяхме разбрали,само дето операторът каза: "Телефонът на абоната е изключен,или е извън обхват"

Поздрави Михаел! :drinks:
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юни 05, 2012 9:45 pm

Успех и търпение ,ще бъдеш подпомаган от мен и в бъдеще .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот Dr. Velev » Вто Окт 09, 2012 1:43 pm

Готов ли си да получиш от мен два чифта елитни гълъби летели много добре тази година най малко четири пъти от Резово и Приморско . Загубите тази година са ми минимални и не мога да оставя прекалено много гълъби през зимата , имам над 150 бр. Затова реших да подпомогна млади хора с амбици в това поприще .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот Dr. Velev » Вто Окт 09, 2012 1:45 pm

Гълъбите са ти подарък . Родителите им са от холандска и белгийска линия .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот qnakiev » Вто Окт 09, 2012 7:50 pm

Здравейте ,искам да попитам имате ли женски пощенски за продан ?Тази година от 19 пилета ,сокола ги ивзе докато ги свиквах останах с 11 !Но поне останаха най добрите пилета ,горе долу стана естествен подбор ,оцеляват само най силните ,иначе ги пусках от Нова Загора и от Карнобат !От нова загора са някъде към 25 км ,а от карнобат са 50 точно !Поздрави и успех! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Малко снимки на моите гълъби.

Мнениеот qnakiev » Вто Окт 09, 2012 7:52 pm

А и за ББП ,съм готов имам подготвени няколко чифта с храначи като за начало ,докато ги поразвъдя после ще ги раздигам ,мисля обаче че ще е добре да се вдигат със старозагорски бели ,те имат подобно летене ! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron