Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос към гълъбарите

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Пон Юли 25, 2011 11:12 am

знам че не четеш защото имаш голям житейски опит ,но все пак:
http://janartomloft.jimdo.com/articles/ ... -standard/
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Пон Юли 25, 2011 7:15 pm

ivobaroveca написа:Тя, тая работа с гаранции не става! Гълъбите се оценяват по 10 основни критерия, всеки от които с по 10 точки.Дава се оценка на: глава, клюн, око, клепач, цвят, шия, крила, опашка, фигура, кондиция, общо впечатление и т.н. Firegolem е оценил птицата по 3 признака:
1. брой глави, крака, крила и т.н.
2. погледни добре снимката
3. птицата е червен шимел
Някъде прочетох твое мнение "че не всичко бяло е сняг" - важи напълно за 3-та точка.Ако ти харесват такива птици заповядай на подуенския пазар, има такива колкото искаш.Основно целта е да не заблуждаваме съфорумците, това не е спортен гълъб.

Тя тая работа с гаранции не става!Гълъбите се оценяват по 10 признака, всеки от които с по 10 точки.Та са:


Брей какви работи можело да се научат в този форум - спортните (пощенските) гълъби станали вече и фигуростойчиви .........пък аз си мислех , че точките , които получават са за времето , което са се завърнали ...........брей , брей , имам още много да уча .......
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivoraw » Пон Юли 25, 2011 9:11 pm

Свиквай го и го вдигай, ако лети чисто, високо и продължително значи е Пазарджишки високолетач, но може и на въртене да е. Ако не, значи е чист дивак. Успех !
ivoraw
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 1:17 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Пон Юли 25, 2011 9:36 pm

ivoraw написа:Свиквай го и го вдигай, ако лети чисто, високо и продължително значи е Пазарджишки високолетач, но може и на въртене да е. Ако не, значи е чист дивак. Успех !


Много благодаря за мнението , но темата всъщност отдавна е приключена - с изключение на многото спамове след професионалният отговор !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Вто Юли 26, 2011 9:20 am

Paulina написа:
ivoraw написа:Свиквай го и го вдигай, ако лети чисто, високо и продължително значи е Пазарджишки високолетач, но може и на въртене да е. Ако не, значи е чист дивак. Успех !


Много благодаря за мнението , но темата всъщност отдавна е приключена - с изключение на многото спамове след професионалният отговор !


Права си! Професионален отговор беше даден, но не от човека с 12 годишния опит а от yuri и nightingale.Някои хора цял живот гледат само една порода , но никога не проглеждат.Какъв е тоя професионалист който не различава спортен и дивак? Както колегата е казал по-вероятно е гълъба да започне да се върти,отколкото да прелети сто километра за да се прибере в собствения гълъбарник.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Вто Юли 26, 2011 12:27 pm

ivobaroveca написа:Права си! Професионален отговор беше даден, но не от човека с 12 годишния опит а от yuri и nightingale.Някои хора цял живот гледат само една порода , но никога не проглеждат.Какъв е тоя професионалист който не различава спортен и дивак? Както колегата е казал по-вероятно е гълъба да започне да се върти,отколкото да прелети сто километра за да се прибере в собствения гълъбарник.

Не знам защо е толкова голяма злобата ти :think:

Нито Юри нито Тихомир бяха прави ! И може би самият ти ще трябва да натрупаш още доста опит ! Ако стигнеш до там , да дойдеш на състезание в Германия драсни някой ред преди това !

......и гълъбът се е прибрал , след като го излекувах !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Вто Юли 26, 2011 1:52 pm

Paulina написа:
ivobaroveca написа:Права си! Професионален отговор беше даден, но не от човека с 12 годишния опит а от yuri и nightingale.Някои хора цял живот гледат само една порода , но никога не проглеждат.Какъв е тоя професионалист който не различава спортен и дивак? Както колегата е казал по-вероятно е гълъба да започне да се върти,отколкото да прелети сто километра за да се прибере в собствения гълъбарник.

Не знам защо е толкова голяма злобата ти :think:

Нито Юри нито Тихомир бяха прави ! И може би самият ти ще трябва да натрупаш още доста опит ! Ако стигнеш до там , да дойдеш на състезание в Германия драсни някой ред преди това !

......и гълъбът се е прибрал , след като го излекувах !!!


За да повдигна отново темата ме провокира обръщението на firegolem - "здравейте философи", съчетано с изключително некомпетентно мнение.След като никога не си се занимавала с гълъбовъдство, не би трябвало да можеш да прецениш дали колегите са били прави или не.

...... а последното вероятно си написала за да се затвори темата!!!
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот firegolem » Вто Юли 26, 2011 7:52 pm

ivobaroveca написа:
david_67 написа:
ivobaroveca написа:
Този пост ме изуми! Как може човек който претендира че е селекционер на спортни гълъби да твърди че този гълъб е спортен!Как може да "вярваш" че гълъба е Соня ван дер Мелен? Това да не ти е религия.Все пак тези породи участват и в изложения където се оценява само по външни белези, а не по летателните и способности.Ти сам си показал чрез снимковия материал че гълъба не е спортен.Наистина ли смяташ че си приличат? Ако има прилика,тя е че и двата имат една глава, 2 крака, 2 крила и т.н. Аз разгледах твоя сайт и такива гълъби за радост не видях, което ме навежда на мисълта че някой друг работи по селекцията. Вероятно единият от родителите е спортен, но в никакъв случай птицата не е на 100% такава.



Приятел този гълъб е на 100% sport taube и ти го гарантирам ! Това което си виждал на подуенският пазар и си чел от книжлетата на бългърски езики е пълна пародия за sport taube!
Ти си този който твърдиш че вълнистите папагали не могат да се размножават по двойки в кафези ,ми тогава какво да си мисля освен че ......................!!!


Тя, тая работа с гаранции не става! Гълъбите се оценяват по 10 основни критерия, всеки от които с по 10 точки.Дава се оценка на: глава, клюн, око, клепач, цвят, шия, крила, опашка, фигура, кондиция, общо впечатление и т.н. Firegolem е оценил птицата по 3 признака:
1. брой глави, крака, крила и т.н.
2. погледни добре снимката
3. птицата е червен шимел
Някъде прочетох твое мнение "че не всичко бяло е сняг" - важи напълно за 3-та точка.Ако ти харесват такива птици заповядай на подуенския пазар, има такива колкото искаш.Основно целта е да не заблуждаваме съфорумците, това не е спортен гълъб.

Тя тая работа с гаранции не става!Гълъбите се оценяват по 10 признака, всеки от които с по 10 точки.Та са:


А ти кой беше ? Иво Баровеца? Колега не се обиждай, но според мен разбираш от спортни колкото баба ми! Птиците за които говориш за изложбени спортни, тези които състезаваме също могат да бъдат оценяни и по тези им качества ала това не е нещото което се търси.

Никъде не съм дал критерии за оценяване на изложбени гълъби, прегледай добре това което съм написал, недей да голословиш.
http://www.minchevi-pigeons.com

Инбридингът е силно оръжие, но само ако попадне в правилните ръце!
Аватар
firegolem
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 1:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот firegolem » Вто Юли 26, 2011 8:15 pm

ivobaroveca написа:
Paulina написа:
ivobaroveca написа:Права си! Професионален отговор беше даден, но не от човека с 12 годишния опит а от yuri и nightingale.Някои хора цял живот гледат само една порода , но никога не проглеждат.Какъв е тоя професионалист който не различава спортен и дивак? Както колегата е казал по-вероятно е гълъба да започне да се върти,отколкото да прелети сто километра за да се прибере в собствения гълъбарник.

Не знам защо е толкова голяма злобата ти :think:

Нито Юри нито Тихомир бяха прави ! И може би самият ти ще трябва да натрупаш още доста опит ! Ако стигнеш до там , да дойдеш на състезание в Германия драсни някой ред преди това !

......и гълъбът се е прибрал , след като го излекувах !!!


За да повдигна отново темата ме провокира обръщението на firegolem - "здравейте философи", съчетано с изключително некомпетентно мнение.След като никога не си се занимавала с гълъбовъдство, не би трябвало да можеш да прецениш дали колегите са били прави или не.

...... а последното вероятно си написала за да се затвори темата!!!


Виж сега за да спориш трябва добре да се аргументираш, като член на управителният съвет на Българска Асоциация на Гълъбовъдите на спортни гълъби за 2006, 2007 и 2008 мога да ти кажа , че не съм оценял заедно с колегите птиците по екстериорните им данни!

Обаче това че сме те изпуснали като талант не бива да те възпира, тази година на ежегодното събрание ще те предложа като потенциална кандидатура за председател на Асоциацията!

Спортните гълъби наистина могат да бъдат оценяни и по красота, фигура, човка и всичките там качества които изброи, ала за качеството им се оценят по следният начин:

Според разстоянието което могат да прелетя, те се делят на спринтьори, за средни разстояния и за дълги разстояния. Състезанията пък са разделени в три групи: клас А е за разстояния от 100 до 350 км, клас В е от 350 до 600 и клас С - над 600 км.

За да влязат в нея, гълъбите трябва да са имали 5 класации в клас А, 4 за Б и 3 за С.

Това е истината колега, а пък за това дали говоря професионално и дали давам "гаранции" хората сами говорят. За повете инфо: http://www.brpa.eu/index.php?mn=9 :wink:
http://www.minchevi-pigeons.com

Инбридингът е силно оръжие, но само ако попадне в правилните ръце!
Аватар
firegolem
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 1:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Вто Юли 26, 2011 8:57 pm

Ти май нещо не разбра.ТОВА Е БЕЗПОРОДЕН ГЪЛЪБ!Различните породи гълъби се създават като се се прави подбор въз основа на техните екстериорни качества.Това, какво ти тренираш въобще няма никакво значение.Аз говоря за породата спортен(пощенски) който се отличава коренно от площадните гълъби.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Вто Юли 26, 2011 9:16 pm

ivobaroveca написа:Ти май нещо не разбра.ТОВА Е БЕЗПОРОДЕН ГЪЛЪБ!Различните породи гълъби се създават като се се прави подбор въз основа на техните екстериорни качества.Това, какво ти тренираш въобще няма никакво значение.Аз говоря за породата спортен(пощенски) който се отличава коренно от площадните гълъби.


Ти май овен да четеш книжлета и да се ровиш в интернета не си виждал нищо друго ! Казахати гълъбът се е прибрал и то при собствиника му ,който е професионалист в отглеждането и спортуването на тези гълъби !
Много ще се радвам да вземеш малко да се разшеташ там онам из Европа ипосле ще си говорим!
Незнам на колко годи ни си но този спорт в бъгария е доста млад от преди 15 години започно по такса да се гледат и спортуват тези гълъби !
Иоще нещо да ти кажа тези птици се оценяват само и едиственно за резултат -време и растояние :D
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот nightingale » Вто Юли 26, 2011 11:30 pm

Румка,
Продължаваш да изправяш мечката.
Освен веселието което падна ,когато се изцепи че гълъбът е порода ''спорт таубе'' ,което в превод значи спортен гълъб сега разправяш още вицове.
Оценката приятелю при състезанието се осъществява единственно по средната развита скорост.
В никакъв случай не и по растояние.
Състезанията започват от 100км. и полетът който птицата трябва да измине постепенно се увеличава до 1000,дори и до 3000км.
Печели онзи който се е върнал пръв , а именно състезателят с най висока средна скорост.
А чувал ли си за конкурси и изложби на гълъби? Май НЕ!
Защото ако беше така щеше да знаеш че екстериорни оценки се правят дори и на спортните породи.
Гълъбът трябва да отговаря на изискванията на линията и породата си и всичко това е според определени стандарти.
Той трябва да няма отклонения от еталона.
Всичко това се оценява в точки.
Така ,че много здраве имаш приятелю.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта