Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос към гълъбарите

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Сря Юли 27, 2011 8:46 am

Същото нещо твърди и "професионалиста" че гълъбите се оценяват само по изминатото разстояние и времето за което са се прибрали.Само че това са приказки за селска вечеринка.Никой уважаващ себе си селекционер на състезателни гълъби не си позволява да тренира или развъжда безпородни гълъби, или т.н. птици с груби отклонения от стандарта за породата.С такива птици се процедира по 2 начина: или директно преминават в отделението "Храначи" , или се пускат от непреодолимо разстояние.В България има още един използван метод - след съответната термична обработка се използват за мезе за изпиване на голямо количество бира.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Сря Юли 27, 2011 9:50 pm

ivobaroveca написа:Същото нещо твърди и "професионалиста" че гълъбите се оценяват само по изминатото разстояние и времето за което са се прибрали.Само че това са приказки за селска вечеринка.Никой уважаващ себе си селекционер на състезателни гълъби не си позволява да тренира или развъжда безпородни гълъби, или т.н. птици с груби отклонения от стандарта за породата.С такива птици се процедира по 2 начина: или директно преминават в отделението "Храначи" , или се пускат от непреодолимо разстояние.В България има още един използван метод - след съответната термична обработка се използват за мезе за изпиване на голямо количество бира.

Защо не дойдеш Януари 2012 на международната изложба и не представиш и твоите пощенски гълъби ???
Но дотогава трябва да научиш едно
ivobaroveca написа:Аз говоря за породата спортен(пощенски) който се отличава коренно от площадните гълъби.
- това , което съм подчертала не съществува , това вече и аз го знам . :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот firegolem » Чет Юли 28, 2011 12:34 pm

nightingale написа:Румка,
Продължаваш да изправяш мечката.
Освен веселието което падна ,когато се изцепи че гълъбът е порода ''спорт таубе'' ,което в превод значи спортен гълъб сега разправяш още вицове.
Оценката приятелю при състезанието се осъществява единственно по средната развита скорост.
В никакъв случай не и по растояние.
Състезанията започват от 100км. и полетът който птицата трябва да измине постепенно се увеличава до 1000,дори и до 3000км.
Печели онзи който се е върнал пръв , а именно състезателят с най висока средна скорост.
А чувал ли си за конкурси и изложби на гълъби? Май НЕ!
Защото ако беше така щеше да знаеш че екстериорни оценки се правят дори и на спортните породи.
Гълъбът трябва да отговаря на изискванията на линията и породата си и всичко това е според определени стандарти.
Той трябва да няма отклонения от еталона.
Всичко това се оценява в точки.
Така ,че много здраве имаш приятелю.
:drinks:


nightingale прав си за това което каза, всичко е вярно!!! Само искам да кажа, че птицата на Паулина наистина е спортен гълъб, това за Иво Баровеца да поясня да не остане с грешно впечатление. Птиците могат да бъдат наистина точкувани, но там няма породни и безпордни спортни гълъби. Оценят се данните на птицата, не какви "линии/ семейства" има, или няма в родословието си и т.н. Аз имам немски, френски, английски, холански, белгийски, шотландски и др. гълъби, една част от тях са точкувани, поради това че са участвали в конкурси ала това че другите не са не означава нищо, птиците са с две страници резултати. Най-добрата ми птица, ако влезеш на сайта ми ще я видиш, тя е с червен цвят, никога не е участвала на конкурс, в който да бъда точкувана/ оценяна, но това не означава, че не е оценена като таква каквато е! А имай в предвит това, че се извървяха доста хора с желанието да я закупят от мен. Птицата е 3 национален асов гълъб за цяла България в клас С - женски. Просто искам да ви кажа,че спорните гълъби се ценят най-малко по това как изглеждат на външен вид.

Порода спортни гълъби, в интерес на истината реално няма, понеже са доста семейства/ линии, типове и прочее. Различен клас гълъби са, както и високолетачите... но даречем ще се съглася от части в това с вас.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Иво нека бъдем приятели и градим нещо, спорейки помежду си! Всичко останало е махленски спор, единствения му еквивалент е да си мерим....онази работа.

В крайна сметка този форум е създаден с образователна, а не деградивна цел!

Радвам се на хора като теб желаещи да покажат своите знания, но приеми нещата такива каквито са. А не спори просто, за да си в спора.

п.п. скоро ще публикувам кратко помагало/ наръчник на начинаещият гълъбовъд отглеждащ спортни гълъби и се надявам хора като теб да прочетат някои от нещата, които съм изпитал на свой гръб, за които съм прочел и прочее. Част от нещата знам от мои близки приятели световни шампиони в спорта.

Не си правя реклама, никой не задължавам да приема това което казвам за вярно. Всеки има право да вярва на това което иска да вярва! :)
http://www.minchevi-pigeons.com

Инбридингът е силно оръжие, но само ако попадне в правилните ръце!
Аватар
firegolem
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 1:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivoraw » Чет Юли 28, 2011 1:30 pm

:| вземете си изтрийте коментарите да не ви се смеят децата. Този гълъб изобщо не е спортен, гаранция давам че не прави часове и на въртене е слаб като го гледам, да не говорим за дистанции, един дивак ще се справи по добре. Гълъба е от Източна България, като го гледам от района на Ямбол Сливен Карнобат. Лапетата им казват на тея гълъби тигри. Тези които мислят че гълъба е пощенски нека да погледнат маховите пера и краката на гълъба. Поздрави и автора на темата да не мисли че нема гълъбари които са слепи и ядат домати с коловете.

Успех !
ivoraw
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 1:17 pm

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот david_67 » Чет Юли 28, 2011 2:06 pm

ivoraw написа::| вземете си изтрийте коментарите да не ви се смеят децата. Този гълъб изобщо не е спортен, гаранция давам че не прави часове и на въртене е слаб като го гледам, да не говорим за дистанции, един дивак ще се справи по добре. Гълъба е от Източна България, като го гледам от района на Ямбол Сливен Карнобат. Лапетата им казват на тея гълъби тигри. Тези които мислят че гълъба е пощенски нека да погледнат маховите пера и краката на гълъба. Поздрави и автора на темата да не мисли че нема гълъбари които са слепи и ядат домати с коловете.

Успех !



Първо гълъбът не е български ,защото е в Германия и е собственност на човек с дългогодишна практика в този спорт!

Към Тихомир - ПОКАЖИ МИ КЪДЕ НАПИСАХ ПОРОДА СПОРТ ТАУБЕ?
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Чет Юли 28, 2011 3:26 pm

ivoraw написа::| вземете си изтрийте коментарите да не ви се смеят децата. Този гълъб изобщо не е спортен, гаранция давам че не прави часове и на въртене е слаб като го гледам, да не говорим за дистанции, един дивак ще се справи по добре. Гълъба е от Източна България, като го гледам от района на Ямбол Сливен Карнобат. Лапетата им казват на тея гълъби тигри. Тези които мислят че гълъба е пощенски нека да погледнат маховите пера и краката на гълъба. Поздрави и автора на темата да не мисли че нема гълъбари които са слепи и ядат домати с коловете.

Успех !

Ето ти нещо и от автора на тази тема - ти явно си от хората , които си мислят , че Земята е тепсия и зад границите на селото , в което живееш светът вече е свършил !!!

Пуснах тази тема с цел да науча нещо повече за тази птица и благодарение на отделни личности сега знам това , което ми е необходимо ! Гълъбът не е от Източна България , а е от Западна Германия ! При при вас може да не ядете доматите с коловете ( дано знаеш какво е домат ! ) , но има още много да учите !!!! :evil:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Чет Юли 28, 2011 3:34 pm

david_67 написа:
ivoraw написа::| вземете си изтрийте коментарите да не ви се смеят децата. Този гълъб изобщо не е спортен, гаранция давам че не прави часове и на въртене е слаб като го гледам, да не говорим за дистанции, един дивак ще се справи по добре. Гълъба е от Източна България, като го гледам от района на Ямбол Сливен Карнобат. Лапетата им казват на тея гълъби тигри. Тези които мислят че гълъба е пощенски нека да погледнат маховите пера и краката на гълъба. Поздрави и автора на темата да не мисли че нема гълъбари които са слепи и ядат домати с коловете.

Успех !



Първо гълъбът не е български ,защото е в Германия и е собственност на човек с дългогодишна практика в този спорт!

Към Тихомир - ПОКАЖИ МИ КЪДЕ НАПИСАХ ПОРОДА СПОРТ ТАУБЕ?


Колега, чел ли си приказката "Новите дрехи на царя". Не виждаш ли че царя е гол? Това че има пръстен, или че е от Германия ама въобще не го прави спортен!
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Чет Юли 28, 2011 3:53 pm

А на момченцето от Варна ще кажа че това е порода която е създадена преди около 180 години.Преди да се родиш тези гълъби ги наричаха още "Белгийски" защото породата е създадена в Белгия.Написал съм ти безпороден гълъб с големи букви, а не безпороден спортен, но ти пак не си прочел какво пише.А сега пък трябва да ти обяснявам какво е безпороден гълъб.Това е гълъб чийто екстериорни показатели не отговарят на стандартите на нито една порода.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот Paulina » Чет Юли 28, 2011 3:59 pm

ivobaroveca написа:
Колега, чел ли си приказката "Новите дрехи на царя". Не виждаш ли че царя е гол? Това че има пръстен, или че е от Германия ама въобще не го прави спортен!

Добре де - явно само собственика на гълъба може да те убеди - ако държиш на това ще ти пратя тел. му номер на лични - поговори с човека , иди му на гости , разгледай ..... :think: И гълъбът не е от Германия , а е в Германия - това е огромна разлика !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivobaroveca » Чет Юли 28, 2011 4:38 pm

Другото което мога да кажа на момченцето от Варна е че гащати пощенски НЯМА! А на това как определяш пола на четири седмична възраст не знам дали дори paulina ще повярва.
ivobaroveca
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:45 am
Местоположение: София

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот firegolem » Чет Юли 28, 2011 6:38 pm

ivobaroveca написа:Другото което мога да кажа на момченцето от Варна е че гащати пощенски НЯМА! А на това как определяш пола на четири седмична възраст не знам дали дори paulina ще повярва.


Виж колага, с тези лични нападки до никаде няма да стигнеш. "Убий глупака с мълчание" - казали хората и ще го сторя след малко. Нито ми трябва да ги доказвам нещо, нито ще имам полза от това!

С теб и без теб, сутрин като се събудя гледам и забелеби състезавам СПОРТНИ ГЪЛЪБИ, които не оценям по красотата! Това, че ти си като "кон с капаци" и вярваш на това, което си мислиш за вярно си е лично, ама лично твоя работа!!!

И това, че ти не може да познаеш гълъб на 4 седмици, дали е мъжки, или женски си ..... просто ще го преместя в другият крачол.... знанието ти!

Надявам се темата да бъде заключена, защото вече ми писна да споря с такива като теб.

ivobaroveca написа:Другото което мога да кажа на момченцето от Варна е че гащати пощенски НЯМА! А на това как определяш пола на четири седмична възраст не знам дали дори paulina ще повярва.


Ела да ти подаря такива с гащи дето са летяли от Москва, ама тя ей къде е на.... на некви си близо 1300 км ... ама те не са спортни да знаеш, и съм ги оценял по красотата им!

Ти си сериозно заблуден, ама ще ти кажа само едно: " Във вече пълна чаша с вода, повече не може да се налива".

Белгийски им викали..... къде им викахте така, на пазара? Тя знаеш ли и "корабна линия" гълъби имаше едно време ама не чуваш сега да им казват така нали???? Защото хората за разлика от теб се образоват. От 98 година гледам гълъби, ама не като кокошките на село нали :cool: желая да видя, част от "стоката ти", покажи малко резултати на птиците си, да видим ти какво може да покажеш!

ИМАЙ МАЛКО ПОВЕЧЕ РЕСПЕКТ КЪМ ХОРАТА, КОИТО СА НАЯСНО! СТАВАШ СМЕШЕН!

Прикчлючвам с писането, съжалявам че не мога да ти помогна.... ала ти не искаш да ти бъде помогнато!!!
http://www.minchevi-pigeons.com

Инбридингът е силно оръжие, но само ако попадне в правилните ръце!
Аватар
firegolem
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 1:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към гълъбарите

Мнениеот ivoraw » Чет Юли 28, 2011 7:16 pm

Самата тема е провокативна, не заслужава дори и един коментар. Освен заяждане и нападки, никакъв форум не се получава. Има далеч по интересни теми като: използването на пробиотици при гълъбите впечатления и тнт, или пък за колегата от Пловдив станал втори на световното в Португалия. Неща от които човек може да научи нещо.
По темата казах моето мнение, това виждам това казвам. На който не му харесва не мога да му помогна съжалявам.

Поздрави !
ivoraw
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 1:17 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Гълъби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта