Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пуйки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Чет Дек 26, 2013 9:01 pm

Само гледай мъжките да не наддадат много,защото няма да могат да качат женска а също раздират гърбовете на женските,за тази цел аз ги оставям на диета-спирам царевицата,оставят на жито и увеличаваме зеленината
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Пет Дек 27, 2013 3:26 pm

ElGato написа:Само гледай мъжките да не наддадат много,защото няма да могат да качат женска а също раздират гърбовете на женските,за тази цел аз ги оставям на диета-спирам царевицата,оставят на жито и увеличаваме зеленината

От кой месец ги оставяш на диета?
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Пет Дек 27, 2013 7:05 pm

Март месец моите вече са на диета
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот Cole » Пон Дек 30, 2013 9:06 pm

Рижавите пуяк и пуйка заедна с черните пуяк и пуйка са домашни селски пуйки, но двете бели пуйки ми се струват бройлерни!Не съм сигурен, но съм гледал и от двата вида и така мисля!Иначе, красиви пуйки особено рижавия пуяк.Късмет! :razz:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Чет Яну 02, 2014 2:25 pm

Cole написа:Рижавите пуяк и пуйка заедна с черните пуяк и пуйка са домашни селски пуйки, но двете бели пуйки ми се струват бройлерни!Не съм сигурен, но съм гледал и от двата вида и така мисля!Иначе, красиви пуйки особено рижавия пуяк.Късмет! :razz:

Благодаря! Белите пуйки са излюпени заедно с останалите, но вървят по дребни, ако са бройлерни не трябва ли да са по едри?
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Чет Яну 02, 2014 10:08 pm

Бройлера ако не го храниш със смески за бройлери не расте толкова бързо
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот TK3C-74 » Чет Яну 02, 2014 11:18 pm

има и бели селски пуйки
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Пет Яну 03, 2014 12:57 am

Разбира се че има но рядко се срещат обикновено хората не ги селиктират и ги омесвят,но съм виждал и стада от бели селски пуйки , можеш лесно да различиш бройлери от домашните по краката
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: Пуйки

Мнениеот lilqn » Пет Яну 03, 2014 12:51 pm

Смеската с която ги храня сам си я меля /царевица, пшеница и кюспе/. Как се различават по краката? Бройлерните пуйки по малко ли снасят от обикновените? Мисля да оголемя стадото си доста :D дано се получи живот и здравел
lilqn
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 5:43 pm

Re: Пуйки

Мнениеот diso » Съб Яну 04, 2014 7:50 pm

Съгласен съм, че по краката може да се познаят бройлерните - по дебели са им и по-груби, а главите - по малки. И цветът на краката е по-различен.
Но не съм съгласен, че белите домашни са рядкост. Почти всяка година сме имали бели домашни пуйки.
Баба ми почти винаги оставяше от последите излюпени пуйчета за разплод - по-дребните мъжки заплождат по-лесно и не нараняват женските, а по-дребните женски(неугоените) пронасят по-рано и по-добре люпят.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Пуйки

Мнениеот Cole » Съб Яну 04, 2014 8:23 pm

diso написа:Съгласен съм, че по краката може да се познаят бройлерните - по дебели са им и по-груби, а главите - по малки. И цветът на краката е по-различен.
Но не съм съгласен, че белите домашни са рядкост. Почти всяка година сме имали бели домашни пуйки.
Баба ми почти винаги оставяше от последите излюпени пуйчета за разплод - по-дребните мъжки заплождат по-лесно и не нараняват женските, а по-дребните женски(неугоените) пронасят по-рано и по-добре люпят.

Аз не съм казал, че белите пуйки са редки, казвам че ми изглеждат бройлерни, но не съм експерт! :cool:
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област

Re: Пуйки

Мнениеот ElGato » Съб Яну 04, 2014 9:55 pm

Като казвам, че са по-рядки имам предвид ,че хората в нашия край не отделят само белите от другите а са в едно стадо и се омешват не ги интересуват поради и цвят аз поне държа всичко да си е отделно но за това е нужно време и място
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пуйки и други

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта