Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Волиерите ми - опити и грешки :)

Модератори: nikigeen, yuri

Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 12:20 am

Приятели, ще споделя моят кратък опит в изграждането на волиери за пернати на двора - за производство на птици от тях - живот и здраве - на пролет :wink: !

Това са първите ми 4 волиери: първата - за канари, две за фазани и една с голяма зимна част за пауни - миналата пролет -2008г! Влиза се през волиерата за пауните и след това от една в друга - за сигурност!

В момента моят първи и най-важен за мен чифт пауни има достатъчно място за излизане извън клетката - ще го снимам!

Изображение
Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Място за малките паунчета и фазанчета!

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 12:37 am

След като се сдобихме с първите пиленца от пауните и фазаните се замислих и намерих място в двора за 3 нови редови волиери за млади птици!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тези волиери са оградени за здравина с оградна мрежа 5х5см и със втора поцинкована рабицова мрежа срещу врабчови нахалници!

Грешката която засега открих е - че зимната част трябваше да бъде точно над тази която съм изградил - може би от дърво - но за да влизат там по естествен път спящите на високо любими за мен пауни! По този начин има и по-голяма площ на пода! Обичат да лягат вечер на летва която е на височена 1,20м и ги прибирахме почти насила в зимната част! Вече са големи и след като затворих от три страни с дебел найлон волиерите - спят навън - на летвата!

През деня пускаме птиците в средно голям двор!

пп. Отделението за спане е с капак на панти и със подвижна скара за спане - почистване е лесно!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Paulina » Чет Ное 19, 2009 12:42 am

Пак можеш да го доизградиш и то от дърво .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Волиера за Зелени пауни!

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 12:48 am

Това е новата тройка волиери която реших да изградя с по-голямо топло, нощно помещение - подготвени са за отглеждане на любимите ми Зелени пауни!

Вътрешната част е 3х3 метра на всяко отделение, а двора ще бъде също 3х3 като извън размножителния период ще става общ 3х9 метра!

Тези волиери също ще позволяват пускане на птиците в общия двор!

Изображение
Изображение

двора ни е стръмен - но това си има своя чар и предимство!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вътрешната част е с изолиран таван и двойно измазани стени и сега като поставихме прозорците и вратите стана прекрасно - топло и готово за моите любимци!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Място за малките паунчета и фазанчета!

Мнениеот Zent » Чет Ное 19, 2009 1:14 am

:D

От това което виждам при строежа на волиерите за младите ти пауни веднага ми минава през главата, че най лесното е да събориш затворените помешения които си иззидал с итонг /няма да е трудно/, за отлееш плоча на второ ниво зад волиерата /колкото ти е висок в момента терена/ и върху него да залепиш затворените помещения като ги вмъкнеш под общ покрив с покрива на волиерата. Така ще разшириш самата волиера и къщичките ще са на високо.

Това което аз съм планирал е подобно на волиерите ти за зелените пауни, като плътно затворената част която ще е за кокошки е с доста по малка площ /100 х 150 см светла площ/, а за пауните предвиждам 200х150 сантиметра. И едните и другите ще са на височина 200 см в лицевата си част /към волиерата/ 200 сантиметра, като задната стена ще е 180 с оттичане назад.

Между другото като се рових този месец из нета открих, че специално при птиците /ставаше дума за фазани/ ако няма буферна клетка пред вратата, то вратата не се прави до горният ръб на волиерата, а задължително се оставя затворен панел над нея. Достатъчно е вратата да е висока около 120 - 150 сантиметра за да можеш да влизаш наведен. Това се прави с цел при висока врата птиците да не излитат над главата ти.
При пауните такава опасност не съществува, но при другите птици е опасно.

От това което си снимал видях нещо което много ще ме улесни. Моите майстори по принцип смятаха да изграждат металната част на волиерите направо върху бетонните пояси като заложат планки в бетона, но като гледам най добре е така както си направил ти. Да направят панелите в работилницата и да ги съберат върху основата.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Re: Място за малките паунчета и фазанчета!

Мнениеот Zent » Чет Ное 19, 2009 1:41 am

И още един въпрос.
Профила от който е изградена волиерата с какво сечение е и с каква дебелина на стената ?
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 1:44 am

Невероятни волиери си направил Емо.Пожелавам ти скоро да ги заселиш с така чаканите от теб птици.
Ако решиш да надграждаш готовите волиери,според мен не го прави от дърво,т.к. в дървото се крият различни малки твари,а трудно се дезинфекцира.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 1:51 am

Petrov написа:Невероятни волиери си направил Емо.Пожелавам ти скоро да ги заселиш с така чаканите от теб птици.
Ако решиш да надграждаш готовите волиери,според мен не го прави от дърво,т.к. в дървото се крият различни малки твари,а трудно се дезинфекцира.


Благодаря Пепи - още не са готови докрай - ще те поканя специално напролет!

За дървото си прав но виж пък какво показва Паулина!

Аз съм се стремял да бъде практично за почистване и както казваш за дезинфекция!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Място за малките паунчета и фазанчета!

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 1:53 am

Zent написа:И още един въпрос.
Профила от който е изградена волиерата с какво сечение е и с каква дебелина на стената ?


Ами профила е техническа характеристика - мисля че на малките волиери е 20х20, а на голямата за външната част сложих 30х40!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Paulina » Чет Ное 19, 2009 1:56 am

Емо написа:
Благодаря Пепи - още не са готови докрай - ще те поканя специално напролет!

За дървото си прав но виж пък какво показва Паулина!

Аз съм се стремял да бъде практично за почистване и както казваш за дезинфекция!

Емо , волиерата , която качих е за покупка - тя няма как да не е от дърво - но мисля , важна е идеята ! Всеки може да си строи както му харесва !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 1:57 am

Емо написа:
Petrov написа:Невероятни волиери си направил Емо.Пожелавам ти скоро да ги заселиш с така чаканите от теб птици.
Ако решиш да надграждаш готовите волиери,според мен не го прави от дърво,т.к. в дървото се крият различни малки твари,а трудно се дезинфекцира.


Благодаря Пепи - още не са готови докрай - ще те поканя специално напролет!

За дървото си прав но виж пък какво показва Паулина!

Аз съм се стремял да бъде практично за почистване и както казваш за дезинфекция!

За красотата са го докарали много добре,но за другото :think:
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 2:01 am

Paulina написа:
Емо написа:
Благодаря Пепи - още не са готови докрай - ще те поканя специално напролет!

За дървото си прав но виж пък какво показва Паулина!

Аз съм се стремял да бъде практично за почистване и както казваш за дезинфекция!

Емо , волиерата , която качих е за покупка - тя няма как да не е от дърво - но мисля , важна е идеята ! Всеки може да си строи както му харесва !

Точно така това си мобилни къщички
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта