Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Волиерите ми - опити и грешки :)

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Сря Мар 07, 2012 9:01 am

и аз нещо такова умувам около 1/3 закрита част и останалото само с мрежа-преместих се и ще се наложи да се разделя с част от птиците си-засега мисля да гледам 3 бр. пауни-чифт златни фазани и тройка холандски качулати , които ми работят и няма как да си ги прежаля
Как мислите,ако наредя вагонна шарка за закритата част и отгоре й мрежа и измажа с теракол-дали ще държи на атмосферни условия ?
ще снимам оранжерията тия дни за по добра представа-БЛАГОДАРЯ на отзовалите се.
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Мар 07, 2012 10:44 am

Ех, как ми се ще и аз да имам такава волиера!!! Гледането на зайци и птици на едно място както е на снимката води до разни болести и проблеми, поне така се получи при мен и се отказах. Като правиш такава голяма волиера трябва много хубаво да го планираш и да разгледаш снимки в нета. За покрива препоръчвам пластмасовите ув устойчиви плоскости като спирките на градския транспорт. Мрежата да е по ситна защото като сложиш едра след не можеш да пуснеш нищо дребно а и предпазва от вредители и задължително с покритие. Прави я на етапи и качествено, защото ще ти излезе доста скъпо ако е хубаво направена. Съобрази със слънцето и вятъра и не ограничавай в никакъв случай светлината с плоскости и подобни. Ако се мести е хубаво да има наблизо дърво да се ползва сянката му през лятото и т.н............ Успех.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Сря Мар 07, 2012 9:23 pm

gandalf_hsr написа:Ето една идея за отглеждане на пернати заедно с зайци в оранжерия:http://gandalff.snimka.bg/animals/jivotni.594447.26556987.Малко може да се поработи в осветлението и вентилацията,защото невиждам лампи и вентилатори но това беше в компютъра.Ще потърся още нещо.



Оооо тук е голяма блъсканица,аз нямам намерение да гледам толкова животни,а само пауни,златни фазани и холандски качулати( и може и някоя малка локва с 2 патенца(мандаринки или каролинки),като им направя вътре отделни клетки -иначе размерите са същите-поне на око,като ги гледам и ще си спестя снимането и качване на снимка :cool: ,а колкото до покритието тук е нещо временно за зимата,а и няма гареанция при бурен вятър,че найлона ще издържи и като гледам и мрежа няма и скъса ли се някъде...а и лятото ...
Стигнах до определено решение и ще помоля за дискусия-имам поликарбонови плоскости,но 3 парчета 6/1 м. ,които мисля да използвам,като прозорци за светлина и отваряеми -ще ги доизмисля като размери и разположение-останалата част-дъски и я затварям отвсякъде(няма да е ефтино,ноо...) за разлика от поликарбона(по спирките) е много по ефтин варианта с дъските-след това дъските ги напръсквам с машина- с каменно брашно и цимент или там незнам кво точно се слага,но ще питам майстор строител-така пръскаха къщите едно време и правеха пръскана мазилка-а от опит знам,че нещо такова полепне ли по дъска няма сваляне.
Бях много подробен,но не можах по кратко да обясня-та очаквам коментари-приемам,както съвети така и забележки :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот stoianov » Сря Мар 07, 2012 11:26 pm

gusenica написа:
gandalf_hsr написа:Ето една идея за отглеждане на пернати заедно с зайци в оранжерия:http://gandalff.snimka.bg/animals/jivotni.594447.26556987.Малко може да се поработи в осветлението и вентилацията,защото невиждам лампи и вентилатори но това беше в компютъра.Ще потърся още нещо.



Оооо тук е голяма блъсканица,аз нямам намерение да гледам толкова животни,а само пауни,златни фазани и холандски качулати( и може и някоя малка локва с 2 патенца(мандаринки или каролинки),като им направя вътре отделни клетки -иначе размерите са същите-поне на око,като ги гледам и ще си спестя снимането и качване на снимка :cool: ,а колкото до покритието тук е нещо временно за зимата,а и няма гареанция при бурен вятър,че найлона ще издържи и като гледам и мрежа няма и скъса ли се някъде...а и лятото ...
Стигнах до определено решение и ще помоля за дискусия-имам поликарбонови плоскости,но 3 парчета 6/1 м. ,които мисля да използвам,като прозорци за светлина и отваряеми -ще ги доизмисля като размери и разположение-останалата част-дъски и я затварям отвсякъде(няма да е ефтино,ноо...) за разлика от поликарбона(по спирките) е много по ефтин варианта с дъските-след това дъските ги напръсквам с машина- с каменно брашно и цимент или там незнам кво точно се слага,но ще питам майстор строител-така пръскаха къщите едно време и правеха пръскана мазилка-а от опит знам,че нещо такова полепне ли по дъска няма сваляне.
Бях много подробен,но не можах по кратко да обясня-та очаквам коментари-приемам,както съвети така и забележки :cool:


Останах с впечатлението, че не си се занимавал със строителство до сега, без да искам да те обидя, разбира се.
Това с дъските няма да е много евтино, освен ако не вземеш кофражни, които са груби и ти си ги обработваш.За информация при нас кофражна дъска с размери 3.5 дължина и 13-15 см ширина струва около 3-3.50 лв.Сещам се за мазилката, но не разбирам с каква цел си я замислил.
Като човек, които през миналото лято направих два дървени навеса и два гълъбарника/почти сам, щото не ....майстори/ знам за какво става въпрос, и ще се радвам ако мога да помогна.
А и още нещо, задели някъде 1000- 1500 лв пък каквото решиш. :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот TK3C-74 » Чет Мар 08, 2012 12:06 am

колега, защо си усложняваш живота да строиш вътре в оранжерията. направи си постройката отделно, а оранжерията покрий с мрежа. хем ще имаш повече място за разходки на птиците.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот stoianov » Чет Мар 08, 2012 12:33 am

TK3C-74 написа:колега, защо си усложняваш живота да строиш вътре в оранжерията. направи си постройката отделно, а оранжерията покрий с мрежа. хем ще имаш повече място за разходки на птиците.


:| :|
Най-доброто предложение до момента.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Чет Мар 08, 2012 8:58 am

stoianov написа:
TK3C-74 написа:колега, защо си усложняваш живота да строиш вътре в оранжерията. направи си постройката отделно, а оранжерията покрий с мрежа. хем ще имаш повече място за разходки на птиците.


:| :|
Най-доброто предложение до момента.


Елементарно-приемам засега-малко ми е ограничено мястото,но е добра идея :| ще поумувам върху проект :cool: за нова постройка Благодаря
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот TK3C-74 » Чет Мар 08, 2012 10:31 am

ми щом като ти е малко мястото, разглоби част от оранжерията :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Нед Мар 18, 2012 10:24 am

Ето до къде я докарах засега:

Изображение
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Нед Мар 18, 2012 10:27 am

Откритата част мисля само с мрежа-може би от военните-камуфлажни мрежи -има още малко работа :cool:

Изображение
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Мар 18, 2012 2:56 pm

Мислил ли си за мрежа от които правят гаци за зеленчук.Попаднах на фирма произвеждаща такава мрежа и ми се видя доста евтина,даже мисля тия дни да си поръчам за да си покрия дворчето където ще се разхождат токачките.Фирмата е Марина Ромеа еоод,а цената е 7,5лв. за гаца ръкав 40см на 100метра.Воената камуфлажна не е ли 2х5метра, на каква цена е.Можеш ли да ми кажеш пилешарската или рабицовата мрежа на каква цена е? :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Нед Мар 18, 2012 4:11 pm

Да колега-за мрежата,която се вижда на снимката цената е 1,80 линеен метър-височината й е метър,има и на 1,5м. височина на 2,40лв.,а камуфлажа по изложбите в Шумен,Търговище и Силистра съм виждал един и същ да ги продава-освен тях продава и ловджийски дрехи-и подобни неща-ако не се лъжа размера на камуфлажната мрежа е 6/4 -24 квадрата и беше 60 лв.-за цената съм сигурен,само за размера не съм убеден,но не беше малък-поне за мен мисля,че ще ме устрои -а за тази която говориш съм я виждал в практикер,но не помня цена-и тя ще ти върши работа-само незнам,колко може да издържи във времето на атмосферни влияния-да не само за едно лято да и се разкаже играта от слънцето,но даже и така да е-за тази цена си я вземай и си пускай токачките на воля :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта