Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Волиерите ми - опити и грешки :)

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Zent » Сря Яну 05, 2011 7:55 pm

Paulina написа:Благодаря , просто исках да знам . При мен е строено по друг начин и с други материали . Колкото до естетиката - ако са черни ( "свинските опашки" ) може би наистина ще е по-красиво .


:cool:

Черните свинскси опашки са доста по евтини и безкрайно по некачестгвени защото са от рецикле.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Сря Яну 05, 2011 7:58 pm

Zent написа: :cool:
Черните свинскси опашки са доста по евтини и безкрайно по некачестгвени защото са от рецикле.


Не предцених , че живеем на различни места - при нас разликата е само в цвета .

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Zent » Сря Яну 05, 2011 8:19 pm

Paulina написа:
Zent написа: :cool:
Черните свинскси опашки са доста по евтини и безкрайно по некачестгвени защото са от рецикле.


Не предцених , че живеем на различни места - при нас разликата е само в цвета .

:drinks:


:D :D :D :D :D

Права си!
Свинските опашки които се продават в Германия са произведени от Картие, Булгари и Фаберже. За това са по качествени и по естетични.

Е, тук където аз живея такивя нЕма.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот mike123 » Сря Мар 23, 2011 3:16 pm

Здравейте искам да попитам такива волиери като на Емо мога ли да гледам,(целогодишно,като през деня ги пускам в по-голям двор) декоративни кокошки? :think:
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот yuri » Сря Мар 23, 2011 4:09 pm

Може, разбира се.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот mike123 » Сря Мар 23, 2011 5:20 pm

мерси колега!
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот miroslav » Пон Дек 12, 2011 9:04 pm

колеги искам да попитам какви храсти или борчета мога да засяда във волиерата за фазани който да не са отровни за тях
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Вто Мар 06, 2012 7:33 pm

miroslav написа:колеги искам да попитам какви храсти или борчета мога да засяда във волиерата за фазани който да не са отровни за тях



Здравейте и от мен-виждам,че колегата 3-ти месец си чака отговор ,но такъв няма-според мен колега много разглеждане на снимки и ще стигнеш сам до отговора;по добре отвън пред волиерите от колкото вътре да засаждаш каквото и да било-освен,ако волиерите ти не са огромни,а и ако се почетеш за отделен вид фазан и неговото местообитание в природата може и да стигнеш до отговор.

За да не пускам нов пост и аз да задам един въпрос:
Имам оранжерия( конструкция само-метална с дъги) гола голеничка-не е покрита и не ми се занимава със селенчуци и т.н.-та въпросът ми е как да я преустроя за птици-чакам вашите идеи-развихрете фантазиите си :cool: възможно най хубави :D :D :D и ефтини идеи

размерите и са 10х5х2,50
дължина-ширина-височина
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот TK3C-74 » Вто Мар 06, 2012 11:01 pm

колега, какви птици ще гледаш в оранжерията? и другият ми въпрос е: колко на брой са дъгите за оранжерията?
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Мар 06, 2012 11:25 pm

Ето една идея за отглеждане на пернати заедно с зайци в оранжерия:http://gandalff.snimka.bg/animals/jivotni.594447.26556987.Малко може да се поработи в осветлението и вентилацията,защото невиждам лампи и вентилатори но това беше в компютъра.Ще потърся още нещо.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот stoianov » Вто Мар 06, 2012 11:26 pm

gusenica написа:
miroslav написа:колеги искам да попитам какви храсти или борчета мога да засяда във волиерата за фазани който да не са отровни за тях



Здравейте и от мен-виждам,че колегата 3-ти месец си чака отговор ,но такъв няма-според мен колега много разглеждане на снимки и ще стигнеш сам до отговора;по добре отвън пред волиерите от колкото вътре да засаждаш каквото и да било-освен,ако волиерите ти не са огромни,а и ако се почетеш за отделен вид фазан и неговото местообитание в природата може и да стигнеш до отговор.

За да не пускам нов пост и аз да задам един въпрос:
Имам оранжерия( конструкция само-метална с дъги) гола голеничка-не е покрита и не ми се занимава със селенчуци и т.н.-та въпросът ми е как да я преустроя за птици-чакам вашите идеи-развихрете фантазиите си :cool: възможно най хубави :D :D :D и ефтини идеи

размерите и са 10х5х2,50
дължина-ширина-височина


Здравей.Аз имах същата оранжерия със подобни размери и си задавах същия въпрос в продължение на месец докато я гледах и умувах какво да правя.
Имам се за човек с доста въображение, но.....
Ще ти кажа как си реших проблема, оранжерията я нарязох и на вторични и с парите си направих гълъбарник/парите стигнаха само за вратата, ама жената не знае :lol: /
Иначе за идея, мислех 1/3 да я направя закрита част, масивна с покрив а останалото само с мрежа.
А за евтиното....сметни всички материали и после пак ще говорим. :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Волиерите ми - опити и грешки :)

Мнениеот gusenica » Сря Мар 07, 2012 8:53 am

TK3C-74 написа:колега, какви птици ще гледаш в оранжерията? и другият ми въпрос е: колко на брой са дъгите за оранжерията?


дъгите за през 1,10 м.
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта