Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Волиерите ми - опити и грешки :)

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 26, 2009 12:28 pm

Задавам въпрос към всички,които имат някакъв опит относно подържането на волиери.Какви храсти са подходящи за озеленяване на волиерите освен туи.Касае се за това да не са токсични за птиците и да не ги опасват за кратко време,което значи и да не са вкусни :D .
Освен храсти и какви тревни насаждания могат да се сложат,защото от пряк опит,райграса го изядоха с корените за две седмици.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот dr_lukanov » Чет Ное 26, 2009 1:02 pm

:| , това е много интересна тема.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Чет Ное 26, 2009 2:28 pm

d-r Ilchev написа:Задавам въпрос към всички,които имат някакъв опит относно подържането на волиери.Какви храсти са подходящи за озеленяване на волиерите освен туи.Касае се за това да не са токсични за птиците и да не ги опасват за кратко време,което значи и да не са вкусни :D .
Освен храсти и какви тревни насаждания могат да се сложат,защото от пряк опит,райграса го изядоха с корените за две седмици.

Какви птици ще държите вътре ? Че има разлика между канарчето и кокошката ? Ако въпросът ми е неуместен - прощавайте , просто не знам какви животни имате !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот soikata » Чет Ное 26, 2009 3:19 pm

Аз сменявам всяка година дръвчетата във волиерите. Садя издънки на череша, бял бор и брези. През пролетта им изкълват пъпките и през другото време се използват като кацалки от папагалите. Относно тревата не съм намерил такава която да не я кълват. Особено хималайския монал - той направо преорава земята. По мрежата на едната волиера съм насадил облагородена капина /без бодли/ която хем ражда хем пази завет и сянка.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Vesko » Чет Ное 26, 2009 6:24 pm

Paulina написа:
d-r Ilchev написа:Задавам въпрос към всички,които имат някакъв опит относно подържането на волиери.Какви храсти са подходящи за озеленяване на волиерите освен туи.Касае се за това да не са токсични за птиците и да не ги опасват за кратко време,което значи и да не са вкусни :D .
Освен храсти и какви тревни насаждания могат да се сложат,защото от пряк опит,райграса го изядоха с корените за две седмици.

Какви птици ще държите вътре ? Че има разлика между канарчето и кокошката ? Ако въпросът ми е неуместен - прощавайте , просто не знам какви животни имате !
Има от всички кокошеви,и както се убедих онзи ден са просто перфектни,и сега съм горд с изложбеното бяло шабо :D .
Vesko
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 3:42 pm
Местоположение: Плевен.Атина.

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 26, 2009 7:44 pm

Да наистина имам фазани,пауни,патици и кокошки.Относно моналите и ушатите фазани за трева неможе да се говори,защото са като къртици и там съм настлал чакъл и пясък,но лошото е че и другите взеха пример и изкълваха всичко без храстовидните туи ,които "деликатно" :wink: ги обработват отдолу,но имат зеленина.Въпросът ми беше за някакви други храсти,които да са в по-голямата част от годината зелени и да създадат по-близък до природата кът.
Не знам чимшира,да ли е отровен за горепосочените птици?И въобще какво освен иглолистни,които за съжаление трябва да ги изхвърлям най-многото след 2 години,защото ще достигнат покрива на волиерите,който е от поликарбонат и много лесно може да се изкриви при напън от растящото дърво.При това иглолистните дръвчета,бързо разрастват на широчина.
Гледах един сайт на белгийска фирма за развъждане на трагопани,но просто не ми се вярва,че това което са снимали може да издържи повече от месец
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 26, 2009 7:50 pm

Идва ми идея за юки,но ме съмнява,че ще се набодат на върховете на листата,някой до сега пробвал или е виждал това?
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот Zent » Чет Ное 26, 2009 8:28 pm

d-r Ilchev написа:Идва ми идея за юки,но ме съмнява,че ще се набодат на върховете на листата,някой до сега пробвал или е виждал това?


В старият ми кокошарник имаше чимшир и няколко нарови дръвчета.
Нито птиците измряха, нито успяха да унищожат растенията, макар да бяха там три - четири години, при това бая птици. Наровете ежегодно пускат издънки и трябваше да се чистят, защото кокошките не ги унищожаваха. Въпрос е че нарове не могат да виреят при теб а чимшира расте много бавно. Хубавото на нара е, че можеш да го поддържаш лесно висок около 2 метра.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Чет Ное 26, 2009 10:17 pm

d-r Ilchev написа:Идва ми идея за юки,но ме съмнява,че ще се набодат на върховете на листата,някой до сега пробвал или е виждал това?
Юките са идеален вариянт. Вярно ,че имат опасно остри върхове,но те могат да се подрязват. Аз имам няколко в дворът си и редовно им махам острите връхчета. Не съм забелязал да има проблеми от това. Чустват се идеално. Ето още няколко които според мен ще ви свършат работа: махонията,различните видове хвойни както и някои туи а може би и чимширите. Изображение Изображение Изображение
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот d-r Ilchev » Чет Ное 26, 2009 10:49 pm

На махонията плода не е ли отровен за птиците?А също киселият трън ми се струва подходящ,но се съмнявам да ли не е отровен за фазаните
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот david_67 » Пет Ное 27, 2009 1:04 am

Посадиси каквото ти подхожда на теб и твоя интериор птиците не ядят отровни растения стига да не са желни за зелено
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Ное 27, 2009 1:42 am

Мислили ли сте за бамбук?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron