Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Волиерите ми - опити и грешки :)

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот d-r Ilchev » Пет Ное 27, 2009 9:27 am

Не съм сигурен,че от чисто любопитство птиците няма да кълват отровни растения,все пак не са отрасли в диво състояние и нямат добре изградени инстинкти.
А относно бамбука е добро решение,както и пампасната трева.И двете имат добър растеж и правят хубава листна маса.Мисля,че ще е красиво да се сложат през по-топлото време и епифитни растения по дънерите и клоните във волиерите.Те поне са с много твърди листа,като юките и трудно ще ги ядат.
За сега във волиерите съм сложил големи декоративни камъни и изглежда сравнително добре,но зеленината е малко.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Нед Ное 29, 2009 8:04 pm

Прочетох в един полски сайт,че многогодишният райграс е токсичен за патиците,някой има ли представа?
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 30, 2009 4:25 pm

Прочетох в един полски сайт,че многогодишният райграс е токсичен за патиците,някой има ли представа?


Честно казано според мен многогодишната тревна смеска (с ъс оптимално съдържание на английски райграс- пасищен райграс) не би навредил с нищо на птиците, дори напротив отличава се с висока хранителна стойност. Има данни за такава токсичност на тревните смески с основен компонент пасищен райграс но те се дължат на опаразитяването му с ендофитни гъбички. Друга опасност но за бозайниците (предимно преживните) при поемането на големи количества зелена маса е провокирането на хипомагнезиемия (пасищна тетания), тимпания или съдържанието на фитоестрогени в зелената маса (ранна ембрионална смъртност-"повторки").

http://merckvetmanual.com/mvm/index.jsp ... 213103.htm

http://www.shagbarkridge.com/info/rye.html
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот vercho » Сря Дек 09, 2009 11:47 am

заговорихте за разстенията в волиерите а за самите волиери няма мнения
искам да попитам може ли без топло помещение за декоративните кокошки
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

Мнениеот d-r Ilchev » Съб Дек 19, 2009 9:59 am

Искам да ви се похваля :oops:,че в новата осмоъгълна волиера,която направих,без допълнително отопление температурата не пада под 0 и водата не замръзва при външна температура -8гр.Явно се създават две въздушни възлавници и закритите помещения са много топли.
Изображение
При сегашното положение в сравнение със снимката,волиерата отвън цялата е опакована с найлон.
Незнам при други участници от форума каква е ситуацията,но в старите ми клетки въпреки,че са облицовани с фибран 3см по закритите помещения -водата замръзваше в тях.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот nikigeen » Съб Дек 19, 2009 1:30 pm

vercho написа:заговорихте за разстенията в волиерите а за самите волиери няма мнения
искам да попитам може ли без топло помещение за декоративните кокошки


Разбира се
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Поздравления д-р Илчев!

Мнениеот Емо » Нед Дек 20, 2009 12:03 pm

d-r Ilchev написа:Искам да ви се похваля :oops:,че в новата осмоъгълна волиера,която направих,без допълнително отопление температурата не пада под 0 и водата не замръзва при външна температура -8гр.Явно се създават две въздушни възлавници и закритите помещения са много топли.
Изображение
При сегашното положение в сравнение със снимката,волиерата отвън цялата е опакована с найлон.
Незнам при други участници от форума каква е ситуацията,но в старите ми клетки въпреки,че са облицовани с фибран 3см по закритите помещения -водата замръзваше в тях.


Поздравление д-р Илчев - това значи, че и птиците се чувстват по-комфортно !

При мен затворих с найлон само от двете страни и отзад където има мрежа - създава по-добра среда и вчера при една силна буря виждах как птиците се разхождат спокойно вътре!

Така и не научихме паните и фазаните да се прибират (признавам това с крушките не го пробвах) но пък си спят спокойно на широките 5см и високи летви - на завет са и добре си крият пръстите на краката! А пък шабенцата като се притъмни и веднага са вътре - кокошка! :wink:

Водата вече замръзва и при нас - но сутрин като я размразим - после чак на другата сутрин!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мрежата!

Мнениеот Емо » Пон Дек 21, 2009 8:47 pm

Това са моите волиери с вече поставена мрежа - електрозаварена със зелено ПВЦ покритие - 1мм дебелина на тела и отвори 19х19 мм!

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот d-r Ilchev » Пон Фев 01, 2010 9:20 pm

Помпата на езерото стандартна градинска помпа с дебит от 3600л/час-мошнст 650Wи съд от неръждаема стомана с цилинидрична форма с диаметър 30см и височина 50см с два отвора за всмукване от езерото и другият е свързан с помпата,като има и монтиран стъклен цилиндър в който се поставя външно ултравиолинтова лампа 25W за езера.Самият пълнеж на филтъра е с едрошуплест дунапрен,който да убива силата на влизащата вода и сак със ситен пясък под него,който филтрира.Почисването е на около 10-15дни взависимост от това колко прах и листа влизат в басейна.Добре е да се поставят и полезни бактерии на фирма ТЕТРА които можеш да си дадеш заявка на някой от представителите и.В общи линии си е много игра за подържане на чисто езеро и ако искаш да си сложш в него и лили или лотоси още повече те ангажира подръжката му.



nikigeen:Проблема е оправен
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот d-r Ilchev » Вто Фев 02, 2010 9:47 am

Съжалявам,че повечето от написаното е с много грешки,но пиша на тъмно заради папагала ми,който вдига голяма врява ако е на светло и не съм го пуснал. :cool: Лошото е че се премахна опцията за корекции.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Мнениеот Стефан Марев » Вто Фев 02, 2010 1:07 pm

Имаш ли снимки на стъкления цилиндър с ув лампата
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот d-r Ilchev » Сря Фев 03, 2010 9:28 am

За съжаление нямам,но стъкленият цилиндър е дебелостенна широка епруветка с обърнат кант залепена на капака със силикон.Такива епруветки можеш да намериш във всеки магазин за лабораторна техника.Самата УВ лампа по вънщен вид прилича на енергоспестяващите лампи с прави тръби,но за да има ефективност трябва да закупиш такава над 18-24W
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта