Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кълнове за пернати на двора!

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Стефан Марев » Нед Мар 14, 2010 8:17 pm

Кълнове само от ечемик ли се правят :?:
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот dr_lukanov » Нед Мар 14, 2010 8:49 pm

Ще има ефект, особено ако не давате витаминни препарати през този период. Правят се предимно от ечемик и жито (с по-високо качество са първите).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот marto » Вто Мар 16, 2010 7:44 pm

а по колко :?:
marto
потребител
потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Яну 12, 2010 8:31 pm

Мнениеот dr_lukanov » Сря Мар 17, 2010 10:51 am

Зависи от птиците, първоначално се дава ограничено количество, като с времето се увеличава постепено. След 2-3 седмици може да достигне до около 1/3 от дажбата (за средно тежки кокошки например до около 50-60 гр).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

покълнеци

Мнениеот Христо Коларов » Чет Фев 03, 2011 2:33 pm

Днес заложих семена от ечемик за покълнеци. :cool: Нищо че някои колеги постоянно ми се подиграват на лични че нищо не съм знаел и не съм разбирал и имало много хляб да изям додето ги стигна. :cool:
И добавям и слънчогледов шрот. Ако има нещо което да пропусна моля колегите даме допълнят. :wink:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Мнениеот dr_lukanov » Чет Фев 03, 2011 3:17 pm

Първоначално давай по габровски, а после на воля :wink: (ослажда им се много, а не е хубаво за чревните обитатели рязко да се смени дажбата). Слънчогледовият шрот не повече от 15 % и е хубаво да намериш и соев шрот, за оптимизация на аминокиселинният състав (може и рибно брашно около 3 %). Навремето имаше трупно и месо-костно брашно, заради "лудата крава" спряха производството и продажбата им, това бяха перфектни и лесноусвоими източници на протеин и минерали :! ! Продават и протеинов хидролизат, който може да се дава като добавка през размножителният период и линеенето.

ПП: под чревни обитатели имам впредвид полезната микрофлора обитаваща СЧТ, а не паразитите :lol:
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Кълнове за пернати на двора!

Мнениеот rossipav » Пон Дек 24, 2012 1:08 am

А какво ви е мнението за соевите кълнове,дали са подходящи за кокошките ?
rossipav
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Ное 09, 2012 3:01 pm
Местоположение: софия

Предишна

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron