Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Методи за борба с гризачите

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Яну 20, 2010 1:26 am

Перфектен препарат против гризачи,който действа при еднократно приемане,а и ги привлича-"RATIMOR".Удобен за приложение поради формата под която се предлага.Много добър и бърз ефект.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

plaxove

Мнениеот miroslav » Нед Ное 21, 2010 5:06 pm

колеги плъхове нападат галабите ми и се хранят при всичките ми декоративни птици молеви кажете ми с какво мога да ги изгониа навсякаде ровят
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа

Re: plaxove

Мнениеот Zent » Нед Ное 21, 2010 6:40 pm

miroslav написа:колеги плъхове нападат галабите ми и се хранят при всичките ми декоративни птици молеви кажете ми с какво мога да ги изгониа навсякаде ровят


:cool:

Пукни навсякъде токачки.
Ще прогонят плъховете.....
.....................след плъховете може да прогонят и съседите!
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Плъхове

Мнениеот Paulina » Нед Ное 21, 2010 7:02 pm

miroslav написа:колеги плъхове нападат галабите ми и се хранят при всичките ми декоративни птици молеви кажете ми с какво мога да ги изгониа навсякаде ровят

Ако не става с токачки единственият начин е отровата ! Но я сложи на място , където другите птици нямат достъп ( също така кучета , котки и малки деца да не я достигат ) ! И запуши всички направени от тях дупки ! Плъхове не се гонят , а се избиват !
Успех !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

плъхове

Мнениеот miroslav » Нед Ное 21, 2010 7:59 pm

имам 20 токачки пуснати но не помага
Аватар
miroslav
потребител
потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:45 pm
Местоположение: кнежа

Re:

Мнениеот Стефан Марев » Пет Фев 25, 2011 10:15 pm

д-р Иван Кючуков написа:Перфектен препарат против гризачи,който действа при еднократно приемане,а и ги привлича-"RATIMOR".Удобен за приложение поради формата под която се предлага.Много добър и бърз ефект.


А под каква форма вие го използвате? В интернет се предлага под различни форми .
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Методи за борба с гризачите

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Мар 02, 2011 12:17 pm

Ползвам под формата тесто в пакетчета и пелетираната форма,но каквато и да е формата субстанцията мисля е една и съща.При правилно изградена стратегия на отровните точки,захранвам до спиране на консумацията и оставям контроли които показват наличието на гризачи целогодишно.За около 80 кв.м. помещение през цялата година са ми достатъчни не повече от 2кг.
При поява консумират спокойно ,като не изграждат резистентност ,напротив.За около 3 пакетчета на отровна точка и проблема с ненадейно появяващите се гризачи е решен.Основно профилактиката провеждам в шахтата на мръсната канализация.Там особенно добри намирам лоените пелети.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Методи за борба с гризачите

Мнениеот go6o82 » Пет Ное 25, 2011 12:47 pm

ние пък използваме котка :)
1 при гълъбите -понеже помещението е малко , ок.25 кв.м успеваемпостта там е почти 100%.
и 1 котка в по-голяма стопанска постройка ,но там е по малко.помещението е ок.150-200 кв.м
явно котакът не смогва .
искам само да добавя,че котките са приучени от малки при гълъбите и затова не ги закачат въобще!
общо взето действа и няма риск с нежелано отравяне на други животни .
go6o82
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 11:45 am

Re: Методи за борба с гризачите

Мнениеот gydel » Съб Фев 01, 2014 9:29 am

Здравейте на всички! От скоро съм във форума, но темата ще е актуална винаги... Есента видях как ги бори един дядо дето гледа овце. И при мен даде добър резултат. Само котката несмогва. Отрова заради нея и кучетата нестава. Капаните - бавна работа. Та значи смески, ярма или в краен случай брашно, малко захар /с пудра става по-добре/ и около 1/2 гипс. Сложих около хамбара в няколко тавички. Ядът заради захарта предполагам, а после котката ги донася. Не са отровени и не са опасни за нея, но стомасите им са гипсирани...
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron