Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Методи за борба с гризачите

Модератори: nikigeen, yuri

Методи за борба с гризачите

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 8:05 pm

nikigeen написа:Пода задължително циментиран.После отгоре може да се настели с чакъл и пясък.Нямам как след време да не се появят гадните мишоци с техните болести и ядене на храната (ако има хранилки)От една седмица се занимавам с тровене ,за сега доста успешно,че се развъдиха много силно .Процедурата я правя на 2 години и ако го интересува някой става най-добре със сланина и цинков фосфид :twisted:

Ники това за сланината и цинковия фосфид,ме заинтерисува много.
При мен се навъдиха страшно много.Пробиха и влязоха в ханбара и става
страшно.А да не говотя какво е нощно време.
Та ако е удобно малко по подробно да споделиш,как,къде,по колко.....
Ще ти бъда благодарен.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот nikigeen » Чет Ное 19, 2009 8:14 pm

Разбира се ,Петьо.
Слагам първо на една тарелка нарязана на дребно сланина ,за да се настървят (винаги я предпочитат пред фуража) и след 5-6 дена като видя ,че са хапвали слагам нова поръсена отвсякъде с цинков фосфид .Веднага захапват през нощта и на другия ден ,а и следващите дни си събирам умрели мишки по клетките и извън тях Това обаче трябва да се пази от кучета и котки .Незнам обаче дали цинковия фосфид може да се намери ,аз го имам понеже едно време в ТКЗС и АПК слагаха около дръвчетата в полето ,за да не изяждат мишките корените на новопосадените дръвчета.После ги спряха защото тровеха и зайците
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот vercho » Чет Ное 19, 2009 8:16 pm

nikigeen написа:Разбира се ,Петьо.
Слагам първо на една тарелка нарязана на дребно сланина ,за да се настървят (винаги я предпочитат пред фуража) и след 5-6 дена като видя ,че са хапвали слагам нова поръсена отвсякъде с цинков фосфид .Веднага захапват през нощта и на другия ден ,а и следващите дни си събирам умрели мишки по клетките и извън тях Това обаче трябва да се пази от кучета и котки .Незнам обаче дали цинковия фосфид може да се намери ,аз го имам понеже едно време в ТКЗС и АПК слагаха около дръвчетата в полето ,за да не изяждат мишките корените на новопосадените дръвчета.После ги спряха защото тровеха и зайците

а птиците няма ли да пострадат
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 8:16 pm

Ами темата ми не беше за мишки :cry: но жалко !

Аз пък нямам тъкива гадинки ! :cool:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 8:19 pm

Благодарско Ники!!
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот nikigeen » Чет Ное 19, 2009 8:19 pm

Но ще започнеш да имаш :lol: Още не са те научили гадините :lol:прекалено са ти нови и хобито и клетките :drinks:

Не се слагат в клетките и не се пускат птиците навън докато е сложена отровата.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Petrov » Чет Ное 19, 2009 8:22 pm

Емо и от това трябва да се пазят птиците.Особено като са по малки
плъговете нападат пиленцата(и такива случеи съм имал минали години)Гледката е много грозна
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот vercho » Чет Ное 19, 2009 8:23 pm

Petrov написа:Емо и от това трябва да се пазят птиците.Особено като са по малки
плъговете нападат пиленцата(и такива случеи съм имал минали години)Гледката е много грозна

правилно много
на един приятел така му ги бяха кои изяли кои нахапали
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

Мнениеот dr_lukanov » Чет Ное 19, 2009 9:09 pm

Цинковият фосфид е забранен от много години, поради бързото действие и възможността да се поеме от други животни или деца. Бабите му викат "черна отрова" наистина е много ефективен, но си има и рискове, а и отровените правят всичко възможно да предопредят останалите, които после не я поглеждат. Затова се препоръчва да се подържат отровни точки с бавнодействаща отрова, съчетано от периодично залагане на капани или бързодействащи отрови, смяна на бавнодействащите пораади резистентност.
А по света отглеждат плъховете за удоволствие, а вие ги "морите" :lol: . В Германия се продават по 5-15 евро парчето, лесно се въдят, ето как се забогатява :lol: .
Шегата настрана наистина са голяма напаст, а по-голям е проблема, че пренасят редица заболявания опасни освен за птиците и за човека- салмонелоза, лептоспироза, листериоза и др..

Емо, извинявай, че ти развалям темата но наистина това е важен проблем, който съпътства животновъдството и в частност нашето хоби.

http://www.youtube.com/watch?v=HkTBPk1kunA
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Емо » Чет Ное 19, 2009 9:14 pm

dr_lukanov написа:Емо, извинявай, че ти развалям темата но наистина това е важен проблем, който съпътства животновъдството и в частност нашето хоби.

Не приемам извинения :nono: !

Веднага който разбира от този сериозен проблем да отвори тема с ТОЧНО ОТГОВАРЯЩО на проблема заглавие!

Първото беше на шега :wink: , но наистина отворете тема, че аз не съм се сблъсквал засега!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот soikata » Пет Ное 20, 2009 5:32 pm

Емо , тук става въпрос за проблеми с които сме се сблъсквали и опит от различни райони на страната кой и как ги е решавал. Може да ти се види чудно но аз слагах и стъклена вата под бетона. Бяха ми изровили дупка точно между бетона и стената където спойката е най-слаба. Виждам че ти имаш възможност и правиш нещо хубаво затова с удоволствие ще ти се "бъркаме" с кратки идеи. И не ни се оправдавай с "въпроси на един начинаещ". Начинаещ със зелени пауни ми звучи като просек с мерцедес. Аз започнах да се снабдявам с монал,трагопан и други от тази "финансова" група доста години след като гледах златни, сребърни, кралски и диамантени фазани. Това е само като приятелска шега.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот Zent » Пет Ное 20, 2009 6:22 pm

[quote="Емо"]


Профилактика срещу гризачи - приемам съвети и не се обиждам![/uote]

:D

При мен токачките се справиха тази година с мишките в сеновала по добре от котки и отрови и капани взети заедно. Дори откриха и разровиха гнездата на мишките.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron