Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Транспортиране на птици

Модератори: nikigeen, yuri

Транспортиране на птици

Мнениеот d-r Ilchev » Вто Мар 09, 2010 12:33 pm

Смятам,че тази тема ще е интересна за повечето от четящите форума,а аз я започвам с въпрос,тъй като обявявайки за пордан някои от птиците си получих много заявки в които купувачите ми предлагат да изпратя птици по куриер.
Отказах на всички,защото нямам доверие на нашите транспортни услуги и смятам,че по-скоро ще пристигнат мъртви или толкова травмирани,че по-късно ще умрат.
Не знам да ли някой от вас има някакъв опит в това и да ли е изпращал животни по спедиторски фирми.
Може би в тази тема могат да се разискват и въпроси по какъв начин да транспортираме закупените от нас животни и то особенно на по-дълги разстояния.
Например при превоза на пауните имах голямо опасение,че ще се контузят,но този от който ги купих им наниза една торба мрежеста през крилата и им върза крата с уверението,че няма да има проблем- и наистина ги докарах безпрепятствено.
Много често търговци на пазара ме съветват да поставям птиците в по-малки кашони за да не се блъскат и като са притиснати една в друга са по-спокойни.От опит се уверих в това :cool:
И така давам поле за действие и мнения по тази тема.....
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

транспортиране на птици

Мнениеот ogi.68 » Вто Мар 09, 2010 8:22 pm

Здравей аз съм изпращал по куриерски фирми гълъби и дек. кокошки.До сега да чукна на дърво не е имало проблеми.Ако искаш ще ти кажа кои фирми пренасят жива стока и поне засега са сериозни.Надявам се ,че съм помогнал.
ogi.68
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 9:01 pm
Местоположение: Лом

Re: транспортиране на птици

Мнениеот Емо » Вто Мар 09, 2010 8:56 pm

ogi.68 написа:Здравей аз съм изпращал по куриерски фирми гълъби и дек. кокошки.До сега да чукна на дърво не е имало проблеми.Ако искаш ще ти кажа кои фирми пренасят жива стока и поне засега са сериозни.Надявам се ,че съм помогнал.


Здравей Оги,

Ще помогнеш повече на всички ако споделиш фирмите - според мен няма да се приеме като реклама, а като съдействие! Админа ще го позволи! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: транспортиране на птици

Мнениеот Zent » Вто Мар 09, 2010 9:22 pm

Емо написа:
ogi.68 написа:Здравей аз съм изпращал по куриерски фирми гълъби и дек. кокошки.До сега да чукна на дърво не е имало проблеми.Ако искаш ще ти кажа кои фирми пренасят жива стока и поне засега са сериозни.Надявам се ,че съм помогнал.


Здравей Оги,

Ще помогнеш повече на всички ако споделиш фирмите - според мен няма да се приеме като реклама, а като съдействие! Админа ще го позволи! :wink:


И за мен е интересно да знам кои куриерски фирми пренасят птици.
България е малка, разстоянията къси и риска от поразии е по малък все пак.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

транспортиране на птици

Мнениеот ogi.68 » Вто Мар 09, 2010 11:43 pm

Разбира се Европът и Лео експрес .Цените им са ниски,особено в градовете в които има офиси.Следобяд ги занасяте в офиса и на другия ден до обяд са пристигнали.Поне засега не съм имал проблем а и пътуват из цялата страна.Надявам се,че съм бил полезен.
ogi.68
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 9:01 pm
Местоположение: Лом

Re: транспортиране на птици

Мнениеот Zent » Сря Мар 10, 2010 11:24 am

ogi.68 написа:Разбира се Европът и Лео експрес .Цените им са ниски,особено в градовете в които има офиси.Следобяд ги занасяте в офиса и на другия ден до обяд са пристигнали.Поне засега не съм имал проблем а и пътуват из цялата страна.Надявам се,че съм бил полезен.


Какви са им изискванията за клетките или кашоните с които да пътуват птиците?
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

транспортиране на птици

Мнениеот ogi.68 » Сря Мар 10, 2010 7:27 pm

Нямат изисквания,досега винаги съм изпращал в здрав кашон пробивам малки дупки от всички страни,връзвам го отвсякъде.
ogi.68
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 9:01 pm
Местоположение: Лом

Мнениеот volkata » Сря Мар 10, 2010 7:40 pm

аз днес изпращах гълъби по лео експрес.но имаше изискване да не са в кашон а в клетка и да се вижда какво има вътре защото ако са в кашон шофьорите ги хвърлят търкалят и не се знае какво може да се случи
Аватар
volkata
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:31 pm
Местоположение: qmbol

Re: транспортиране на птици

Мнениеот Zent » Сря Мар 10, 2010 8:56 pm

ogi.68 написа:Разбира се Европът и Лео експрес .Цените им са ниски,особено в градовете в които има офиси.Следобяд ги занасяте в офиса и на другия ден до обяд са пристигнали.Поне засега не съм имал проблем а и пътуват из цялата страна.Надявам се,че съм бил полезен.


Европът имат и супер експресна услуга /двойна цена/ за доставка в деня на изпращането.
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот ZDRAVKO » Пон Яну 31, 2011 9:49 pm

Искам да попитам как стои въпроса с испращането на яйца в чужбина Имали куриерски фирми които извършват доставки извън страната
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот dr_lukanov » Пон Яну 31, 2011 9:57 pm

Ако изпращаш от България, големите куриерски фирми (Спиди и Еконт) имат специални предложения за Сърбия, Румъния и Гърция! Обратното е сложно, най-добре с познат.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот david_67 » Пон Яну 31, 2011 9:58 pm

ZDRAVKO написа:Искам да попитам как стои въпроса с испращането на яйца в чужбина Имали куриерски фирми които извършват доставки извън страната


Ти ли ще изпращаш и да ти изпратят?
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron