Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


На изложба Прилеп - Македония и на гости на Бобан!

Модератори: nikigeen, yuri

На изложба Прилеп - Македония и на гости на Бобан!

Мнениеот Емо » Вто Окт 19, 2010 12:01 am

Здравейте приятели,

По покана на Бобан тази наделя ходихме със сина ми на изложбата на местния клуб на любителите на Декоративни птици и Животни "Трагопан" в гр. Прилеп Македония! Това е 4-та поредна тяхна изложба и както споделиха - най-добрата!

Изображение

На изложбата имаше около 500 екземпляра от всякакви животни от 20-тина изложители! Направих снимки които ще видите на линка по долу! Клетките им са сглобяеми от заварени пана и вързани с тел - но изглеждат много добре! Птиците се чувстваха комфортно! Нямаше кой знае какви птици но и те като нас сега се развиват!

След това отидохме на гости на Бобан в гр.Скопие- македонците като нас също са гостоприемни и ни нагостиха добре! Ето го Бобан със любимите му кротки шабета!

Изображение

Това са снимките от изложбата! Сториха ми се интересни две бели султанки! Също си харесах шарения мъжки паун на който бяха тръгнали и бели и нормални гръбни пера - аз имам такъв но много млад!

http://picasaweb.google.bg/pauni.bg/Pri ... directlink

Входа беше 1 лв. и имаше пълен каталог на изложителите и животните им за 1.50лв.
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 19, 2010 10:21 am

:| на колегите в Македония!

Емо, не съм виждал тук породни пана от електро-заварена тел, иначе наистина стоят добре :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Паната!

Мнениеот Емо » Вто Окт 19, 2010 11:41 am

Тези пана доколкото разбрах са правени от местен производител - Бобан ще разкаже повече за тях! Но са добри и много практични! Има лица с вратички и без вратички, таван и преградни - ако не се сложи праградна между две съседни - става по голяма клетка - там са фазаните! За бантамките тавана е същи,я а лицата и гърба и преградите са по ниски!

Някой от приятелите беше предложил подобна идея и да се хващат със свински опашки а не с тел! Този начин с паната е много удобен за съхранението им между изложбите!

Клетките за пауните са от профил 10х10 и проста рабица! Профилите са хванати с болтове за да се разглобяват!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот nikigeen » Вто Окт 19, 2010 11:59 am

Еее браво.Най-после едни хубави снимки от изложба ,направени от наш човек :|

Освен султанките ,много хубави черни копринки,зибрайти и много добра кокошка холандска гащата милефльор, но не и петела
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 19, 2010 1:43 pm

В такъв случай, ще чакаме Бобан да даде повече информация за клетките: производител, цена.... Ако някой е виждал подобни пана тук нека сподели? А за волиерите с малко по-дълга мрежа, ще станат още по-добре, но не видях те имаха ли вратички?

За качеството на птиците има още какво да се желае (мога да добавя към фаворитите на Ники и ярките колумбийска Брама), същото е и положението тук в България (дори доста по-зле), струва ми се че имаше и птици със съмнително здравословно състояние, но това съм го виждал и на гълъбовъдните изложби тук, а и в изложбите в Сърбия :wink: . С времето тези неща, ще се наредят, важното е че колегите отдавна са преодолели тези начални проблеми, които в момента притесняват нас, но всичко с времето ще се подреди.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот boban » Вто Окт 19, 2010 9:00 pm

Здравейте на всички.
Както разбрах търсите информация за клетките ... доколкото знам те са изработвали някой човек от Прилеп, но не знам точно колко пари кошта подобен клетка.
Иначе dr_lukanov мога да ви дам няколко числа от организаторите на изложбата и ООН и ще ви обавестат най-хубаво.
dr_lukanov сте прав имаше доста птици, които не се чувства добре най-вероятно заради стреса.
boban
потребител
потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Дек 05, 2009 12:35 am

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 19, 2010 9:16 pm

Нормално е млади птици, а и тези които не изглеждаха добре бяха от породите с по-холеричен темперамент :wink: . Още веднъж поздрави за доброто начало, пожелавам много успехи за напред, а дай боже и ползотворно сътрудничество.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот boban » Сря Окт 20, 2010 1:23 am

Колеги нека още една Дружба този път в Тетово
Изложбата ще се проведе на 6 и 7 ноември 2010 г. в дома на културата.

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=835978 :drinks:
boban
потребител
потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Дек 05, 2009 12:35 am

Мнениеот Zent » Сря Окт 20, 2010 9:43 am

dr_lukanov написа:.... Ако някой е виждал подобни пана тук нека сподели? .............................


Това на снимките не са клетки от готови пана, а са си специално направени клетки.

Иначе пана с такъв растер у нас има и това са оградните пана. Само, че те са оребрени с огъване на абкант. Скъпи са и нтяма да станат за сглобяване на клетки защото при кроене и рязане ще дадат огромна фира.

Общо взето по добра цена за клетки от тази която беше предложил човека на Христо няма да намерим не само в Македония а и в Китай :wink:
Zent
потребител
потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 9:53 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот dr_lukanov » Сря Окт 20, 2010 10:08 am

:think: , и аз имах подобно предчуствие!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Емо » Сря Окт 20, 2010 12:08 pm

Zent написа:....

Това на снимките не са клетки от готови пана, а са си специално направени клетки.

...


Кристияне ако имаш впредвид мойте снимки грешиш - това са пана вързани с дребна тел! Моля загледай ги внимателно - ако са готови клекти ще има по две странични стени една до друга!

пп. Освен това ги видях на живо и специално ги разгледах! ... продължавайте да гадаете ...
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот yuri » Сря Окт 20, 2010 1:35 pm

Подобна електро заварена оградна мрежа има и у нас. Може да се оразмери и нареже без фира. Евентуално може да се ползват тънки (6мм) арматурни пръчки за по-голяма опора и с помоща на свински опашки да се сглобят всякакъв размер клетки.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта