Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


На изложба в Бела Паланка - Сърбия

Модератори: nikigeen, yuri

На изложба в Бела Паланка - Сърбия

Мнениеот Емо » Нед Ное 28, 2010 12:04 pm

Здравейте приятели,

Тази събота с д-р Христо Луканов и Благо откликнахме на поканата на организаторите на регионалната изложба в гр.Бела паланка.

Изображение


Неголяма, но добре организирана изложба в малък град 10000 жители. Много активен председателя на клуба (точно както и нашия председател :wink: ) През седмицата е имало конкурс сред децата на града - "Моят домашен любимец" При откриването на изложбата връчиха наградите на децата.

Нашят председатл д-р Христо Луканов беше поканен да даде специално интервю за Националната телевизия (шегичка за регионалната - но си беше уважение към нас) :wink:

Изображение

Съвместно с изложбата имаше организирана лекция с два теми - Болести и профилактика и Храни и добавки към храните.

По техен обичай ни поканиха на приятен обяд заедно с лекторите и спонсорите на изложбата! Добре си поговорихме и посмяхме хапвайки сръбските специалитети! :wink:

Разказаха ни много за тяхната стара порода гълъби - Сръбски високолетач и Нишки белоопашат високолетач - на изложбата повече от половината гълъби бяха от тези породи! Организирани са в няколко клуба, но само в двата тясно фокусирани върху тази порода клуба, членовете са ститици хиляди!

През цялата зима всеки уикенд има поне една изложба в някой регион - около 30 регионални изложби! Националната е в Нови Сад - около 5000 експоната! На всички изложби се показват основно гълъби, но другите птици са нашите Пернати на двора, екзотични птици - канари и папагали и винаги много зайци!

Това е линк към малко снимки! Ицето и Благо ще пуснат още!

http://picasaweb.google.com/pauni.bg/Be ... directlink

Ние в България направихме първите стъпки със създаване на нашата БАРКВП и със включване към националната изложба на гълъбовъдите в България следващата събота и неделя във Велико Търново! ЗАПОВЯДАЙТЕ!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот boban » Нед Ное 28, 2010 9:31 pm

Красива изложба:|
Изображение

Бих помолил, ако може да отделете един такъв плакат за мен!
Поздрави
boban
потребител
потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Дек 05, 2009 12:35 am

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 29, 2010 4:59 pm

Здравейте и от мен, наистина бяхме приятно изненадани от добрата организация на изложбата (че чак окъсняхме с плескавиците и сливовицата на "Вожда" ). Това, което ми направи огромно впечатление беше това, че хората държат на своето- около 70% от изложените птици бяха сръбски породи (дори и баклавата я наричаха сръбска), друго което беше много поучително е това, че включват децата в подобни инициативи, насърчават ги още от най-ранна възраст към любов към животните! Както спомена Емо, изложбата не беше голяма, но от над 800 експоната имаше както гълъби. така и селскостопански птици, а също и зайци от няколко породи, канарчета и папагали, и всичко това е от района на градче с население от около 10 000 души!

Снимките от моят фотоапарат не са много хубави, ако има някоя добра ще я кача днес.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 29, 2010 10:22 pm

Ето и малко снимки от мен:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 29, 2010 10:24 pm

и още малко:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Пон Ное 29, 2010 10:27 pm

Изображение

Изображение

и моите фаворити сред кокошките, които бяха представени(Виандот бантам и тази Фаверол-ка бантам):
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот david_67 » Вто Ное 30, 2010 1:16 am

dr_lukanov написа:Ето и малко снимки от мен:

Изображение


Ицо , каква по-точно порода е това - Минорка или Испанска белолика ?
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 30, 2010 11:59 am

Петелът е горе-долу добър (за България направо отличен), но кокошките са с много преразвити околоушки, но не са Испанска бялолика (едната е с екстериор много близък до тази порода- кокошката на преден план). Лицата им не бяха толкова светли на живо (апарата ми не е от добрите :oops: ).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Вто Ное 30, 2010 1:30 pm

dr_lukanov написа:Петелът е горе-долу добър (за България направо отличен), но кокошките са с много преразвити околоушки, но не са Испанска бялолика (едната е с екстериор много близък до тази порода- кокошката на преден план). Лицата им не бяха толкова светли на живо (апарата ми не е от добрите :oops: ).

Апарата ти си е наред , всички цветове изглеждат естествени , той даже показва това , което не трябва да се вижда !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 30, 2010 2:18 pm

Недей така, аз нали трябва да имам причина да го сменя :lol: !

Така е, лицето, особено на едната беше доста светло, а околоушките преразвити (дори и за Минорка).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 30, 2010 7:23 pm

Ицо ,фаворитите ти са си наистина такива.Това с околушките освен при минорките се наблюдава и при роузкомба.Незнам дали знаете - при нас роузкомба просто го наричат бантамка,вероятно поради първите вносове от държави ,в които също се нарича точно така просто бантам.Има любители ,които предпочитат иманно птиците с преразвити околоушки,но не знам защо
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 30, 2010 8:16 pm

Така е, но това наименование "бантам" се припокрива с общото наименование на цяла категория: истински бантамки. Поради тази причина според мен е по-редно да се нарича Розкомб (на английски означава просто "розовиден гребен"), другото наименование- Ява се припокрива с една рядка гигантска порода: Ява.

Такива птици с преразвити околоушки при нашия климат са предразположени към измръзване, освен на гребена и менгушите, а и на околоушките.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта