Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Тошко » Пон Яну 17, 2011 7:46 pm

Ами мойте птици не изяждът всичко.Ядът толкова,колкото и се яде :wink:
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот Панковски » Пон Яну 17, 2011 11:53 pm

kukushunka написа:г-н Панковски разкажете по просто за нас феновете на пернатковци неучили висше шо е това - та да го ползваме

Панковски написа: Съчетано с дозитронно поене е най-добрият вариант ....


и това също ни го разяснете

Панковски написа:....хубави животни, правилно сепарирани .....


чуждица ли е или термин от висшето ! Оти separate е на английски!

сериозен съм, искам да ги знам тея полезни неща!


Ако си достатъчно сериозен, би трябвало вече да ги знаеш.
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот kukushunka » Вто Яну 18, 2011 2:14 am

Панковски написа:
kukushunka написа:г-н Панковски разкажете по просто за нас феновете на пернатковци неучили висше шо е това - та да го ползваме

Панковски написа: Съчетано с дозитронно поене е най-добрият вариант ....


и това също ни го разяснете

Панковски написа:....хубави животни, правилно сепарирани .....


чуждица ли е или термин от висшето ! Оти separate е на английски!

сериозен съм, искам да ги знам тея полезни неща!


Ако си достатъчно сериозен, би трябвало вече да ги знаеш.


хвана ме - признавам - знам ги :wink:

тука уловката беше да ги обясниш на пернаткофците от форума - те са стотици, да на река хиляди - ама ти беше писал във втория си пост тук че това се плаща - извинявай :oops:
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот Paulina » Вто Яну 18, 2011 2:22 am

gusenica написа:Тези хранилки са наистина чудесни,но искам да задам един въпрос с "математически " привкус-новак съм,но веднага в главата ми се зароди този въпрос:
Тези хранилки са от порядъка на 10 кг.-пълня я до горе-нямам загуби и пилеене,но всякакъв вид птици просто нямат засищане-няма ли да им е множко хапването ( дневната дажба),а ако не зареждам хранилката до горе просто си губи ефекта това чудесно приспособление
Колко в повече ще изяждат от необходимата дажба и, ако не е с тази хранилка колко ще пилеят :cool: ?


Колко в повече и колко ще пилеят са въпроси за врачката - пробвай и ще намериш отговора ( нали знаеш : зависи от броят и големината на птиците , колко са подрастващи и колко са адултни , само тази храна ли получават или могат да поровят из полето и разни такива подобни . . . ) Не забравяй само едно - кокошка яде докато има от това , което и е вкусно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот yuri » Чет Фев 03, 2011 9:19 pm

Има ли отношение дължината на пръстите и ширината на кацалките при кокошевите птици? И какви са най-подходящите кацалки за тях и на каква височина е най-добре да се поставят?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот dr_lukanov » Пет Фев 04, 2011 11:37 am

Височината трябва да е около 60-80 см, кацалката да е дървена или пластмасова с напречно квадратно, кръгло (според мен то е най-удачно), триъгълно (обърнат с върха надолу, а основата е стъпалната повърхност) или трапецовидно сечение (последните два са крайни варианти). Желателно е горните ръбове (там където птицата обхваща кацалката с пръсти) да са заоблени с пила. В зависимост от големината на птицата, трябва да се съобрази стъпалната площ на кацалката, птицата трябва да стои свободно обхванала с пръсти кацалката.


Изключително неподходящи са металните кацалки (тръба, винкел), тези с остри, груби ръбове, много ниско или високо поставени, наклонени кацалки несъобразени с броят на птиците и т.н..
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот yuri » Пет Фев 04, 2011 12:54 pm

Плоските, не са ли по-подходящи от кръглите. Изхождам от това че при кръглите пръстите са в постоянно напрежение докато са захванати за кацалките, а при плоските могат да се отпуснат.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот Емо » Пет Фев 04, 2011 12:58 pm

yuri написа:Плоските, не са ли по-подходящи от кръглите. Изхождам от това че при кръглите пръстите са в постоянно напрежение докато са захванати за кацалките, а при плоските могат да се отпуснат.


Точно така и според мен плоските са по подходящи, като са им хванати ръбовете както казва д-р Луканов!

Освен това при студени нощи при плоските, когато са достатъчно широки направени птиците покриват по-добре с пуха си прътите и ги предпазват от измръзване! При кръглите по-голяма част от пръстите остава открита!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот dr_lukanov » Пет Фев 04, 2011 1:19 pm

Кръглата е най-подходяща, поради специфичното анатомо-физиологично устройство на птичият крак. При обхващане на кръглата кацалка птицата не полага усилия. Опитайте да хванете една кокошка или друго птиче и му сгънете крака, нека позная ..... пръстите ще се свият :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Пет Фев 04, 2011 5:37 pm

Птиците винаги ще се качват на най-високо сложените кацалки - това им е заложен инстинкт - но кацалките трябва да са сложени така , че на птиците да не им се пречупват вратовете :D

Формата е ясна - дивите кокошки спят по дърветата !

Ето и нещо супер практично от хигиенична гледна точка , за съжаление не се намират навсякъде :

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот realstart » Съб Фев 05, 2011 1:42 pm

Независимо дали става вапрос за дребни папагали или едри пуйки, винаги спазвам една простичка формула- кацалката да е от естествен, дървен материал с овална форма. Дебелината на "клона" се определя така че предните и задните пръсти на птицата да не се кръстосват.
realstart
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 3:57 am
Местоположение: стара загора

Re: Помещения и инвентар за отглеждане на домашни птици

Мнениеот Тошко » Пет Мар 04, 2011 7:40 pm

Здравейте колеги направихме няколко постройки,искам да попитам вътре в стаичките каква настилка да положим?
Някой ми казват бетон други черноземна пръст -вие какво мислите
Ето и постройките
Изображение
Изображение
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron