Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


да се запознаем

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот kukushunka » Чет Яну 20, 2011 9:25 pm

добре дошъл на Владо и от мен :wink:

а този сайт не е ли пак негов

http://www.kasto2000.net/index-12.html
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот soikata » Чет Яну 20, 2011 10:09 pm

kukushunka написа:добре дошъл на Владо и от мен :wink:

а този сайт не е ли пак негов

http://www.kasto2000.net/index-12.html

негов е
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот vercho » Пет Яну 21, 2011 7:37 pm

soikata написа:
vercho написа:Владо -здарвей и от мен
добре дошъл във форума
много красиви птици имаш с голямо удоволствие ако е удобно бих те посетил

Вергиле при този човек освен всичко за птиците има и всичко за Пежото ти

и не само за мойти и ти май имаш пежо :cool:
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

проблем с гризачи

Мнениеот tragopan_bg » Вто Яну 25, 2011 1:03 pm

здравейте колеги
отново, за хиляден път имам проблем с изядени птици.имам молба към вас да споделите стига да имате опти или наблюдения дали продаваните в търговските вериги ултразвукови машинки за прогонване на плъхове,белки и т.н. та дали те не вредят на фазаните и другите пилета. а и какъвто друг опит имате в борбата с тези твари ще ми бъде от голяма полза.
е благодаря ви предварително
в очакване на вашите мнения и съвети
поздрав Владо
Красотата поражда желание, но носи и успокоение.
02/9744240;9737020
скайп kasto2000
e-mail tragopan_bg@abv.bg
сайт www.egzoticpheasant.com
Аватар
tragopan_bg
VIP
VIP
 
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 4:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот svetlio » Вто Яну 25, 2011 3:28 pm

Здравей,
с белки нямам опит, но при мен заради храната се бяха навъдили страшно много плъхове. Като отивах при птиците по тъмно просто минаваха покрай мен.Отървах се от тях като купих отрова-много ефикасна.Представлява пликчета като за чай и мирише много приятно и явно апетитно за плъховете.Първите дни не смогвах да ги изхранвам, но след това намирах ежедневни по 5-6 умрели. И да чукна на дърво вече 6 месеца никакви няма. Виждам, че си от София.Имам цяла кофа от отровата, защото не продаваха малки разфасовки, така че ще ти дам с удоволствие.Важно е разбира се да слагаш пликчетата на недостъпно за птиците място.А за тези ултразвуковите забрави.Пробвал съм и за къртици и за плъхове без резултат.
Аватар
svetlio
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 2:14 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот soikata » Вто Яну 25, 2011 4:35 pm

Владо, тази отрова за която пише Светльо е много ефикасна. На мене Ники от Нови Искър ми донесе-розови пликчета с много хубав мирис която изтреби плъховете. Тя не действа на птиците защото отровата действа чрез зъбите на плъха. Обади се на Ники ако има да ти даде, ако не аз в събота ще ти донеса малко. Плъховете не умират на место и явно изпитват някаква агония плашеща и живите.Дори и у комшийте изчезнаха.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

отрова

Мнениеот Христо Коларов » Вто Яну 25, 2011 4:43 pm

Ако може снимка на пликчето или кутийката.Всеки от нас има такъв проблем с плъховете. Не става въпрос за реклама а да се преборим с напастта наречена гризачи. :cool:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Мнениеот hristo.madjarov » Вто Яну 25, 2011 6:05 pm

Емо написа:Здравей и Добре дошъл във форума!

Аз съм Емил от Благоевград, любител съм на пауни и фазани! Имам Обикновенни индийски пауни, бели и млади (на една и две години) зелени, трагопан сатир, хималайски монал и сив паунов фазан!

Разгледах на бързо сайта - прекрасен и прекрасни птици! Ще ми бъде приятно да дойда на гости във фермата ако е удобно!

пп. Ще ти пратя телефона ми на лични!
hristo.madjarov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 5:55 pm

Мнениеот falco » Вто Яну 25, 2011 6:11 pm

Здравейте и от мен, ако можете да кажете името на тази отрова защото и при моите фазани е пълно с плъхове.
falco
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 7:10 am
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот hristo.madjarov » Вто Яну 25, 2011 6:17 pm

zdr emo haresa ha mi tvoite seramki i iskam da vzema ako prodava6

Админ: Писането на кирилица във форума е задължително
hristo.madjarov
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 5:55 pm

Мнениеот Емо » Вто Яну 25, 2011 7:11 pm

hristo.madjarov написа:zdr emo haresa ha mi tvoite seramki i iskam da vzema ako prodava6

Админ: Писането на кирилица във форума е задължително


Здравей Христо,

Отговорих ти на лични и те предупредих за кирилицата - но вече са те предупредили и офицално! Постарай се - в нашия форум е прието да пишем само на кирилица! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот d-r Ilchev » Вто Яну 25, 2011 7:24 pm

Не бих посъветвал да използваш отрова,защото едва ли нещо което е токсично за бозайници няма да има никакъв ефект върху птиците-особенно както при теб има твърде скъпи фазани.
Аз имах същият проблем с една невестулка и единственото решение беше да покрия всички възможни места за влизане особенно луфтове около вратите да са не повече от 2см.
Можеш да опиташ с големи капани за плъхове със сурово месо в тях,но не съм го пробвал-бяха ми го да ли като съвет.
Относно машинките,които прогонват плъхове и къртици-ефектът е никакъв,защото в момента имам пълчища от мишки и не им действа.
Просто ги ловя със затворени капани и ги пренасям в полето :D -трудоемко е ,но сравнително ефикасно.
Смятам че,при теб в планината най-вероятно е пор или невестулка/лошото е че един път научила ли е,че има какво да яде е твърде постоянна/.
Дано не ти е убила някой по-ценен фазан.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта