Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот zax1973 » Пон Апр 22, 2013 4:54 pm

TK3C-74 написа:недей да спиш много-много спокойно, ако ягдтериера стои при птиците ти. някоя сутрин да не намериш всичко натръшкано. това куче като превключи на режим унищожение .... :cry:. от малко му набий обръчите, че после да не ти пуши главата


Еххх, не съм видяла, че сте писали и давали съвети :(
Стана точно както сте ме съветвали: ягд териера стана "моята домашна лисица" - не може да се въздържа когато е сам при птиците - наистина превключва. Когато е пуснат при тях и има човек - не посяга, но когато е сам......играе си с тях и ...вече има жертви :(. Затова е вързан и сега го пускам само нощем, защото лисицата отново реши да ни посещава ...и знае прекрасно до къде стига синджира. Проблем е, че голяма част от птиците ми спят под навес и сутрин рано рано са в движение....та затова и с ягд териера рано се връзваме.
Приемам съвети как да откажа малкия разбойник да посяга на пернатите.
Благодаря предварително :)
zax1973
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот gandalf_hsr » Пон Апр 22, 2013 8:26 pm

Когато кучето посегне пак на птица ако го набиете може да се усети за какво го биете.Бабами имаше куче което беше вързано с синджир с арматура и се движеше по дължината на целият двор.Пуснаха новозакупени пилета в двора и кучето удуши едно пиле и после яде бой с пилето и отогава не е докоснало пиле а те му ядяха храната.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Пон Апр 22, 2013 9:53 pm

В интерес на истината, кучето не е виновно, ловния инстинкт си казва своето. когато пусна хрътката да бяга из двора, кокошките в първия момент панически се разбягват и разхвърчат на всички страни и кучето макар вързано да има пряк досег до кокошките, пуснато се провокира да напада. варианта който аз практикувам вече е да разходя кучето вързано из двора, докато посвикнат птичките и тогава го пускам, но гледам да си намеря работа наблизо. иначе лисицата си минава между 3 вързани кучета, прескача 2 метра висока ограда от блокчета, сякаш се качва на бордюра и прави поразии, до момента в който ще и светнат очичките на светлината на фенерчето и ....ще угаснат.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот qnakiev » Пон Апр 22, 2013 9:59 pm

gandalf_hsr написа:Когато кучето посегне пак на птица ако го набиете може да се усети за какво го биете.Бабами имаше куче което беше вързано с синджир с арматура и се движеше по дължината на целият двор.Пуснаха новозакупени пилета в двора и кучето удуши едно пиле и после яде бой с пилето и отогава не е докоснало пиле а те му ядяха храната.

При някой кучета и това не действа !Например при моята немска овчарка /откраднаха я/ постоянно ядеше животни аз съм я бил с някой от жертвите и но продължаваше! TK3C-74 съгласен съм с теб!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот nikii » Вто Апр 23, 2013 1:28 pm

Темата е за борба с хищници , но ... Когато дойде в дома ново кученце , трябва малко време и работа с него - после няма жертви от страна на пернатите . Кучето е умно животно и бързо разбира какво искаме от него .
Моята немска овчарка с пристигането в дома ни изяде няколко птици , но й дадох да се разбере , че от нея се иска да ги пази , а не обратното и ето :wink:
Изображение
Птиците сами се качваха на кучето ...
Изображение
Изображение
Вечер не затврям птиците и винаги оставям по едно кокоше яйце в всеки полог , но всяка вечер връзвам кучето и чак сутрин го пускам . При мен има опасност само от атаки през вечерно време .
Една сутрин намерих това и няколко гнезда срутени от битката .
Изображение
Овчарката от снимките не е сред живите , но сегашната ми охрана свикна от първия ден след пристигането с кокошките и пауните и когато чуе врява в двора на птиците веднага тича и лае .
След като започнах да връзвам куче при птиците не съм имал проблеми и не ми се е налагало да слагам отрови и да залагам капани . :drinks:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Re: Борба с хищници

Мнениеот gandalf_hsr » Пет Юли 11, 2014 6:41 pm

Здравейте да раздвижа малко темата.Тази вечер най накрая(след две котки) се хвана според мене порче според някои белка,но няма значение кой какво му вика важното е че вече е далече от населено място.
Изображение
Изображение
Хвана се на счупено яйце и парче джолан.Остава да хвана и другите му роднини,че преди три вечери ги видяхме как преминаха по покрива на плевнята.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Борба с хищници

Мнениеот Мъро » Пет Юли 11, 2014 6:55 pm

Какво означава
Далеч от населеното място.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Съб Юли 12, 2014 8:34 am

това е точно белка, поровете са други животни. доста глупави и лесни за хващане. при мен си живеят свободно от 4-5 години. нямам гълъби, а кокошките не закачат и сме сключили примирие. иначе миналата есен можех да затрия цялото семейство. кучетата се разлаеха една вечер и излязох с пушката. светнаха едни очички и помислих, че лисица е влязла в двора. заобиколих и видях как семейството белки се качи на една топола. отидох под дървото , светнах нагоре, а те сгушени една до друга и ме гледат. ако бях гръмнал, 3-4 щяха да паднат.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот gandalf_hsr » Съб Юли 12, 2014 5:41 pm

Мъро написа:Какво означава
Далеч от населеното място.

Закарах зверчето на 20км от нас и го пустнах в едни сливи,в радиус от 5-7км няма населено място.При мене семейството белки ми крадат яйцата но за това не ме е яд а ме е яд че ми удушиха малко фазанчета и копринки.Ако не закачаха пернатите нямаше и аз да се опитвам да ги хвана. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Борба с хищници

Мнениеот Мъро » Нед Юли 13, 2014 5:31 pm

То имало и разумни хора все още.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Борба с хищници

Мнениеот ves.72 » Чет Юли 17, 2014 11:26 pm

И при мен има едно семейство белки . Миналата и тази година дадох по едно петле жертва ,вземат си все млади и крехки пиленца ,а иначе яйца си крадат редовно когато забравя да ги взема. Интересно ,че кокошките поне за сега не ги закачат ,та за това все още не им обръщам внимание.
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Борба с хищници

Мнениеот macka » Пон Сеп 01, 2014 3:00 pm

Здравейте,имах 2 квачки с 8 пиленца общо,но през ноща някакво животно ги е удавило.Това което ме учудва защо квачките с пиленцата е удавило а другите кокошки не е закачало,какво може да е според вас
macka
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 3:02 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта