Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот НАСКО » Сря Юни 15, 2011 8:47 pm

ок разбрах ви колеги.Тогава нека темата се преозаглави на "любители на хищниците"
Аиде живи и здрави няма да се караме за едни порове сега :cool: :drinks:
Пп и колега аз много добре знам и без тевтерче и моливче защото аз лично имам пор в къщи,макар и декоративен и повярваи няма такова игриво животинче като него ,:wink:.Аз писах по същноста на темата,погледнете как е озаглавена но извинете ме повече няма да повторя тая грешка да взема мнение в каквато и да била тема :-| Просто има хора сред нас които независимо темите и дискусиите просто са като костилка на ..........!вечно да са наопаки вечно да са контра :wink: :|
Аватар
НАСКО
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Галин Господинов » Сря Юни 15, 2011 8:57 pm

хех явно не си ме разбрал, не искам да съм контра, костилка и всичко с подобна семантика... както и да е понякога езиците на които говорят хората се разминават.... здраве да е

п.п не забравяй, че твоята фретка се различава от дивите представители на порови :cool:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот НАСКО » Сря Юни 15, 2011 9:40 pm

Галин Господинов написа:хех явно не си ме разбрал, не искам да съм контра, костилка и всичко с подобна семантика... както и да е понякога езиците на които говорят хората се разминават.... здраве да е

п.п не забравяй, че твоята фретка се различава от дивите представители на порови :cool:

Нямах в предвид теб колега той си знае кои е контрата :wink:
Аватар
НАСКО
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Сря Юни 15, 2011 10:26 pm

То се знае. Аз съм контрата :lol:
Насе , и аз бях собственик на няколко фредки.Когато имах зоомагазин ,през почивните дни прибирах в къщи стока като тази.
У дома ми правеха страшно много поразии.
Сам си се убедил в хищният им нрав, въпреки одомашняването.
Кажи ми братле , как успяваш да опазиш стоката си от собственият си пор а не можеш да го сториш от дивите ?
Не ми казвай , че фредката ти е със претъпени истинкти ,защото и двамата знаем че ще излъжеш.
И още нещо ако може- в случай че порът ти изяде една от кокошките би ли го гръмнал поради факта че е с такава същност или просто би вземал други мерки това да не се повтори ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Мъро » Сря Юни 15, 2011 11:27 pm

Сега и обидени като всеки път.Колега може само да се радваш че те посещават такива гадинки защото ако спрът да идват ще се заринеш с плъхове и мишки а те са по голямото зло предполагам знаеш не само че ти ядът храната а и болестите който пренасят.Вместо една кокошка изядена от пор може да имаш сто умрели от болест,просто си оправи курника и се наслаждавай на любимците си а поровете те си вършат тяхната работа.По някога не осъзнаваме колко такива животни нарочени от нас като вредители ни помагат повече от колкото ни вредят.Живи здрави на всички.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Борба с хищници

Мнениеот Ibrahim » Чет Авг 11, 2011 1:01 am

ее при нас лисиците си ходят през деня между хората
Аватар
Ibrahim
бан
бан
 
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 12:49 am
Местоположение: с.крайще

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Съб Ное 12, 2011 11:36 pm

исках да се оплача как вчера посред бял ден ми чезнеше кокошка след кокошка и прочетох цялата тема. ООООО какви простотии прочетох :shock:
първо, има разлика м/у пор, белка , златка и невестулка. второ, белките живеят не само сред природата и на село. има ги и в големите градове. на тях не им е по-лесно да си хванат заек, всеки хищник се стреми да си осигури прехрана с най-малко разход на енергия. трето, при мен оградата е от бетонни блокчета висока 2.2 м. , белките си я катерят без проблем. четвърто, като им отрежем ухото на уловените животни, щели да напуснат мястото където им било причинено болка :lol: дайте да се разберем кое ухо ще режем, пък може да селектираме нов вид дясноуха или лявоуха белка :wink: освободи ли се дадена ниша от един хищник, веднага бива заета от друг. влезе ли хищник в двора ти, трябва да се ликвидита. аз моя проблем съм почнал да го решавам. една лисица даде фира снощи, днес по обяд видях още една, но бях без пушката. мина си м/у две от кучетата ( вързани ) и си замина. уважаеми колеги, не си мислете, че не съм природолюбител, но видя ли скитащо куче извън населено място му светявам маслото на мига. който не е виждал как глутница от същите тези кучета ловува, може да ми се пъне като балканче на баир и да ги защитава. аз като ловец правя за ПОЛЕЗНИЯ дивеч повече отколкото някой набеден природозащитник. и накрая, да има полза и от хищниците. голяма част от храната на лисицата са мишевидни гризачи, да белката също хваща много такива ( от личен опит знам ). но да си ловуват сред природата, не по дворовете ни. :drinks:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот Buggy » Нед Ное 13, 2011 2:29 am

Ужас " скитащо куче извън населено място му светявам маслото ".От кога ловците регулират баланса в природата?Оправдания,за да може да убиват лисици и прочие целогодишно.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот TK3C-74 » Нед Ное 13, 2011 3:00 am

дори ни издават разрешителни за регулиране на хищниците. имаме право да отстрелваме вредния дивеч (скитащи кучета, лисици, чакали, белки,свраки,черна и сива врана,гарга) във всеки един ден от седмицата. ЗАКОННО .
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Борба с хищници

Мнениеот Цветан » Нед Ное 13, 2011 3:45 am

Ти си същият хищншк като тях,не го ли осъзнаваш? Много лесно така с пушката да гръмна нещо ,щото ми е влезнало в двора.Ти що дириш в техният двор извън твоят,ловувай си в собственият си ЗАКОНЕН двор. Такива кото тебе,за съжаление има много с типично селяндурско мислене.
Към хищниците,които изброи ,можеш да добавиш и името си или ТКЗС 74 и ти си като тях :!
Един такъв ми гръмна кучето, преди десетина години , щото видиш ли му се сторило непородисто и гадта требвало да мре......
Аватар
Цветан
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:39 pm
Местоположение: на село в Плевенска област

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Нед Ное 13, 2011 9:59 am

Цветан написа:Ти си същият хищншк като тях,не го ли осъзнаваш? Много лесно така с пушката да гръмна нещо ,щото ми е влезнало в двора.Ти що дириш в техният двор извън твоят,ловувай си в собственият си ЗАКОНЕН двор. Такива кото тебе,за съжаление има много с типично селяндурско мислене.
Към хищниците,които изброи ,можеш да добавиш и името си или ТКЗС 74 и ти си като тях :!
Един такъв ми гръмна кучето, преди десетина години , щото видиш ли му се сторило непородисто и гадта требвало да мре......


И къде ти беше кучето,че го гръмнаха????
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Ное 13, 2011 10:11 am

Свраката, черната и сивата врана много отдавна не се смятат за вредни и отмина времето когато при презаверка на ловния билет се даваха чифтове крака от тях.Според мен би трябвало да се налагат санкций за отстрела на посевна врана.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта