Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот Nicko » Нед Май 20, 2012 6:06 pm

zax1973 написа:
Стефан Марев написа:Всеки сам избира как да опази птиците в стопанството си. Неможе цяла нощ хищници да се разхождат около птиците ти и ти да спиш спокойно.Както ловните дружинки организират хайки за хищници за да опазят дивеча в природата така и аз се опитвам да защитя птиците си към които съм поел ангажимент да живеят спокойно и създада поколение.

И аз две седмици дежуря навън и си пазя кокошките и пуйките , които залегнаха да мътят из двора.
Първо отиде една мътеща пуйка, после още две кокошки, а да не говоря за нападнатите в гнездата пуйки, които оцеляха , но пък яйцата им изстинаха. Най-накрая видях нашественика - оказа се лисица.
спасих се с едно ягд териерче на месеца и вече от дена спя спокойно и поражения няма. Само да кажа, че имам и голямо куче - каракачанска овчарка, но той явно реагираше едва, когато се разхвърчеше перушина.
Така с териера кокошките останаха живи и лисицата....е тя може би малко гладна :wink:
Колега на каракачанка вземи и бий едни шут щом не реагира, а набора кооператор- ТКЗС е прав за ягтериера. Показвай му, кое е правилно и кое не още сега, че после да не страдаш :cool:
Nicko
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 4:34 pm
Местоположение: Bansko

Re: Борба с хищници

Мнениеот HR78 » Сря Авг 01, 2012 12:48 pm

Няма да заемам крайна позиция, искам само да споделя опит.
Миналият месец за пръв път излюпих пиленца в инкубатор, голямо чакане голяма радост... Излюпи се 1-вото пиленце - голям сладур, намерих голям сандък постлях му слама, храна, вода и прочие. покрих сандъка с решетка, отгоре рабица и върху нея чувалчето със смески.

7 минути след като се отдалечих от сандъка 1 от котките ми вече закусваше с него. Какво да правим хищник - така постъпва и с мишките и с плъховете и със змиите.

до тук добре, излюпиха се всички пиленца гледам ги в стая за да избегна инциденти, но дойде момент да реша да ги изкарам на слънчице, оградих им 2 на 2м с рабица включително и отгоре и пуснах пилетата.
след 5 мин се появи въпросната котка и започна да бърка с лапата през мрежата а пилетата пищяха като луди - това приемаме че за котката е нормално действие, но за мен нормалното противодействие беше да сваля тежката джапанка и да я изпраскам колкото имам сила в задника.
резултат - котката 2 дни ходеше като изтребител, сега освен че заобикаля много от далече заграждението, при експеримент в който пуснах котката близо до мрежата изхвръкна като светкавица вън от двора ми и се спря чак в комшията а двора ми е 2 декара.
Извод - пилетата и действат като токов удар а джапанката даде резултат.
HR78
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 11:07 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Авг 02, 2012 8:43 am

Котката е хитра със силен хищнически инстинкт и само чака удобен момент да деиства отново. Ще мине малко време и пак ще се пробва. Веднъж хапне ли пиленце все това и е в главата. За по сигурно я заведи пак до заграждението и я запознай отново с джапанката.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Борба с хищници

Мнениеот HR78 » Чет Авг 02, 2012 1:03 pm

ТЕРИЕР написа:Котката е хитра със силен хищнически инстинкт и само чака удобен момент да деиства отново. Ще мине малко време и пак ще се пробва. Веднъж хапне ли пиленце все това и е в главата. За по сигурно я заведи пак до заграждението и я запознай отново с джапанката.


хахаха, искрено ме разсмя, вече си го помислих но щом се доближим до заграждението започва да хапе, рита, боде, драска...
HR78
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 11:07 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот manol_dallev » Сря Сеп 05, 2012 7:01 pm

И аз имам проблеми с такива гадини, направи някоя снимка и на капана и дай информация как работи, пък кой каквото иска да си приказва!
manol_dallev
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 1:15 am
Местоположение: Пловдив

Борба с хищници

Мнениеот Paulina » Сря Сеп 12, 2012 8:07 pm

Аз в момента се "боря" с плъховете , че стигнаха до там да ми вадят малките от под квачките ....При тях само отрова помага ......
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот nqmame » Пон Ное 26, 2012 9:17 pm

Навъди се някакъв плъх и ми изнесе един пъдпъдък пъстър и ми уби 2 бали англиски. Помещението е опушено от всякаде но явно имам пропуск някаде и мисля ,че го открих. Заложих капан за мишки надявам се да го хвана и да е един плъхок. Притеснявам се да сложя мише отрожа заради кокошките. Някакви идеи да се отърва от мишките ?
Аватар
nqmame
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 9:14 pm
Местоположение: гр. Ямбол

Re: Борба с хищници

Мнениеот yuri » Пон Ное 26, 2012 10:10 pm

Слагай отрова, но я покривай с нещо. Така че, кокошките да нямат достъп, а само гризачите.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот ivaylo_minev » Пон Ное 26, 2012 11:08 pm

При мен имаше проблем с мишки, слагах някоя клетка в ъгъла на помещението, а вътре или отрова или капанче и имаше ефект
ivaylo_minev
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:41 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Ное 27, 2012 11:28 am

Ударен капан с пружина от тези ги удря по главите върши работа.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Борба с хищници

Мнениеот diso » Вто Ное 27, 2012 10:10 pm

ТЕРИЕР написа:Ударен капан с пружина от тези ги удря по главите върши работа.

Но капанът да е на недостъпни за птиците места, иначе мже да поемат най-прекия път към тенджерата :think:
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот zax1973 » Пон Апр 22, 2013 4:41 pm

nqmame написа:Навъди се някакъв плъх и ми изнесе един пъдпъдък пъстър и ми уби 2 бали англиски. Помещението е опушено от всякаде но явно имам пропуск някаде и мисля ,че го открих. Заложих капан за мишки надявам се да го хвана и да е един плъхок. Притеснявам се да сложя мише отрожа заради кокошките. Някакви идеи да се отърва от мишките ?


ОТРОВА!!!1
zax1973
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 5:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron