Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Пет Май 06, 2011 2:56 am

DEMON написа:
nightingale написа:Бялката е абсолютено интелигентен хищник ,разгадаващ в гонитбата скоковете на катерицата и всеки нейн ход.
Тя е умна и съобразителна.
Но не и отмъстителна а никак не и глупава.
Лошите спомени в съзнанието й винаги я възпират да нападне на място където те са се случили.


Черното джони го оставям на теб, не пия :lol: нали знаеш човек трябва да има собствено мнение, не да се влияе от това на другите!
Прав си по голям звяр от човека няма, животното е умно и ловува за да живее но има и хубава кожа.

Така е разбира се.
Човек трябва да има собствено мнение .
Хората без такова дори не биват удостоявани с уважение.
Обаче когато трепем животни ,мнението е важно да бъде правилно а не собствено или чуждо.
Пък аз все си мисля че да НЕ отнемеш живота на една бялка,въпреки че ти е закусила с петлето си е по- правилно от колкото да и резнеш тиквата. Първо защото на нейно място ще дойде друга и второ защото петлето ти няма да се върне.
Ако пък го правим заради отмъщение или някакво задоволсто ,то трябва да не ни е тъжно за птицата а за самите нас. :wink:
:wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Пет Май 06, 2011 9:43 am

Хубаво бе желязо и бетон!! При добре направена волиера хищника неможе да проникне вътре но за стреса на птиците..... никой нищо не каза! А как ли ще се чувстват на другия ден :think: ами ще ви кажа много много уплашени и с улопани глави.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот pavel ivanov » Пет Май 06, 2011 10:47 am

Стефан Марев написа:Хубаво бе желязо и бетон!! При добре направена волиера хищника неможе да проникне вътре но за стреса на птиците..... никой нищо не каза! А как ли ще се чувстват на другия ден :think: ами ще ви кажа много много уплашени и с улопани глави.


Ще се чувстват перфектно.Не им пречи че отвън има хишници :D .Все пак нали си имат и вътрешни помещения.Винаги има начини човек да си защити птиците и без да трепи излишно,на мястото на утрепания хищник ,ще се появи друг.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Пет Май 06, 2011 5:34 pm

Стефан Марев написа:Хубаво бе желязо и бетон!! При добре направена волиера хищника неможе да проникне вътре но за стреса на птиците..... никой нищо не каза! А как ли ще се чувстват на другия ден :think: ами ще ви кажа много много уплашени и с улопани глави.

Чакай сега. Ти пантери ли очакваш или животни от семейство порови.
Вторите не издават присъствието си. ''Улопаните'' глави се получават когато хищника влезе при тях и се чуе гърленият и тревожен писък на първата жертва.
Ако птиците са добре защитени и бялката няма възможност да влезе при тях ,паника няма да има. Тя дори няма да ги събуди.
Освен разбира се ако не е ударила предварително три мастики в горското ханче и е тръгнала с на Пешо горския моторетката.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот DEMON » Пет Май 06, 2011 6:57 pm

Извода е един и тои е само несериозните страдат :D не си ли направиш сметката предварително да ги защитиш, за гълъбарите то се знае затваряне, за тея които гледат пилета остъклена тераса, за да им се радват дълги години!
DEMON
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 11:21 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Пет Май 06, 2011 10:46 pm

nightingale написа:
Стефан Марев написа:Хубаво бе желязо и бетон!! При добре направена волиера хищника неможе да проникне вътре но за стреса на птиците..... никой нищо не каза! А как ли ще се чувстват на другия ден :think: ами ще ви кажа много много уплашени и с улопани глави.

Чакай сега. Ти пантери ли очакваш или животни от семейство порови.
Вторите не издават присъствието си. ''Улопаните'' глави се получават когато хищника влезе при тях и се чуе гърленият и тревожен писък на първата жертва.
Ако птиците са добре защитени и бялката няма възможност да влезе при тях ,паника няма да има. Тя дори няма да ги събуди.
Освен разбира се ако не е ударила предварително три мастики в горското ханче и е тръгнала с на Пешо горския моторетката.


Сега трябва да обеснявам,че при мен има и лисици ! Миналата година в една лятна волиера бях настанил пекински патици след дълго може би обикаляне и хвърляне на лисицата по волиерата патиците бяха наранени и стресирани.Птиците също имат инстинкт и усещат хищника.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот soton » Пет Май 06, 2011 10:49 pm

Хубаво е да има различни гледни точки, но:
1. Естествените местообитания на белката не са населените места и в този смисъл колегата не е нарушил никакво междувидово равновесие
2. Рязането на уши просто ще изпрати хищника в двора (и птичарника) на съседа.
3. На мястото на една убита белка едва ли ще дойде друга (виж т.1), освен ако колегите природозащитници не пишат за белки пък мислят за котки.
4. Никъде не видях задоволство от отмъщение - просто един човек е защитил дома и животните си. Така погледнато нито един хищник не търпи заплаха и агресия в собствената си територия.
Какви изводи си направих:
Природозащитниците имат голям проблем да разберат как така хората искат да опазят стоката си (не случайно използвам точно тази дума), пък още по лошо - изкарват пари от нея а на всичкото отгоре имат наглоста да твърдят, че обичат животните. Разбира се веднага обявяват собствениците за отмъстителни селяни, които мислят само за пари. Лесно е да си природозащитник от висотата на някой етаж в панелния блок и знанията ти идват от Аnimal Planet.
В заключение ще кажа следното изхождайки от собствен опит: Ако срещна белка на полето или в гората, единственото, което ще насоча към нея ще е обектива на фотоапарата си, но за нищо на света няма да допусна подобен хищник в близост до животните си. Пораженията са жестоки и се учудвам, че колегата се е отървал само с едно петле, защото при мен беше касапница и двата пъти когато ми "гостуваше"милата животинка. Живеещо с птиците (или около тях) куче е успешен и хуманен начин за справяне с проблема, но ако няма такава възможност капана или пушката е единствената възможна алтернатива.
Поздрави на Стефан за успеха!
защо да е просто като може да е сложно
skype "naskogeorgiev61"
0878640251
близо до София
Аватар
soton
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 2:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Пет Май 06, 2011 11:29 pm

Природозащитниците във форума сигурно няма да ми повярват,че имам домашен любимец който вече месец неможе да се възтанови от стреса от срещата с подобни хищници.За това пантера или пор с атв или с мотор не у нашия двор........че :lol: :lol: :lol:
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Съб Май 07, 2011 12:14 am

soton написа:В заключение ще кажа следното изхождайки от собствен опит: Ако срещна белка на полето или в гората, единственото, което ще насоча към нея ще е обектива на фотоапарата си, но за нищо на света няма да допусна подобен хищник в близост до животните си.


Aми то това е добре. Аз също не бих допуснал хищник до стоката си. Но мерките ми със сигурност няма да са убийство на животното.
Разликата е същественна.
Пък и колегата е можело по доста различни начини да се отърве от нея без да я праща при свети Петър .
Е можело е ама трябва да обича не само това което е в курника му и което счита за негово.
А при твоят случай - единият ден с фотоапарата а другия с вълчия капан , нещо не ми се връзва ,освен ако не правиш едно от двете неща по задъжение.
Не знам за кои природозащитници говориш но те определено говорят за бялка и мислят за бялка. Аз съм повече от убеден , че опасноста от нов набез на бялка си остава въпреки че тази е мъртва. Освен разбира се ако не е била последната останала жива.
И ако борбата с хищниците се води по този начин,то този момент наистина ще дойде.
Искаш ли да помислиш и да ми кажеш когато това стане , кой ще е губещия и кой печалившия ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Съб Май 07, 2011 12:18 am

Стефан Марев написа:Природозащитниците във форума сигурно няма да ми повярват,че имам домашен любимец който вече месец неможе да се възтанови от стреса от срещата с подобни хищници.За това пантера или пор с атв или с мотор не у нашия двор........че :lol: :lol: :lol:


Да не би това да е петлето, което използва за стръв при ''ловът'' на бялката ? :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Хан Аспарух » Съб Май 07, 2011 10:11 am

До Nigntingale.Колега слез на земята и помисли трезво на нещата.Белки е имало преди сто и двеста години и пак ще има но нас няма да ни има,че не се заядай в почти всяка тема с колегите и да се правиш на велик всезнайко :nono: . Просто нищо лично но прави впечатление :drinks:
Хан Аспарух
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 8:11 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Съб Май 07, 2011 12:06 pm

Хан Аспарух написа:До Nigntingale.Колега слез на земята и помисли трезво на нещата.Белки е имало преди сто и двеста години и пак ще има но нас няма да ни има,че не се заядай в почти всяка тема с колегите и да се правиш на велик всезнайко :nono: . Просто нищо лично но прави впечатление :drinks:


Ако това че не се съгласям с начинът на мислене с някои колеги ти звучи като заяждане си е твой проблем(също нищо лично)
Бялката е хваната жива. После е убита. Това е по- нехуманно и от вълчия капан. А пък да се снима мъртвото й тяло и да се тапоса във форум за животни е меко казано непонятно за мен. Според теб това ли ме прави всезнайко ?
Прав си че такива животни е имало много преди нас .Но не съм обеден че поради начинът по който се отнасяме с тях ,всички ще са късметлии да ни надживеят.
Не е въпросът точно в конкретният случай и точно в конкретната бялка разбираш ли ?
Убежденията на много от нас са грешни. А тези обеждения поставят животните на две основни категории - тази която е лична собствена стока и всичко останало. А такива неща ме натъжават.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта