Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Борба с хищници

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Май 07, 2011 2:07 pm

Истина колкото и да е горчива, но си е чиста истина!!!
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Борба с хищници

Мнениеот refab » Съб Май 07, 2011 7:19 pm

Хан Аспарух написа:До Nigntingale.Колега слез на земята и помисли трезво на нещата.Белки е имало преди сто и двеста години и пак ще има но нас няма да ни има,че не се заядай в почти всяка тема с колегите и да се правиш на велик всезнайко :nono: . Просто нищо лично но прави впечатление :drinks:


"трезво...сто години...двеста години...заядай....велик всезнайко..." :shock:

На това се вика: "Де го чукаш, де се пука!"... И няма такава дума в българския език: "заядай"!... Но човекът (ханът :wink: ) казва наздраве с емотикон - това предполага нещо!? :D

Пак казвам, че най-малкото снимките са почти скандални с тяхната... почти арогантност, за която, обаче, авторът им не си дава сметка, явно, така че е частично извинен, но всички трябва да се стремим да си повишаваме културното ниво!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Борба с хищници

Мнениеот trush » Съб Май 07, 2011 7:42 pm

Да живеят хищниците! Смърт на АНТОНИМИТЕ им!
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Re: Борба с хищници

Мнениеот петър » Нед Май 08, 2011 9:47 am

Снимката за мен лично беше полезна защото по формата на лапичките разбрах какво животно посещава и моя двор.Тази година загубих три кокошки и едно петле явно от пор,съгласен съм,че не бяха затворени,но женската ми гургулица беше убита през пръчките на канарска волиера,а на мъжкия крилото беше изтръгнато от ставата.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Май 08, 2011 1:05 pm

Без съмнение птица с изтръгнато крило е жестоко осакатена, но трябва да разберем че такава е на хищника природата и това не зависи от него.
Но има много случай на хванат хищник на които на принципа "Зъб за зъб" се осакатява/изтръгнати зъби, изрязяни нокти и т.н./ и се оставя да умре в мъки "за назидание", а тази постъпка зависи само от нас и от нашата емоционална интилигентност.
За жалост такава е природата на много от нас.
Най големите хищници които са за "трепане" сме ние хората.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Борба с хищници

Мнениеот pavel ivanov » Нед Май 08, 2011 1:13 pm

петър написа:Снимката за мен лично беше полезна защото по формата на лапичките разбрах какво животно посещава и моя двор.


Има и други начини да разбереш какви са следите в твоя двор ,стига да имаш желание.По-вечето са с над 100 мнения във форума,дават ъкъли всякакви ,но незнаят как да си опазят птиците :D :D :D .Птиците им са хубави и скъпи но не им се влагат пари за да направят добри волиери и курници.Е това не го разбирам :think: .Използавт стара база останала от бабите и дядовците им :lol: :lol: :lol: .
Освен за птици има литература и за техните хищници ,защо нападат :think: ,кога :think: , как :think: и така.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Борба с хищници

Мнениеот Buggy » Нед Май 08, 2011 3:34 pm

Ужас,аз също се възмущавам на тези снимки показващи съдизъм и убийство.Това ,което някои хора са дали за пример че "както лъва си пази територията...." е много глупаво,защото мога да реша да си пазя и аз територията от други мъжки хомо сапиенс с пушка в ръка.Тогава в ареста нама да ми помогнат думите "аз си пазех територията" :lol: Ако си затваряхте кокошарниците ,нямаше да губите птици.Съмнявам се пора или белката ,да "разбият" вратата.Кокошките ми на село никога не бяха нападани от такъв хищник,до деня в който реших ,че е твърде тъмно за да затворя курника ВСИЧКИ птици бяха убити.Така ,че вие сте си виновни,а не белката!Тя е хищтник,който оцелява!
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот yuri » Пон Май 09, 2011 12:41 pm

ТЕРИЕР написа:
Най големите хищници които са за "трепане" сме ние хората.

Ами 7 милиарда са доста над "природния" потенциал на планетата. И какво прави сега? Да "възкръснем" Хитлер ли? Е може би не се налага. Байсеф и Монсанто ще се погрижат.

Направих си труда на направя едно малко проучване, в следствие на тази тема и случките в моя двор. Та целия ми двор е ограден с мрежа 3.5х3.5 висока 160 см. По сред бял ден (около обяд) в присъствието на човек в двора, лисица прескача оградата (пред очите му) и птиците ми намаляха с една кокошка и една токачка. Равносметката за една седмица е 17 кокошки и 1 токачка за седмица от моя и дворовете на съседните 3 къщи.

Моята представа за свободни и щастливи птици, не е за отглеждани в карцери птици.

Приемам предложения за "хуманно" решение на проблема до 20.05. Този път не си носех пушката, но следващия няма да пропусна.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот Paulina » Пон Май 09, 2011 9:19 pm

Проблема при хищниците е , че щом се научат къде е "лесното" , тоест плячка , която много-много не се съпротивлява те идват отново и отново ! При това положение няма кой знае колко много избори за борба с тях - или се унищожават ( като не се забравя , че идват други след тях , защото "освободената" територия бързо ще се заеме ) или пък "плячката" се "прави" недостъпна за тях - било чрез затваряне , ограждане , поставяне на слаб ток ел. ограда , покриване на ограждението с мрежа , дълбока ( в земята ) ограда против подриване , ограда , с подвити навън краища ( където е възможно ) и т.н.
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Борба с хищници

Мнениеот НАСКО » Съб Юни 04, 2011 7:46 pm

Колеги "защитници"на тези бъхливи твари,щтом ви е приятно да храните любимите си сладки порчета с птиците за които се грижите от години и се опитвате да селектирате и развивате никои не ви спира,но не съдете хората които се опитват да защитят труда си.
ПП.темата е борба с хищниците не любовта към хищниците :idea:
Аватар
НАСКО
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Сря Юни 08, 2011 10:10 pm

Ти май нищо не си разбрал.
На никой не му е кеф да се сбогува с любимата си птица по този начин.
Не съдя никой ,който иска да защити труда си. Напротив , възхищавам му се и го уважавам.
Но убийството на беззащитен хишник не е защита приятелю. За да се улови жива бялка и да й се отнеме после живота отнема не по малко време от колкото да се защитят птиците така, че пострадали и от двете страни да няма.
И на мен ми е кеф да си пусна гекончето да се разхожда из двора ама нъцки. Има и котки и сойки и други.
Дай да зема да ги изтрепя а ? И то само защото съм решил,че то е от добрите а те са от лошите.
Лошите сме ние колега. И най лошото в нас е неграмотноста и егото ни.
А на кака Поли ще кажа. Защо си мислиш че на хищника му е по лесно да влезе в населено място и да рискува живота си за една мършава кокошка, пред възможноста да си гепи някой заспал заек. И на тебе ти убягват елементарни работи.
За да го направи той е толкова силен колкото и слаб . Когато проумеете и видите и двете крайности , ще заразправяте друга приказака.
Ще ги заубичата така както си обичата и стоката. Лошото е че това става бавно , а времето не тиктака в полза на дивите животни.....
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот НАСКО » Чет Юни 09, 2011 5:34 pm

добре тогава,ти си гледаи птиците през 3 ката мрежа,пък ние глупавите дето вечно сме неразбрали устави да си трупаме грях на душата като се оправяме по нашия начин.
Пп.Още малко и да закача бележка на оградата "мило порче,бялка или каквато си там гадина,моля ти се не ми яж птиците" :lol: еми нещо не ми харесва тая идея маи пушката е по ефективната алтернатива :cool: (лично мнение)
Аватар
НАСКО
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 7:50 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта