Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Борба с хищници

Модератори: nikigeen, yuri

Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Нед Май 01, 2011 9:04 am

Здравей те приятели!

Мислех ,че имаше такава тема но неможах да я намеря и реших да отворя нова.
След загуба на едно петле разбрах,че имам нощен посетител и заложих капана и ето резултата.
://www.picvalley.net/v.php?p=u/2402/2141509598721746661304229505Q6XXbisMNa9dZ6K80rSj.JPG] Изображение[/url]

gb3nuPX2VB//www.picvalley.net/v.php?p=u/2861/140966118797676174413042295227bdUpCbucA.JPG] Изображение[/url]

://www.picvalley.net/v.php?p=u/2461/1607091051149702536113042295616sMe1nsspg9DJxjWfrOx.JPG] Изображение[/url]

//www.picvalley.net/v.php?p=u/1901/185010145969467893013042295952BQlE1rWH3G6iCTjJqw9.JPG] Изображение[/url]
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот krumov » Нед Май 01, 2011 2:38 pm

Белка.Браво,голям си късметлия.Много е хитра и рядко влиза в капан.Каква стръв и заложи?
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Нед Май 01, 2011 8:31 pm

krumov написа:Белка.Браво,голям си късметлия.Много е хитра и рядко влиза в капан.Каква стръв и заложи?


Ами моя капан е с жива стръв слагам едно петле мини кохин.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Нед Май 01, 2011 10:32 pm

Грозна картинка.
Извинявай колега но не мога да проумея защо има хора ,които обичат само и единствено своите животни.
Не можа ли да резнеш няколко милиметра от ухото й и да я пуснеш да си отгледа по живо и здраво децата си.
Със сигурност в момента има такива.
Пък и със сигурност нямаше да се върне никога след интервенцията.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот yuri » Нед Май 01, 2011 10:51 pm

Дори и тя да не се върне, на есен всичките и деца ще посетят двора на колегата. При мен по сред бял ден лисици прескачат оградите на комшийте и им отмъкват кокошките, а замръкне ли птица на вън, на другия ден вече я няма. Белките, макър да са нощни животни, се разхождат свободно и през деня. А гугутка не съм виждал от дете. Та в тоя ред на мисли, поздравления за колегата и пак да заложи капана. :|
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот refab » Пон Май 02, 2011 12:01 am

Подходящо е, според мен, при подобни случаи човек да има и да покаже известно съжаление, че заради него и неговите птици е трябвало да пострада такова хубаво и рядко(!?) животно, което вероятно според найтингел има и малки!.. Вярвам, че няма да бъда разбран превратно - в случая не осъждам елиминирането на опасността за кокошки и т.н., а обръщам внимание върху стила на мислене, на светоусещане и на изказ (снимките, напр., наистина са грозни - и като съдържание, и като форма), общо казано... :!: :-|
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Пон Май 02, 2011 1:21 am

Подходящо е, според мен, при подобни случаи човек да има и да покаже известно съжаление]

Аз не изказвам съжаление.
Срамувам се че съм уж от интелигентен вид.
Ако изкавах съжаление ,то нямаше да е ''известно'' а огромно.
Не може да виним хищниците за това което са.
Това ,че някой не си е затворил курника или е оставил някаква възможност да претърпи загуби си е негова грешка а не на порът и лисицата.
Много мога да си почеша езика по въпроса но не виждам смисъл.
Фактът, че капанът му работи със собствените му жива ''стока'' е достатъчно показателен.
Пък останалото може да се види и на снимка.
Явно при нас хората различията могат да бъдат големи.
Аз така правя, ти така правиш,той така прави, те така правят......всеки прави нещо по своему.
Ама нали се сещаш че всичко това се разжда не в ръцете а в главата.

пп. трепете и бийте това си е ваш избор. Обаче поне осъзнайте че сте последните , защото след вас няма да остане матрЯл за трепане.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Пон Май 02, 2011 1:40 am

yuri написа:Дори и тя да не се върне, на есен всичките и деца ще посетят двора на колегата. При мен по сред бял ден лисици прескачат оградите на комшийте и им отмъкват кокошките, а замръкне ли птица на вън, на другия ден вече я няма. Белките, макър да са нощни животни, се разхождат свободно и през деня. А гугутка не съм виждал от дете. Та в тоя ред на мисли, поздравления за колегата и пак да заложи капана. :|

А бе Юри, ти не беше ли няккъв модератор на форума.
Форум за нашите любимци.Форум,който трябва да учи на любов а не на омраза.
Трябва да ти каже че се е получила голяма ,ама наистина голяма грешка.
Един модератор трябва да изтрие такива мнения и снимки ,а вместо това ти аплодираш.
И какво аплодираш бе приятелю......
Мъртво животно ли те кара да изпадаш в екстаз ?!
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот nightingale » Пон Май 02, 2011 2:13 am

yuri написа: А гугутка не съм виждал от дете....

Ами как да видиш.Те белките ги изядоха :D
През последните 80-100 години гугутката прави едно от най забележителните естествени разселвания на животни като цяло.
Ареалът й се разширява с изключително бързи темпове ,като минава през централна и източна европа като валяк през мокър асфалт.
Продиктуван е единственно от развитието и състоянието на селското стопанство .
Хабитатът й силно се влияе от осъвременяването на тази промишленост,като колкото по- модерна става тя на даденото място, толкова по-бързо птиците се отръпват от там и обратното.
С две думи виновниците сме ние.
Ако хищниците бяха виновни ,нали се сещаш че гугутки нямаше да има много отдавна.
Трябва ли да ти казвам и ,че точно там където има най много лисици и белки има и най- много гугутки.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот yuri » Пон Май 02, 2011 10:07 am

Тихомире, модератора следи за спазването на наложените правила, а личното ми мнение няма нищо общо с това. Прав си, това е форум за домашни любимци, белките не са сред тях, поне не и за мен. И не изпадам в екстаз от вида на убито животно, но не съм и вегетарианец и изяждам не малко убити животни. А да не забравяме, че и прадедите ни са били ловци, преди да станат земеделци. За гугутките сигурно си прав. Не ти оспорвам познанията по Орнитология.

П.с. Приеми че Стефан е постъпил с белката, както лъва постъпва с леопарда или хиената.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Борба с хищници

Мнениеот pavel ivanov » Пон Май 02, 2011 11:59 am

yuri написа:
П.с. Приеми че Стефан е постъпил с белката, както лъва постъпва с леопарда или хиената.


:lol: :lol: :lol: Доста тъпо сравнение ,дано децата не четат и не си вземат поука от написанато :cry: Все пак хората би трябвало да имат морал за разлика от животните. В този ред на мисли ,оставям 50 лв на улицата и който ги вземе го спуквам от бой. Колегата nightingale правилно е е написал "Не може да виним хищниците за това което са.
Това ,че някой не си е затворил курника или е оставил някаква възможност да претърпи загуби си е негова грешка а не на порът и лисицата."
P.S Ако хората постъпваха като хищниците ,то човешкият вид да е изчеснал отдавна.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Борба с хищници

Мнениеот Стефан Марев » Пон Май 02, 2011 12:04 pm

Всеки сам избира как да опази птиците в стопанството си. Неможе цяла нощ хищници да се разхождат около птиците ти и ти да спиш спокойно.Както ловните дружинки организират хайки за хищници за да опазят дивеча в природата така и аз се опитвам да защитя птиците си към които съм поел ангажимент да живеят спокойно и създада поколение.
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта