Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот bobi_liolev » Нед Апр 20, 2014 9:19 am

Питам защото в някои руски форуми пишеше че не се обръщат
bobi_liolev
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 9:41 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот miroki » Нед Апр 20, 2014 9:58 pm

Да, но само последните 3 дена.
Както всички впрочем.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Чет Май 01, 2014 5:34 pm

Здравейте. Нов съм във тази сфера и бих искал да попитам некои неща. Три пъти вече зареждам един инкубатор който купих на скоро (заводско производство). Уж правя всичко както трябва но и трите пъти ми дава 50% горе долу люпимост. Много от фирясалите пилета са се развили до незнам там кой етап и като пуках яйцата накрая бяха умрели. Температурата до 19-тия ден ми е варирала между 37.6 и 37.8. Последните 2 дни я свалих на около 36.8 и 36.9.Влажноста съм я контролирал както е описано на книжката. Инкубатора е на 2 етажа. Марката е КЛЕО 05. Ще съм благодарен ако някой вещ по въпроса ми даде и некой друг съвет че мисля да залагам следващия път легхорн. Но със такава люпимост ще ми се вържат доста.
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот miroki » Чет Май 01, 2014 10:49 pm

Предполагам не е поддържана висока влажност накрая.
Обичайно тогава така става.
Понеже спомена, че всичко е както трябва, а аз не знам какво си направил.
Напиши как го направи, да разберем дали е както трябва.
Ако не аз, поне някой по-разбиращ.
:drinks:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот bogorodoff » Чет Май 01, 2014 11:43 pm

pegueot206 написа:Здравейте. Нов съм във тази сфера и бих искал да попитам некои неща. Три пъти вече зареждам един инкубатор който купих на скоро (заводско производство). Уж правя всичко както трябва но и трите пъти ми дава 50% горе долу люпимост. Много от фирясалите пилета са се развили до незнам там кой етап и като пуках яйцата накрая бяха умрели. Температурата до 19-тия ден ми е варирала между 37.6 и 37.8. Последните 2 дни я свалих на около 36.8 и 36.9.Влажноста съм я контролирал както е описано на книжката. Инкубатора е на 2 етажа. Марката е КЛЕО 05. Ще съм благодарен ако някой вещ по въпроса ми даде и некой друг съвет че мисля да залагам следващия път легхорн. Но със такава люпимост ще ми се вържат доста.


Аз от скоро се задомих с такова "чудо" , защото самоделката ми опече две кори яйца.Ти по вградения в инкубатора термометър ли се ръководиш ? Не съм сигурен, че е точен, или поне моят не е. Като го засичам с хуманен и лабораторен живачен ми дава един градус разлика, т.е. ако вградения показва 38,8 то тогава вътре е 37,7-37,8 градуса. И защо тия 36,8 ? Между другото в книжката пише яйцата да не се въртят първите три дена, ти и това ли си спазвал ? От нея най ми беше интересно защо на новоизлюпените пилета и пуйчета се дава по едно зърно черен пипер натопено в мас.
Иначе и аз съм в тестов период с него, на 19.05. ще видиме какъв е резултата. Сложил съм му 25 австралорпски и 16 "придворни".
Не съм вещ!
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Пет Май 02, 2014 2:58 pm

Ето стъпка по стъпка кажи речи какво съм направил. Яйцата са съхранявани за люпене. След като ги заредих ги наклоних на едната страна и така 3 дена (не съм ги обръщал). Температурата първите 3 дни беше 37.8 незнам дали вечер докато сме спали не е варирала. След 3-тия ден почнах да ги обръщам тст жена ми ги обръщаше със ключето както е описано. Обръщала ги е горе долу през 2 часа. Във описанието на самия инкубатор пише че до 19-тия ден се допълва вода само във вътрешния контейнер което ние спазихме. През самия инкубационен период се случваше да донагласяме температурата че нещо шаваше. На 19-тия ден сложихме вода и във външния контейнер за вдигане на влажноста както бе описано. Незнам само дали е нормално да шава така температурата защото инкубатора ми е във една стая която във момента не използвам и не вярвам да има някъкво дразтично отклонение във температурата на средата. След 21-вия ден почнах да чупя всички не излюпилили се и вътре имаше само умрели пилета. Дали да не трябва да вдигна влажноста и със още нещо(например още един съд със вода) Или да търся производителя защото инкубатора е във гаранция.
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот toko23 » Пет Май 02, 2014 8:43 pm

pegueot206 написа:Ето стъпка по стъпка кажи речи какво съм направил. Яйцата са съхранявани за люпене. След като ги заредих ги наклоних на едната страна и така 3 дена (не съм ги обръщал). Температурата първите 3 дни беше 37.8 незнам дали вечер докато сме спали не е варирала. След 3-тия ден почнах да ги обръщам тст жена ми ги обръщаше със ключето както е описано. Обръщала ги е горе долу през 2 часа. Във описанието на самия инкубатор пише че до 19-тия ден се допълва вода само във вътрешния контейнер което ние спазихме. През самия инкубационен период се случваше да донагласяме температурата че нещо шаваше. На 19-тия ден сложихме вода и във външния контейнер за вдигане на влажноста както бе описано. Незнам само дали е нормално да шава така температурата защото инкубатора ми е във една стая която във момента не използвам и не вярвам да има някъкво дразтично отклонение във температурата на средата. След 21-вия ден почнах да чупя всички не излюпилили се и вътре имаше само умрели пилета. Дали да не трябва да вдигна влажноста и със още нещо(например още един съд със вода) Или да търся производителя защото инкубатора е във гаранция.


Никъде не споменаваш за охлаждане на яйцата, и това да не се обръщат яйцата първите 3 дена не е много добре, влагата я вдигай на 18-я а може и през цялото време да я държиш по висока защото някои излизат и на 19 ден както моите днес излязоха няколко, останалите утре са готови. Така че пробвай варианти всичко е индивидуално за всеки инкубатор. Успех и не се отчайвай.
toko23
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 12:06 am

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот Теди » Пет Май 02, 2014 10:59 pm

Някой люпил ли е с полски инкубатор?Какъв е резултата ?Днес е 19 ден на кокоши яйца и спрях да ги въртя. Ако спре тока колко време ще изкарат без да е проблем?....... :(
Теди
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 11:24 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот miroki » Пет Май 02, 2014 11:33 pm

От 3 до 8 часа. Ако са късметлии.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот miroki » Пет Май 02, 2014 11:44 pm

bogorodoff написа:
Аз от скоро се задомих с такова "чудо" , защото самоделката ми опече две кори яйца.Ти по вградения в инкубатора термометър ли се ръководиш ? Не съм сигурен, че е точен, или поне моят не е. Като го засичам с хуманен и лабораторен живачен ми дава един градус разлика, т.е. ако вградения показва 38,8 то тогава вътре е 37,7-37,8 градуса. И защо тия 36,8 ? Между другото в книжката пише яйцата да не се въртят първите три дена, ти и това ли си спазвал ? От нея най ми беше интересно защо на новоизлюпените пилета и пуйчета се дава по едно зърно черен пипер натопено в мас.
Иначе и аз съм в тестов период с него, на 19.05. ще видиме какъв е резултата. Сложил съм му 25 австралорпски и 16 "придворни".
Не съм вещ!

Черен пипер се дава на пуйчетата. На пилета не съм давал. И рибено масло се дава на пуйчетаи др. неща и се пазят от намокряне. За пилетата няма такава забрана.
...
Иначе температурата е нормално да мърда примерно от 37,6 до 37,9. Т.е. 3 десети. Вероятно и 5 десети не са проблем.
От там на татък е в сферата късмет.
С колко мърда температурата?
Да яйцата се въртят от 1 ден и се въртят на ръка на 180 градуса с люлка на 90.
Казвам го не заради друго, ами познавам хора решили да не ползват люлката и да ги върти на ръка, и почнали на 90 градуса по 4 пъти на ден. Понеже видели, че люлката на толкова ги върти.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Съб Май 03, 2014 6:51 am

Колко често трябва да ги охлаждам,ти как си процедирал. Влажноста как да я контролирам (инкубатора няма влагомер)? Долу има две отлети вани. Във упътването пише че до 18-тия ден се пълни само едната а след това вече и двете. Един бая по възрастен от мен ми даваше акъл след второто люпене да ги пръскам със хладка вода та да се отлепяли по лесно от ципата. Но не съм сигурен дали това ще бъде много много офрта за кокошите яйца. Страх ме е да не ги прецакам всички
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Съб Май 03, 2014 6:52 am

toko23 написа:
pegueot206 написа:Ето стъпка по стъпка кажи речи какво съм направил. Яйцата са съхранявани за люпене. След като ги заредих ги наклоних на едната страна и така 3 дена (не съм ги обръщал). Температурата първите 3 дни беше 37.8 незнам дали вечер докато сме спали не е варирала. След 3-тия ден почнах да ги обръщам тст жена ми ги обръщаше със ключето както е описано. Обръщала ги е горе долу през 2 часа. Във описанието на самия инкубатор пише че до 19-тия ден се допълва вода само във вътрешния контейнер което ние спазихме. През самия инкубационен период се случваше да донагласяме температурата че нещо шаваше. На 19-тия ден сложихме вода и във външния контейнер за вдигане на влажноста както бе описано. Незнам само дали е нормално да шава така температурата защото инкубатора ми е във една стая която във момента не използвам и не вярвам да има някъкво дразтично отклонение във температурата на средата. След 21-вия ден почнах да чупя всички не излюпилили се и вътре имаше само умрели пилета. Дали да не трябва да вдигна влажноста и със още нещо(например още един съд със вода) Или да търся производителя защото инкубатора е във гаранция.


Никъде не споменаваш за охлаждане на яйцата, и това да не се обръщат яйцата първите 3 дена не е много добре, влагата я вдигай на 18-я а може и през цялото време да я държиш по висока защото някои излизат и на 19 ден както моите днес излязоха няколко, останалите утре са готови. Така че пробвай варианти всичко е индивидуално за всеки инкубатор. Успех и не се отчайвай.



Колко често трябва да ги охлаждам,ти как си процедирал. Влажноста как да я контролирам (инкубатора няма влагомер)? Долу има две отлети вани. Във упътването пише че до 18-тия ден се пълни само едната а след това вече и двете. Един бая по възрастен от мен ми даваше акъл след второто люпене да ги пръскам със хладка вода та да се отлепяли по лесно от ципата. Но не съм сигурен дали това ще бъде много много офрта за кокошите яйца. Страх ме е да не ги прецакам всички
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта