Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Re: основи на инкубацията

Мнениеот Радо_88 » Нед Юни 20, 2010 10:28 pm

geci75 написа:Благодаря за съдействието,напръсках само тези които са прочокали и вече имам 7 патета.Как стой въпроса с храненето на новоизлюпените? Както при пилетата ли е със смеска и яйчен жълтък или има нещо специфично?


Аз лично за моите патици вземам смески за патици и дърпат много бързо, за това ти препоръчвам да им вземеш стартер за патета, защото в него си има всичко и ще видиш колко бързо ще дръпнат.

Честито за патетат да са ти живи и здрави. :|
Аватар
Радо_88
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 6:32 pm
Местоположение: София

основи на инкубацията

Мнениеот geci75 » Нед Юни 20, 2010 10:54 pm

Благодаря за пожеланието,утре ще проверя дали ,,Бонмикс"-Ловеч предлагат такива или може и от ,,Провими"-Севлиево да взема.За сега им дадох навлажнена от стартерната за бройлерчета и естественно жълтък.
geci75
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:59 am
Местоположение: Гъбене-Габрово

Мнениеот nikigeen » Пон Юни 21, 2010 6:08 pm

Аз бих предпочел Провими и може и без жълтък
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот sandan » Сря Юни 30, 2010 10:43 am

д-р Иван Кючуков написа:
dr_lukanov написа:И моят съвет е да зареждате яйцата, събирани са 7-10 дни, пътували са още 2-3 дни и още 8 стават: 21 дни, а като се включи и транспортирането няма да излюпите почти нищо. Специално от пуха няма опасност за порите, особено ако при всяка инспекция на яйцата и излюпващите пилета се "продухва" наслоения върху яйцата пух (той е сух и наслоен не образува плътен филм върху тях, а още повече през първата седмица обмена на развиващия се зародиш е все още твърде слаб). Имал съм подобни ситуации и не е било проблем, дори подобни кратки стресови ситуации за развиващия се ембрион действат положително. Един съвет, влагата я покачете в момента на начокване на яйцата, а не на 18-я ден.

поздрави и късмет :wink:

Ще разберем за резултата.Дано сте прави.Но аз не отговарям,ако всички са оплодени и се развиват до средатата на инкубацията ,и след това умрът.



Вчера беше крайният срок за излюпването на пиленца от вносните яйца и резултата е слаб .От 10 яйца брама се излюпиха 3 пиленца а от 10 орпингтона само едно .На другите зародиша беше умрял около четиринадесетия ден имаше и две неоплодени яйца .Все пак не съм капо и се радвам на красивите пиленца .
За да не отварям нова тема ще попитам тук , има ли някой за продаване яйца или малки пиленца от тези породи за да ги направя поне по десет бройки ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 30, 2010 3:00 pm

Съжалявам за лошият резултат :( , ако яйцата са били оплодени и зародишът се е развивал правилно до 14-я ден, тогава основната причина може да се търси в режима на инкубация, другите по-малко вероятни причини са заболявания или летални фактори (при тези породи вследствие инбридинг).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот sandan » Сря Юни 30, 2010 10:41 pm

dr_lukanov написа:Съжалявам за лошият резултат :( , ако яйцата са били оплодени и зародишът се е развивал правилно до 14-я ден, тогава основната причина може да се търси в режима на инкубация, другите по-малко вероятни причини са заболявания или летални фактори (при тези породи вследствие инбридинг).


Moже и в мен да е някъде грашката, опитът ми е две люпения на "италианки", където нямах проблем. Идеята ми беше да си направя и едно компактно ято по-едри кокошки за разнообразие :cool:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 30, 2010 10:45 pm

Има време, обикновено такива неуспехи амбицират повече(при мен поне е така и ето вече имам Фаверол след три години опити да вкарам и излюпя яйца).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

сезон 2011

Мнениеот Христо Коларов » Вто Яну 25, 2011 7:44 pm

Колеги ще подкарваме ли новият сезон за 2011 година или е рано :cool:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Мнениеот dr_lukanov » Вто Яну 25, 2011 7:58 pm

Според условията :wink: :wink: , аз другата седмица очаквам първите пилци за 2011! Хората са го казали: "Рано пиле-рано пее...... и първо посреща Петровден" :lol: .

Извън шегата най-доброто време за зареждане на инкубатора е края на февруари-март до края на април, така през края на май-юни вече може да се пуснат "на слънце" младите птици. Ранните партиди са и най-здрави, това е факт!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Petrov » Вто Яну 25, 2011 8:59 pm

Това е факт , че ранните пилета са по-здрави от късните , но лично аз поради свръх натоварената ми програма ще започна сезона към края на април месец .
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот dr_lukanov » Вто Яну 25, 2011 9:10 pm

Другото е до условията, при подходящи условия може да се люпи и целогодишно!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikigeen » Вто Яну 25, 2011 10:13 pm

Аз мисля да слагам сега в края този месец или седмица съответно :D
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта