Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Тошко » Вто Яну 25, 2011 10:26 pm

ако ги сложиш сега,като се излюпят не трябва ли да се гледат в кашонче на топло ?
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот Емо » Вто Яну 25, 2011 11:50 pm

Тошко написа:ако ги сложиш сега,като се излюпят не трябва ли да се гледат в кашонче на топло ?


Тошко, ти си опитен птицевъд!

Пиленцата независимо кога са излюпени, докато не им се смени бебешкия пух с пера им трябва квачка или нагряваща лампа - дали в кашонче или в друго неголямо пространство - за да им е топло - няма значение!

Това при кокошките става около едномесечна възраст - перата задържат телесната топлина и по този начин се топлят, а бебешкия пух не може!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Тошко » Сря Яну 26, 2011 12:18 am

Благодаря за бързият отговор Емо :cool:
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот robota » Пет Яну 28, 2011 10:43 am

Наскоро и аз се сдобих с инкубатор и реших да го пробвам.
Заредих го преди 4 дни,но нямам влагомер и въпросът ми е,
според вас тези купички с вода са достатъчни ли са?
Изображение
Аватар
robota
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 7:25 am
Местоположение: Полски Тръмбеш

Мнениеот ZDRAVKO » Пет Яну 28, 2011 12:10 pm

Аз мисля че тези купички са високи с пласмасови тавички високи 3 4 сантиметра ште имаш по голям успех аз имам подобен инкобатор и използвам подложки от правоъгални саксии
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот Емо » Пет Яну 28, 2011 12:15 pm

Според мен през инкубационния период и едената чашка ще е достатъчна! В люпилния период (последните три дни)трябва да сложиш и двете - тогава е необходима повече влажност!

Казваш проба - пък си го заредил до дупка! Мисля че не си заредил правилно яйцата! Така с острото надолу се съхраняват преди да се поставят в инкубатора! В самия инкубатор траябва да са легнали!

Както виждам той е с полуавтоматично въртене, така че ако слагаш по малко яйца трябва да ги закрепваш в еиния край да не се търкалят!

Мрежичката също ми се струва много ниска - опитай да сложиш следващия път по висока мрежа, че пиленцата ще прескачат и ще падат!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот robota » Пет Яну 28, 2011 12:37 pm

Имам подходящо фенерче,но не знам как да различа оплодените от неоплодените яйца.
Ако махна неоплодените ще има повече място да сложа останалите легнали.Имам същата мрежа като тази и мога да я сложа обърната надолу като дойде момента.
Аватар
robota
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 7:25 am
Местоположение: Полски Тръмбеш

Мнениеот ZDRAVKO » Пет Яну 28, 2011 12:38 pm

мисля че яицата са правилно заредени легнали се поставят когато се въртят изцяло ръчно
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот dr_lukanov » Пет Яну 28, 2011 12:44 pm

Така поставени яйцата са добре, събират се повече :wink: . Това е основен начин за подреждане в промишлените инкубатори.
Ти сам казваш, че е за проба, така че след няколко опита и получените резултати, ще установиш правилният режим. Емо е прав, мрежата е много ниска и излюпените пилета, ще падат долу и има вероятност да се удавят или намокрят във водата в изпарителният съд. А и опаснот от "скалпиране" и "опичане" от вентилатора и съпротивленията. Като гледам май наистина можеш да го зареждаш само "до горе" ако искаш да използваш механичното въртене.
Според мен през инкубационният период дръж тези двете, а през последните 2-3 дни сложи плоски съдове от двете страни на вентилатора и отпред за да може изпарителната площ да се увеличи, съответно да се изпарява повече вода. Ако резултатите не са добри, тогава през инкубационния период остави само едната чаша.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Емо » Пет Яну 28, 2011 12:48 pm

Бре и аз научих нещо ново - не знаех че така могат да се поставят яйцата! Но всъщност като се наклони кората и те се накланят и са почти легнали - ОК хванах логиката! :wink:

Но по мойте наблюдения - имам влагомери, едната чашка е достатъчна, довери се обача на д-р Луканов - той има много повече опит! :wink:

Успех с люпенето! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот robota » Пет Яну 28, 2011 1:33 pm

Благодаря за съветите.Човекът от който взех инкубатора също е нямал влагомер и е ползвал 2 кутии от малък маргарин.
Аватар
robota
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 7:25 am
Местоположение: Полски Тръмбеш

Мнениеот yuri » Пет Яну 28, 2011 9:24 pm

Сложи по едно парче мрежичка върху кутийте с вода (примерно пристегнато с ластик) и няма да имаш удавени пиленца.
След 1 седмица, като погледнеш яйцето на светлина от тръба или фенерче се вижда мрежа от кръвоносни съдове и често и пулсиращо "петно". Това значи, че се развива зародиш. Ако яйцето е прозрачно, като всяко прясно , значи е не оплодено.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта