Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Пон Май 12, 2014 4:20 pm

miroki написа:Аз от тук поръчах, със златния кант.
Още нямам впечатления, но колегите от форума го ползват.
http://www.bezvlaga.com/vlagomeri/



Дали има значение къде точно ще го поставя? Имам място но то е точно под нагревателя и вентилатора. Дали там ще мери влажноста точно? Защото самото разположение на инкубатора е следното. Точно под горния капак е нагревателя и вентилатора. Под тях има решетка на която мисля да го поставя. След това на долу следва кутия със решетка на която се поставя люлката за яйца и под нея е другата кутия със решетка и люлка за яйца. Точно под нагревателя дали няма да измери по сух въздух или няма причина за опасения?
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот Теди » Пон Май 12, 2014 10:17 pm

здравейте благодаря ви за съветите .Сега идвам с друг въпрос някой люпил ли е токачки в инкубатор ?Като кокошите ли се люпят и как се охлаждат ?Единственото което знам е че се люпят на 28 дни и нищо повече ....Моля дайте повече информация.... БЛАГОДАРЯ :cool:
Теди
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 11:24 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот princebg » Вто Май 13, 2014 1:21 am

Дали има значение къде точно ще го поставя? Имам място но то е точно под нагревателя и вентилатора. Дали там ще мери влажноста точно? Защото самото разположение на инкубатора е следното. Точно под горния капак е нагревателя и вентилатора. Под тях има решетка на която мисля да го поставя. След това на долу следва кутия със решетка на която се поставя люлката за яйца и под нея е другата кутия със решетка и люлка за яйца. Точно под нагревателя дали няма да измери по сух въздух или няма причина за опасения?[/quote]


Няма никакво значение къде ще го поставите.Влажността е доста разтегливо понятие.Американците държат 50-55%,аз лично около 60-65%(за кокоши яйца) през инкубационния период и имам 96% люпимост.При повечето влагомери датчика е вътре в корпуса и да не се бъркате ако е комбиниран с темперетура, задължително корпуса трябва да е в инкубатора(кабела е температурния сензор).В момента контролирам всички процеси през LAN с доста по-скъпи сензори и резултатите са същите.Предишните влагомери бяха по 8лв електронни,закачени бяха вътре на вратата на инкубатора и люпилния шкаф.Препоръчително е да имате информация относно температура и влага без да отваряте инкубатора или люпилния шкаф .Това за конски косми и други сложни и скъпи влагомери за мен е излишно възпаляване,не правим атомна бомба все пак...
Аватар
princebg
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 6:15 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот miroki » Съб Май 17, 2014 10:35 pm

Тази седмица след поредното инкубиране, ни сполетя пролетната няколко дневна буря. И майка ми си спомни на баба ми думите, че при големи гръмотевици има много умрели пиленца. И така стана.
Дали на шега или не, видях резултатът.
35 яйца, 33 замътени до почти краен стадий, 23 излюпени живи, 16 оцелели (последното защо, не знам).
Като включа и две носачки със 100 % брак. Нещата са поне в полза на инкубатора.
Така да се каже, поне не сме по-лоши от природата.
За съжаление, един познат ще покача следващия месец за пиленцата.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Пон Май 19, 2014 9:39 am

Аз заредих преди 3 дни моя инкубатор, и от вчера гледам че една носачка която ми изкара пилета преди около 3 месеца пак е тръгнала да ляга. Чудя се дали да не и сложа този път яйца от меден маран. Дали по здравата черупка за която четох че имат е предпоставка за по ниска люпимост!? Предния път и сложих 7 броя (не е много голяма) и ги изкара всички.
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Нед Май 25, 2014 7:24 am

Някой може ли даде идея как да вдигна влажноста във инкубатора. Долу съм напълнил и двете вано които има и една допълнителна купичка и влагомера ми показва едва 55%. А след около 10 дни ще трябва да я повишавам към 80% и незнам как ще стане това. Влагомера е от сайта БЕЗ ВЛАГА. Предполагам че мери точно
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот Ангел » Нед Май 25, 2014 8:11 am

Прочети моята тема. Може да ти е от полза.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот bogorodoff » Нед Май 25, 2014 9:53 am

Относно влагата в Клео 5 съм правил каквото пише в упътването + малко от мен, а именно :
1. При всяко отваряне за охлаждане, съм пръскал по веднъж яйцата с пулверизатор.
2. От 18-тия ден допълних и втората ваничка, но така, че да прелее, т.е. се получи една голяма водна повърхност и продължих да си ги пръскам с пулверизатора.
3. Пак от 18-тия ден му намалих малко Т.
Инкубатора е с вграден "влагомер" и от време на време вкарвах един китайски, който даваше доста отклонение спрямо вградения. Общо взето не вярвах на нито един. За температурата обясних по-назад в темата.
Резултата :
От 25 австралорпски яйца - 21 пилета, едно неоплодено, едно с умрял зародиш в ранен стадий и две пилета умряли в "последния момент" ( неуспяха да пробият )
От 16 "придворни" - 12 пилета, две неоплодени и две с умрял зародиш.

Сега е зареден с пъдпъдъчи яйца от Д-р Луканов и към 09.06. ще видим какъв ще е резултатът.
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот vyas0 » Нед Май 25, 2014 12:33 pm

pegueot206 написа:Някой може ли даде идея как да вдигна влажноста във инкубатора. Долу съм напълнил и двете вано които има и една допълнителна купичка и влагомера ми показва едва 55%. А след около 10 дни ще трябва да я повишавам към 80% и незнам как ще стане това. Влагомера е от сайта БЕЗ ВЛАГА. Предполагам че мери точно



Пробва ли влагомера увит в мокра кърпа,да видиш какво показва,май така се тестваха.
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Нед Май 25, 2014 2:28 pm

bogorodoff написа:Относно влагата в Клео 5 съм правил каквото пише в упътването + малко от мен, а именно :
1. При всяко отваряне за охлаждане, съм пръскал по веднъж яйцата с пулверизатор.
2. От 18-тия ден допълних и втората ваничка, но така, че да прелее, т.е. се получи една голяма водна повърхност и продължих да си ги пръскам с пулверизатора.
3. Пак от 18-тия ден му намалих малко Т.
Инкубатора е с вграден "влагомер" и от време на време вкарвах един китайски, който даваше доста отклонение спрямо вградения. Общо взето не вярвах на нито един. За температурата обясних по-назад в темата.
Резултата :
От 25 австралорпски яйца - 21 пилета, едно неоплодено, едно с умрял зародиш в ранен стадий и две пилета умряли в "последния момент" ( неуспяха да пробият )
От 16 "придворни" - 12 пилета, две неоплодени и две с умрял зародиш.

Сега е зареден с пъдпъдъчи яйца от Д-р Луканов и към 09.06. ще видим какъв ще е резултатът.


Пък аз сега съм напълнил и двете и ми дава 55%. Може би ако почна да ги пръскам ще се нормализират нещата. Влагомера е такъв къде се води със "косъм". Довечера ще източа едната вана ще напълня само вътрешната и ще ги напръскам да видим какъв ще е резултата. Дано нещата да не са се оплескали вече.
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Нед Май 25, 2014 5:32 pm

Влагомера увит във мокра кърпа показва почти 100% влажност.
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот pegueot206 » Нед Май 25, 2014 7:25 pm

pegueot206 написа:
bogorodoff написа:Относно влагата в Клео 5 съм правил каквото пише в упътването + малко от мен, а именно :
1. При всяко отваряне за охлаждане, съм пръскал по веднъж яйцата с пулверизатор.
2. От 18-тия ден допълних и втората ваничка, но така, че да прелее, т.е. се получи една голяма водна повърхност и продължих да си ги пръскам с пулверизатора.
3. Пак от 18-тия ден му намалих малко Т.
Инкубатора е с вграден "влагомер" и от време на време вкарвах един китайски, който даваше доста отклонение спрямо вградения. Общо взето не вярвах на нито един. За температурата обясних по-назад в темата.
Резултата :
От 25 австралорпски яйца - 21 пилета, едно неоплодено, едно с умрял зародиш в ранен стадий и две пилета умряли в "последния момент" ( неуспяха да пробият )
От 16 "придворни" - 12 пилета, две неоплодени и две с умрял зародиш.

Сега е зареден с пъдпъдъчи яйца от Д-р Луканов и към 09.06. ще видим какъв ще е резултатът.


Пък аз сега съм напълнил и двете и ми дава 55%. Може би ако почна да ги пръскам ще се нормализират нещата. Влагомера е такъв къде се води със "косъм". Довечера ще източа едната вана ще напълня само вътрешната и ще ги напръскам да видим какъв ще е резултата. Дано нещата да не са се оплескали
вече.



А и доколкото виждам твоя Клео е за 41 яйца. Моя е за 82 и да не би заради това да му идва малко едното отделение за вода. Защото аз доколото си представям нещата яйцата поемат накъква влага. Имам книжка към него ама на снимката е едноредовия какъвто твоя предполагам. Защото влагомера увит във мокра кърпа показва почти 100% влага както съм писал във предния пост. И идея нямам какво да правя
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта