Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Юни 07, 2010 10:40 pm

Но на ясно ли сте какво ще се случи с порите на тези яйца, от разпухващият се пух на новоизлюпуните пилета.
Ще се задушат.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Емо » Пон Юни 07, 2010 10:42 pm

д-р Иван Кючуков написа:Но на ясно ли сте какво ще се случи с порите на тези яйца, от разпухващият се пух на новоизлюпуните пилета.
Ще се задушат.


Е така вероятно е на теория! Аз съм го пробвал и го правя и не е толкова страшно!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Юни 07, 2010 10:53 pm

Ембрионите във вносните яйца.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nikigeen » Пон Юни 07, 2010 11:11 pm

Нищо им няма.Масово хора с по един инкубатор правят партиди всяка седмица,въпрос е и на малко хигиена.Слагай яйцата ,че колкото повече престояват толкова по-зле става.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот sandan » Пон Юни 07, 2010 11:15 pm

Благодаря за бързите отговори :drinks:
Утре слагам яйцата на ваша отговорност :cool:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот dr_lukanov » Пон Юни 07, 2010 11:20 pm

И моят съвет е да зареждате яйцата, събирани са 7-10 дни, пътували са още 2-3 дни и още 8 стават: 21 дни, а като се включи и транспортирането няма да излюпите почти нищо. Специално от пуха няма опасност за порите, особено ако при всяка инспекция на яйцата и излюпващите пилета се "продухва" наслоения върху яйцата пух (той е сух и наслоен не образува плътен филм върху тях, а още повече през първата седмица обмена на развиващия се зародиш е все още твърде слаб). Имал съм подобни ситуации и не е било проблем, дори подобни кратки стресови ситуации за развиващия се ембрион действат положително. Един съвет, влагата я покачете в момента на начокване на яйцата, а не на 18-я ден.

поздрави и късмет :wink:
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Юни 07, 2010 11:56 pm

dr_lukanov написа:И моят съвет е да зареждате яйцата, събирани са 7-10 дни, пътували са още 2-3 дни и още 8 стават: 21 дни, а като се включи и транспортирането няма да излюпите почти нищо. Специално от пуха няма опасност за порите, особено ако при всяка инспекция на яйцата и излюпващите пилета се "продухва" наслоения върху яйцата пух (той е сух и наслоен не образува плътен филм върху тях, а още повече през първата седмица обмена на развиващия се зародиш е все още твърде слаб). Имал съм подобни ситуации и не е било проблем, дори подобни кратки стресови ситуации за развиващия се ембрион действат положително. Един съвет, влагата я покачете в момента на начокване на яйцата, а не на 18-я ден.

поздрави и късмет :wink:

Ще разберем за резултата.Дано сте прави.Но аз не отговарям,ако всички са оплодени и се развиват до средатата на инкубацията ,и след това умрът.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

eggs

Мнениеот chrisarvor » Сря Юни 09, 2010 7:49 am

i have imported many eggs this year to get some birds,
But the flight on the plane does a lot of damage
i get about 20% hatch
i leave them for one day after i pick them up at the post office then set in incubator.
The pressure in the plain and the cold is extreme
but we try :think:
chrisarvor
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 5:45 pm
Местоположение: SHUMEN

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 09, 2010 10:29 am

Така е, вносът на яйца е рисковано начинание, при мен средния процент люпимост също е около 25-30 % (като варираше в зависимост от партидата и породата от 0 % до 80%) :wink: . Но е голямо удовлетворението от това, че имаш подобни птици излюпени пред теб.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот soikata » Сря Юни 09, 2010 3:43 pm

Пух се отделя докато се изсушат новоизлюпените пиленца и те веднага след това се вадят от инкубатора. При това отваряне е достатъчно да напръскаш яйцата с хладка вода и всичко полепнало по тях пада в тавичката. Аз не спирам инкубатора и постоянно зареждам с нови яйца.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Юни 09, 2010 10:03 pm

soikata написа:Пух се отделя докато се изсушат новоизлюпените пиленца и те веднага след това се вадят от инкубатора. При това отваряне е достатъчно да напръскаш яйцата с хладка вода и всичко полепнало по тях пада в тавичката. Аз не спирам инкубатора и постоянно зареждам с нови яйца.

Съмнявам се ,че точно така се получава,още повече ако се напръскат.При това полужение нещата стават още по-страшни и опасни.
Късмет на Емо!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Емо » Сря Юни 09, 2010 10:16 pm

Благодаря Приятелю!

Ама то е ясно че само с късмет не става! :wink:

Аз вече описах как работя - взех си от Ники 3 инкубатора - 2 инкбационни настроени със влажност 55-60% и темпаратура 37.5 и един Люпилен със леко по-висока температура и влажност 80%!

Така отпадат всички коментирани вярно от теб потенциални проблеми!

В момнта ползвам само два от тях - та имам и един резервен! :wink: Още по-голямо спокойствие ми дава, че веднъж вече ми горя нагревателя (близо сме до силен траф и тока прави бели) та бързо преместих яйцата докато го сменим!

Успех на Всички с люпенето! :wink: И взимайте навреме предпазни мерки! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта