Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот начинаещ » Съб Апр 17, 2010 7:58 pm

Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.
начинаещ
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 5:18 pm

Мнениеот didotnt » Съб Апр 17, 2010 11:21 pm

начинаещ написа:Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.

21 ден
didotnt
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот Paulina » Съб Апр 17, 2010 11:26 pm

начинаещ написа:Днес е 20 ден на кокоши яйца и няма още нищо. От вчера съм повишил влагата и малко намалих температурата. Възможно ли е през нощта да почнат да се люпят или нещо съм объркал. Личи ли по нещо дали са живи вътре в яйцата. За първи път пробвам с инкубатор и не всичко ми е ясно.


На 20-тия ден трябва да чуваш писукането на малките в яйцето . От 21-вия започват да излизат .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот начинаещ » Вто Апр 20, 2010 7:33 pm

На 23-тия ден се излюпиха 2 пилета. сега има още 8 яица вътре. започна 24-тия ден. две от яйцата се клатят отвреме на време има вътре живо пиле но не излиза.Инкубатора аз си го правих с 4 лампи по 40 вата. Всеки ден обръщах по два пъти яйцата, сутрин и вечер. на 19-тия ден спрях и увеличих влажността, като сложих още съдове и после поливах вътре вода.Яйцата бяха от два дни събрани без да са стояли в хладилник. Температурата поддържам с терморегулатор от Т.Петров, но я отчитам по един стаен термометър 37.8. Дайте идей къде съм сбъркал. Поздрави на всички
начинаещ
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 5:18 pm

Мнениеот dr_lukanov » Вто Апр 20, 2010 7:43 pm

Вероятно в стайният термометър, при ниска температура се удължава люпенето с 1-2 дни, пиленцата вяло разпукват черупката и трудно се люпят, често пъпът им е много отворен и при опит да се помогне се получава голям кръвоизлив от функциониращите все още пъпни съдове.
Най-често се използва максимален живачен термометър, като се държи температура в границите 38,1-38,5С през инкубационния и 37.8-38С през люпилния. Другия вариант е калибриран електронен термометър съответно на 37,8С и 37,4С.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikigeen » Вто Апр 20, 2010 7:59 pm

Като допълнение към казаното от Ицо:

http://l2.hifort.net/products/app

и

http://l2.hifort.net/products/areotherm
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот начинаещ » Вто Апр 20, 2010 8:03 pm

Ако чакам още дали ще излязат сами/ Едно чйце счупих вътре си беше живо но като го обелих и умря . не беше напълно развито явно. доста трудно го обелих от страх да не го нараня, под бялата ципа се оказа че има още две като плаценти или както се казва. Не разбрах какво точно е максимален живачен термометър и от къде може да се купи ? Благодаря за отговора
начинаещ
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 5:18 pm

Мнениеот dr_lukanov » Вто Апр 20, 2010 8:14 pm

Те са вече забранени, това са старите медицински термометри.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот nikigeen » Вто Апр 20, 2010 10:22 pm

Но трябва да се знае,че медицинските термометри след всяко мерене трябва да се тръскат ако са живачни или да се нулират ако са електронни.Те мерят максимална температура за определено време и всяко следващо води до наслагване на грешката .За това дадох и горните линкове
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот sandan » Съб Май 08, 2010 1:11 pm

Имам нужда от съвет :
Вчера заложените от мен яйца в инкубатора се пропукаха ,но днес по обяд имаше само едно излюпено пиле другите писукат в яйцата ,но нямат никакъв напредък с люпенето .В този случай да им помогна ли с нещо или да ги оставя сами да се оправят ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Petrov » Съб Май 08, 2010 2:54 pm

Лично аз не им помагам,защото много често пъпчето е не добре затворено и пиленцата умират.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот d-r Ilchev » Пон Май 10, 2010 10:06 am

Относно въпроса на sandan-аз помагам на някои от пиленцата,като частично премахвам варовиковата обвивка на мястото,където са зачукали и увеличевам влажността в инкубатора,защото при по ниска влажност останалите слоеве на яйчната черупка просъхват и не може да ги разкъса.
d-r Ilchev
потребител
потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 10:47 am
Местоположение: Elin Pelin

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта