Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Личен опит от работа с инкубатор

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот sandan » Пон Май 10, 2010 10:10 am

d-r Ilchev написа:Относно въпроса на sandan-аз помагам на някои от пиленцата,като частично премахвам варовиковата обвивка на мястото,където са зачукали и увеличевам влажността в инкубатора,защото при по ниска влажност останалите слоеве на яйчната черупка просъхват и не може да ги разкъса.


Точно това направих и аз , и пилетата се излюпиха .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

основи на инкубацията

Мнениеот geci75 » Пон Май 31, 2010 11:05 pm

Здравейте колеги! В инкубатора имам две партиди яйца и вече е време да покачвам влажността за първата, това ще окаже ли негативно влияние върху втората партида?
geci75
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:59 am
Местоположение: Гъбене-Габрово

Re: основи на инкубацията

Мнениеот Емо » Пон Май 31, 2010 11:28 pm

geci75 написа:Здравейте колеги! В инкубатора имам две партиди яйца и вече е време да покачвам влажността за първата, това ще окаже ли негативно влияние върху втората партида?


Важен въпрос - много е деликатно! Аз понеже имам повече яйца за люпене ползвам различни - инкубационни и един люпилен - така се справям с твойта дилема!

Според мен и опита ми по-добре покачи влажността - важно е за пиленцата които трябва да пробият! Дано двете партиди да са близки по време за люпене!

Успех! Пиши какво се случи!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

основи на инкубацията

Мнениеот geci75 » Вто Юни 01, 2010 11:37 pm

Партидите не са много близки,вторите са на 10 дни.Допълнителната паничка с вода кога всъщност е по-добре да се сложи още на 19 ден заедно със спиране на въртенето или когато започнат да начукват пиленцата?Питам защото един колега ми каза,че ако покача влажността преди да са начукали по-голяма част от пиленцата спирали да се люпят въобще и умират.Аз си сложих допълнителната паничка заедно със спиране на въртенето и дано не съм сгрешил.
geci75
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:59 am
Местоположение: Гъбене-Габрово

Мнениеот yuri » Вто Юни 01, 2010 11:41 pm

Не си сгрешил.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот dr_lukanov » Вто Юни 01, 2010 11:44 pm

Няма такова нещо, ако всичко е в рамките на нормата. В промишлените инкубатори са заложени десетки хиляди яйца, които на 18-я ден отиват в люпилната камера при по-висока влажност, никой няма да си позволи това дори ако люпимостта намаляваше и с 0,1%.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

основи на инкубацията

Мнениеот geci75 » Сря Юни 02, 2010 12:16 am

Благодаря за оказаното съдействие дано всичко мине добре,ако ли не ще повтарям,,упражнението "докато се науча.За в бъдеще ще си направя люпилен шкаф за да мога да спазвам индивидуалните изисквания на отделните партиди.
geci75
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:59 am
Местоположение: Гъбене-Габрово

основи на инкубацията

Мнениеот geci75 » Нед Юни 06, 2010 9:53 pm

До тук всичко мина добре и първите пилета се излюпиха.Направих сериозна корекция на влажността,защото се оказа,че с предписаните 3 бр. панички е едва 40%.Покачих я с още 2 бр. до 70% и за два часа всички годни пилета се излюпиха.Сега остава да проверя след няколко дни как се развиват тези от втората партида, но се надявам всичко да е наред. Като съм започнал нека попитам какъв влагомер е по- добре да се използва електронен или механичен/ с косъм/?
geci75
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 10:59 am
Местоположение: Гъбене-Габрово

Мнениеот dr_lukanov » Нед Юни 06, 2010 9:58 pm

хигрометър с косъм, това е най-доброто (електроните имат голям толеранс, особено ако не са калибрирани).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот sandan » Пон Юни 07, 2010 9:57 pm

Имам нужда от съвет :
Получих днес яйца от чужбина ,които искам да сложа в инкубатора , но в него има яйца които трябва да се люпят следващата седмица вторник . Да изчакам ли 8 дни или да сложа новите яйца върху вече заложените в инкубатора ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Petrov » Пон Юни 07, 2010 10:04 pm

Според мен-залагай ги!
За тези 8 дена ще им падне още повече процента на люпимост!
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот Емо » Пон Юни 07, 2010 10:05 pm

Според мен грябва да ги сложиш след като отпочинат няколко часа!

Няма време за губене!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron