Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Миришещо яйце

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Вто Фев 14, 2012 3:35 pm

plamensito написа:вярвам ти щом казваш,кога ще зареждаш яйца да мътиш? :cool:
Защо питаш след като мойте пилета ти умират :think: както каза Юри причините може да са много а по този повод се сетих за една жена която от мен си купи 20 пилета носеше 1 килограм фураж и ме попита дали ще и стигне за един месец а аз и отговорих че ако не им дава въобще дори ще и остане :D
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Миришещо яйце

Мнениеот gadela » Вто Фев 14, 2012 4:57 pm

Да, темата май се превърна в говорилня - за всичко, но не и за проблема, за който питах... Но както и да е...
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Миришещо яйце

Мнениеот shikata » Вто Фев 14, 2012 9:13 pm

Почистих малко от малко и тази тема отправям предупреждение към двамата последни участници, те добре си знаят кои са
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Вто Фев 14, 2012 10:22 pm

В един от по-назад качените линкове е описан и опит с кокошки .

За целта са изследвани птиците от F2 поколение ( кръстоски ) . В началото са кръстосали 21 роделендер кокошки с 4 бели легхорн петли . Поколение F1 е било 9 петела и 45 кокошки . Всеки един от тези петли е бил кръстосан с 5 кокошки от същото поколение . F2 поколение е било от 457 кокошки . От тях са изследвани 170 кокошки . При 85 от тези кокошки яйцата са миришели , при останалите 85 не се е усещала миризма .

От тук се вижда , че и за безпородното кръстосване се искат усет и знания .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Миришещо яйце

Мнениеот gadela » Вто Фев 14, 2012 10:55 pm

Paulina написа:В един от по-назад качените линкове е описан и опит с кокошки .

За целта са изследвани птиците от F2 поколение ( кръстоски ) . В началото са кръстосали 21 роделендер кокошки с 4 бели легхорн петли . Поколение F1 е било 9 петела и 45 кокошки . Всеки един от тези петли е бил кръстосан с 5 кокошки от същото поколение . F2 поколение е било от 457 кокошки . От тях са изследвани 170 кокошки . При 85 от тези кокошки яйцата са миришели , при останалите 85 не се е усещала миризма .

От тук се вижда , че и за безпородното кръстосване се искат усет и знания .....


Да може и това да е причината, но както се вижда от опита половината от изследваните са миришели, другата не. Значи горе долу и при моите би трябвало да се наблюдава такава тенденция, като се има предвид, че и тази година дадох яйца за мътене на много хора от село, на един колега на който дадох и 3 ярки след това, част от ярките си занесох и на другото ми село, но никой не се оплакал от такова нещо. Питах всички дали имат такъв проблем и всеки казва че до този момент няма... Взех много да се съмнявам, че е от храната, защото излезна още една миризливка, която при предното проверяване двете й яйца не замирисаха, а вчера нейното замириса, а най интересното е че това е старата ми кокошка от миналата година. И най-вече се съмнявам да не от това, че ги гледаме заедно с овце и кози и често ровят техните изпражнения... Но пък и винаги сме ги гледали заедно, тъй ли тази година стана... Ох не знам какво да си мисля вече... Ако пък всички започнат да миришат - УЖАС :cry: :cry: :cry:
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Вто Фев 14, 2012 11:10 pm

Paulina написа:В един от по-назад качените линкове е описан и опит с кокошки .

За целта са изследвани птиците от F2 поколение ( кръстоски ) . В началото са кръстосали 21 роделендер кокошки с 4 бели легхорн петли . Поколение F1 е било 9 петела и 45 кокошки . Всеки един от тези петли е бил кръстосан с 5 кокошки от същото поколение . F2 поколение е било от 457 кокошки . От тях са изследвани 170 кокошки . При 85 от тези кокошки яйцата са миришели , при останалите 85 не се е усещала миризма .

От тук се вижда , че и за безпородното кръстосване се искат усет и знания .....

Пълни глуписти са това 15 години отглеждам кръстоски и до сега не съм имал яйце което да мирише :D Паулина май и тя иска да трупа мнения макар че има най много :cool: Дай доказателства за това което говориш :think:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Сря Фев 15, 2012 12:08 am

ZDRAVKO написа:
Paulina написа:В един от по-назад качените линкове е описан и опит с кокошки .

За целта са изследвани птиците от F2 поколение ( кръстоски ) . В началото са кръстосали 21 роделендер кокошки с 4 бели легхорн петли . Поколение F1 е било 9 петела и 45 кокошки . Всеки един от тези петли е бил кръстосан с 5 кокошки от същото поколение . F2 поколение е било от 457 кокошки . От тях са изследвани 170 кокошки . При 85 от тези кокошки яйцата са миришели , при останалите 85 не се е усещала миризма .

От тук се вижда , че и за безпородното кръстосване се искат усет и знания .....

Пълни глуписти са това 15 години отглеждам кръстоски и до сега не съм имал яйце което да мирише :D Паулина май и тя иска да трупа мнения макар че има най много :cool: Дай доказателства за това което говориш :think:

Какви доказателства искаш след като съм написала , че това е от каченият по-назад линк ??? То човек да не се хване и нещо да ви преведе !!! Ами добре , качвам ти текста в оригинална форма , пък ти ще ни го преведеш по-подробно !!!

Versuchstiere
Die für die Untersuchungen herangezogenen Tiere bestanden
aus F2-Kreuzungstieren, die aus einer Verpaarung
von 21 Rhodeländer Hennen mit 4 Weißen Leghorn
Hähnen hervorgingen. Neun männliche und 45 weibliche
Tiere bildeten die F1-Generation, in der jeder Hahn an 5
Hennen angepaart wurde. Die F2-Generation bestand aus
457 Hennen, die durch mehrmalige organoleptische Prüfung
als Merkmalsträger (Hennen mit einem fischigen Geruch
im Eidotter) bzw. als Hennen ohne Abweichung eingestuft
wurden. Bei 85 Hennen wurde ein fischiger Geruch
im Eidotter festgestellt (Tainter). Zum Vergleich
wurden 85 Non-Tainter bestimmt, so dass insgesamt 170
Tiere für den quantitativen TMA-Nachweis im Eidotter und
für die Genotypisierung herangezogen wurden.

от линка : http://www.lohmann-information.com/cont ... tikel1.pdf

Статиятя има заглавие : Quantitativer Nachweis und genetische Marker für Fischgeruch im Hühnerei

Друго доказателство не мога да ти дам , защото при мен ненужно кръстосване на различни породи кокошки не се практикува !

Очаквам превода ти Здравко !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Сря Фев 15, 2012 9:04 am

Превод не чакай защото знам само 5 думи на немски не превода е грешен а това което е написано почти вав всеки двор в който се отгежда кокошки с цел яйца за лична кунсомация са някаква кръстоска и ако яйцата им миришеха нямаше да има нито една безпородна кокошка
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Миришещо яйце

Мнениеот gadela » Чет Фев 16, 2012 10:38 am

ZDRAVKO написа:Превод не чакай защото знам само 5 думи на немски не превода е грешен а това което е написано почти вав всеки двор в който се отгежда кокошки с цел яйца за лична кунсомация са някаква кръстоска и ако яйцата им миришеха нямаше да има нито една безпородна кокошка


Съгласен съм с Здравко!
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Чет Фев 16, 2012 10:30 pm

gadela написа:Съгласен съм с Здравко!

Ще го имам в предвид за в бъдеще !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Миришещо яйце

Мнениеот gadela » Пет Фев 17, 2012 11:06 am

Paulina написа:
gadela написа:Съгласен съм с Здравко!

Ще го имам в предвид за в бъдеще !


В какъв смисъл ще го имаш в предвид за бъдеще... Аз много преди Здравко написах, че съм на мнение, че не може да е от кръстоските ми, защото повечето ми кокошки щяха да миришат, пък и тези които имат от мойте яйца... Единственото което ми казват, че са доволни - хем са си хубавички, хем и снасят яйца, засега де, не знам утре какво ще стане. Но не за първа година гледам кокошки и давам яйца - много отдавна си правя кръстоски, иначе как щях да стигна до това да съчетая 4 признака на една кокошка, макар и да са в много малка степен изразени. ЗАТОВА съм съгласен с Здравко!!!
Изображение
Аватар
gadela
потребител
потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:53 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Пет Фев 17, 2012 7:25 pm

gadela написа:В какъв смисъл ще го имаш в предвид за бъдеще... Аз много преди Здравко написах, че съм на мнение, че не може да е от кръстоските ми, защото повечето ми кокошки щяха да миришат, пък и тези които имат от мойте яйца... Единственото което ми казват, че са доволни - хем са си хубавички, хем и снасят яйца, засега де, не знам утре какво ще стане. Но не за първа година гледам кокошки и давам яйца - много отдавна си правя кръстоски, иначе как щях да стигна до това да съчетая 4 признака на една кокошка, макар и да са в много малка степен изразени. ЗАТОВА съм съгласен с Здравко!!!


Pазбира се , че имаш право да си съгласен със Здравко , аз пък имам право да вярвам , че българинът все още не е дорасъл за много неща ! За последен път ще се опитам да ти го обясня що-годе нагледно , пък от там нататък вече не ме интересува !


Съседът ти от ляво може да има 10 деца и 9 от тях да са живи , здрави и в рамките на "нормалното" , а едното е монголоидче .......11+12 пък се раждат близнаци ..... при условие , че никога до сега в родата не е имало случай някоя от жените да близни ......

Никъде не съм казала или написала , че всички кръстоски го имат този проблем , но той се случва така , както може да се роди и човек със сърце от дясната страна на тялото ......просто никога не можеш да видиш какво се крие в гените !

Както е да е , няма значение и че ти снасят кокошките съм сигурна , но аз лично без да те/ да ги обиждам под "хубави" кокошки разбирам нещо друго .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта