Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Миришещо яйце

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Пет Фев 17, 2012 8:18 pm

Яйценосните хибриди и те са кръстоски и ако при тях имаше същия риск щяха ли да ги отглеждат във фермите за производство на яйца :think:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Миришещо яйце

Мнениеот yuri » Пет Фев 17, 2012 8:20 pm

Paulina, от изказването ти излиза, че ако работиш с родители, които са шампиони от изложба, то цялото им поколение с 100% сигурност, също ще станат шампиони. Да не говорим за брак.
Няма как да се съглася с теб.
А в контекста на темата, не знам как е в Германия, но тук в почти всеки селски двор се отглеждат кокошки. И 99% от тях са безпородни. Ако "миришещото яйце" е характерно за такива кокошки, то процента със сигурност няма да е такъв, но уви.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Пет Фев 17, 2012 10:55 pm

yuri написа:Paulina, от изказването ти излиза, че ако работиш с родители, които са шампиони от изложба, то цялото им поколение с 100% сигурност, също ще станат шампиони. Да не говорим за брак.
Няма как да се съглася с теб.
А в контекста на темата, не знам как е в Германия, но тук в почти всеки селски двор се отглеждат кокошки. И 99% от тях са безпородни. Ако "миришещото яйце" е характерно за такива кокошки, то процента със сигурност няма да е такъв, но уви.

Нещо бъркаш нещата - по-горе съм пояснила нещо съвсем различно - от здрави родители могат да "произлезат" генетично увредени деца !

Поколението на шампионите не наследява само гените на родителите си , а и гените на бабите , дядовците , лелите , чичовците ....както при всички живи същества ! Ето ти и един пример : моите черно-бели холандски гащати ми "хвърлят" и сиви птици - така наречената сива перла . Тези птици не приличат на родителите си по цвят . А сега ми обясни как става това . И нещо като допълнение - сивите птици , които се излюпиха са абсолютно всички мъжки птици , докато черно-белите по пол са горе-долу 50/50 .

Миришещото яйце е генетичен проблем , но никъде не съм написала , че е характерен проблем при кръстоските ! Може би се случва толкова рядко , по-скоро да е възможно да те удари гръм или да спечелиш от тотото , но се случва ! Между другото - расовите кокошки също не са защитени от генетични проблеми , но те са от друго естество - познай защо почти никой не отглежда повече от две години мини кохин с разцветка черно-бяла колумбия ....

---------------------------------------------------------


Здравко - яйценосните хибриди по принцип се "правят" винаги от точно определени породи и там произволно кръстосване няма , а всичко е строго "изпипано" .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Съб Фев 18, 2012 12:02 am

От всичко казано от Паулина едно ми стана ясно че от 9 кладенци вода ще донесе но никога няма си признае грешките :D
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Миришещо яйце

Мнениеот Paulina » Съб Фев 18, 2012 12:27 am

ZDRAVKO написа:От всичко казано от Паулина едно ми стана ясно че от 9 кладенци вода ще донесе но никога няма си признае грешките :D

Къде извинявай видя моя грешка ? Ако е това , че ви преведох нещо - да , прав си , грешка беше ! Нека тогава модератора да изтрие всичко , а пък gadela да си лекува кокошката от проблеми в яйчниците ......или пък яйцепровода .....

И после земята била като тепсия и човек можел да падне от ръбът ѝ ........
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Миришещо яйце

Мнениеот ZDRAVKO » Съб Фев 18, 2012 9:50 am

gadela написа:Да може и това да е причината, но както се вижда от опита половината от изследваните са миришели, другата не. Значи горе долу и при моите би трябвало да се наблюдава такава тенденция, като се има предвид, че и тази година дадох яйца за мътене на много хора от село, на един колега на който дадох и 3 ярки след това, част от ярките си занесох и на другото ми село, но никой не се оплакал от такова нещо. Питах всички дали имат такъв проблем и всеки казва че до този момент няма... Взех много да се съмнявам, че е от храната, защото излезна още една миризливка, която при предното проверяване двете й яйца не замирисаха, а вчера нейното замириса, а най интересното е че това е старата ми кокошка от миналата година. И най-вече се съмнявам да не от това, че ги гледаме заедно с овце и кози и често ровят техните изпражнения... Но пък и винаги сме ги гледали заедно, тъй ли тази година стана... Ох не знам какво да си мисля вече... Ако пък всички започнат да миришат - УЖАС :cry: :cry: :cry:

Тук gadela казва че има същия проблем и с кокошка от миналата година и щом миналата година нее имала този проблем най вероятно е от някакво заболяване или резултата е от храната
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Предишна

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта