Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Европейска изложба Лайпциг 2012!

Модератори: nikigeen, yuri

Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 11:28 am

Здравейте приятели,

Имах голямото удоволствие да присъствам 3 дни на най-голямата европейска изложба на домашни и декоративни птици, гълъби, зайци и други дребни гризачи. Организаторите имаха амбицията и според мен успяха да направят най-голямото в историята на ЕЕ изложение.

Огромно изложение във 4-те големи панаирни зали. Първото ми впечатление беше един голям шок - от всяка порода и от всеки цвят десетки, може би по 30-40 екземпляра един след друг от край до край. Най-голямо беше присъствието на нашите любими Пернатите по двора! Две палати със кокошки, пуйки, гъски, фазани и какво ли не, че даже и при зайците имаше още! Направих над 1500 снимки и ще ги кача всички във Пикасата на Гугъл и ще дам ЛИНК тук довечера като ги пообработя малко. Срещнахме със Християн и татко му Веско и те са направили доста снимки, така че ще има какво да се разгледа.

Аз си купих две петлета и три кокошки все от различни производители, от порода и цвят който отдавна харесвам. Ще ги споделя до няколко дни със снимки от изложбата, че сега са в карантина и не са за снимане. :wink:

Ето няколко случайно избрани за начало.


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мини Брами

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Европейска изложба Лайпциг 2012 - Шабо!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 11:50 am

Невероятно представяне на Шабо! Тук Християн ще разкаже повече, той допълни колекцията си от тези прекрасни птици доста! :wink:

Аз имах интересна случка при един чифт с уникален цвят. Само две птици бяха и не се продаваха! Точно докато снимах между двама немци кокошката снесе яйца! Аз им казвам че е Lucky за мен, а пък той вика NO и го взе и го сложи отгоре на клетката. Така и така някой щеше да го вземе та аз ги изчаках да си тръгнат и сега съм обещал ако се излюпи - пиленцето е на Християн! :wink:

Ето я случката и уникалните птици, вижда се и яйцето върху клетката! :wink:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И още много прекрасни Шабо!


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот kalin_dred » Вто Дек 11, 2012 12:26 pm

Красота!!! Супер са.... Емо, ти какво си взе?
Аватар
kalin_dred
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 11:20 pm

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 12:54 pm

Наистина много красота! Заслужаваше си тежкия път с автобуса! :wink: Но пък беше приятно сред съмишленици, любители на пернатковците! Аз написах, че си взех само от една порода и един приятен за мен цвят, но нека подготвя снимките! :wink:

Ето сега още малко случайни снимки! Първите две са на зайчета,във фризьорския салон!


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 1:16 pm

Българската копринка!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Вто Дек 11, 2012 2:13 pm

Емо написа:Българската копринка!

Изображение



Добра препратка, искрено се надявам следващата година наистина и България да стане член на ЕЕ и да бъде представена не само със знаменце на следващата Европейска изложба.

Радвам се, че сте се завърнали живи и здрави и благодаря за снимките. Хубаво е човек от време на време да сравнява нивото и да види къде сме ние (колкото и тъжно да е положението ни :cry: ).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Христо Коларов » Вто Дек 11, 2012 3:44 pm

Страхотна изложба. Колко сме далеееече от истината.И си мислим че имаме нещо :(
Нали сме си и завистливо племе българите.Как да ги стигнем германците.Просто никога. Отчаях се :(
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Вто Дек 11, 2012 4:12 pm

Христо Коларов написа:Страхотна изложба. Колко сме далеееече от истината.И си мислим че имаме нещо :(
Нали сме си и завистливо племе българите.Как да ги стигнем германците.Просто никога. Отчаях се :(


Нема да се плашиш Ице,

Техните клубове, които са клубове по породи и по региони са на по 100 години и повече!

Имаме време и ще ги стигнем! :wink:

Аз бях в залата с кокошките когато се изнасяха птиците в последния ден. Надойдоха фермерите всеки с количка и със прекрасни дървени преноски - всяко птица в отделно гнездо! (такива като за гълъби, но много по големи). Повечето участват и вероятно развъждат само по една - две породи! Това е специализирали са се са и са много! Простичко е! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Вто Дек 11, 2012 5:37 pm

А бе то ми е ясно, но не ми се връзва с балканската история :think: . Като гледам, че 20 години не можем да се оправим ... а и така ще е и следващитя 20-30. Тоест по тази логика да стигнем на тяхното положение до около 250-300 години, а те тогава къде ли ще са :think: (нищо чудно Ралф, Хелга и Гюнтер да гледат кокошки на Марс :lol: ). Дано само науката измисли начин да живеем няколко века, та да видим и ние тези славни времена за родното изложбено птицевъдство.

ПП: а в по-близък план, дано Лео или някой друг куриер да започнат да превозват животни, че съвсем ще увеличим заветният срок :lol:
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Stefan_B » Вто Дек 11, 2012 7:18 pm

Емо давай линка по-бързо поне да гледаме снимки!
Аватар
Stefan_B
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 9:08 pm

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот sar4o » Вто Дек 11, 2012 9:10 pm

Браво на Емо за снимките. Имах голямо желание да ида но късно разбрах.Емо чакаме още снимки да видим къде сме ние,да сверим часовниците.
¨Хората са създадени, за да
бъдат обичани, а вещите са създадени, за да бъдат използвани. Причината, поради
която сега светът е в хаос се дължи на това, че вещите са обичани, а хората
използвани.¨
Jonathan Moldu.
Аватар
sar4o
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 10:25 pm
Местоположение: асеновград 0888762996

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Paulina » Вто Дек 11, 2012 9:53 pm

Емо написа:.....Аз бях в залата с кокошките когато се изнасяха птиците в последния ден. Надойдоха фермерите всеки с количка и със прекрасни дървени преноски - всяко птица в отделно гнездо! (такива като за гълъби, но много по големи). Повечето участват и вероятно развъждат само по една - две породи! Това е специализирали са се са и са много! Простичко е! :wink:


Ех , как сме се разминали .....

Не знам защо те учудва факта , че животните се пренасят в стабилни дървени кутии - това е единствената алтернатива , когато става въпрос за дълъг път и сигурен транспорт !

Не трябва да се забравя факта , че за тази изложба много хора са си предали животните за общ транспорт , а там място за картони няма ! Дори и за най-обикновен пазар животните се пренасят по същият начин - удобно , сигурно и винаги под ръка !
]



Не е съвсем вярно , че " вероятно развъждат по една - две породи " за един известен австрийски гълъбовъд написаха , че е представил 125 птици , за самите австрийци пише , че са представили общо 2200 животни във всички категории .

Не трябва също да се забравя , че представените птици не са само немски - в тази изложба е имало участници от 5 континента !

Интересното което е ( прави се при изложба или по-голям пазар ) е предоставената възможност да оставиш закупените животни на безплатен "гардероб" , за да не ги мъкнеш с теб навсякъде .
Много ме учуди факта , че видях кокошки с пяна на очите , което не говори за много добро здравословно състояние .....но като се има в предвид какво огромно число животни са "минали" през ръцете на ветеринарните служители ( само зайците са били над 25 000 ) ....възможно е все да се пропусне нещо ....

Обърна ли внимание на материала , който служеше за поставка на кафезите ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта