Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Европейска изложба Лайпциг 2012!

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Stefan_B » Сря Дек 12, 2012 7:53 pm

Емо как бяха водоплаващите?
Аватар
Stefan_B
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 9:08 pm

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Taro_68 » Сря Дек 12, 2012 8:35 pm

Емо написа:Нема да се плашиш Ице,

Техните клубове, които са клубове по породи и по региони са на по 100 години и повече!

Имаме време и ще ги стигнем! :wink:


Напълно съм съгласен с това , което казва Емо , че техните клубове са стари и с традиции . Много трудно бихме стигнали клуб като този на шабото създаден през 1925 година а със сигурност има и още такива , които са дори по - стари и от него .
Но и германците имат новосъздадени клубове с които спокойно можем да се сравняваме . Такъв е немския серама клуб , който не ме изненада с кой знае какви птици , може и да имат по - добри , но специално тези , които бяха на изложбата не превъзхождат тези , които имаме тук в България . Това е само мое мнение , но предполагам , че и на Емо няма да е по - различно .

А що се касае до изложбата , наистина перфектно организирана и надхвърли всичките ми очаквания . Направих доста снимки , но фотоапарата ми се повреди и ще ги споделя с вас по - късно . Направи ми впечатление , че на всеки щанд на държавите имаше доста рекламни материали . Понеже аз съм фен на шабото по - голямата част от времето прекарах при тях . Наистина имаше какво да се види . Аз попълних колекцията си с няколко прекрасни птици , които ще покажа по нататък след като преживеят стреса от дългото пътуване :wink:
Изображение
Taro_68
VIP
VIP
 
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 2:44 pm
Местоположение: Добрич

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Сря Дек 12, 2012 9:02 pm

Stefan_B написа:Емо как бяха водоплаващите?


Имаше много Стефане, но аз малко ги попрескачах тях - съжалявам - знам че са ти слабост!

Не разбирам немски:


Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Paulina » Чет Дек 13, 2012 1:03 am

Taro_68 написа:Но и германците имат новосъздадени клубове с които спокойно можем да се сравняваме . Такъв е немския серама клуб , който не ме изненада с кой знае какви птици , може и да имат по - добри , но специално тези , които бяха на изложбата не превъзхождат тези , които имаме тук в България . .....

Един многообещаващ Серама клуб - Германия е основан на 25.11.2012

Познавам основателя , с него се запознах в Белгия . Целта на клуба е развъждането и поддържането на малайската Серама , не на европейската . За това и птиците не са по европейският стандарт . Птици , които пък не са по одобрен за държавата стандарт трудно ще се намерят по изложби .

В Германия имаме все още много малко число от малайска Серама , а и тези , които имаме са още доста млади . Изложбите , които се правят интерно са все още на частни начала , като така се разменят и птици . Поне за в момента истинските привърженици на тази порода не биха си дали птиците за изложба , защото никой не бил рискувал да загуби генетичният си материал чрез болест или нещо друго .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот dr_lukanov » Чет Дек 13, 2012 10:16 am

Ако нещата се развиват със сегашните темпове ... до 5-6 години в Европа няма да има такова нещо като Европейска Серама :cool: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот ned_99 » Вто Дек 18, 2012 6:24 pm

охххххххх,всичко това истина ли е?
първо да е честита новата придобивка на емо.емо, да са ти живи и здрави ,че на пролет ще търсим яйца от теб.аз се връщах от о.лесбос и минах през твоя град, ако знаех какво си донесъл щях да мина да видя тази красота на живо.емо, пишеш за клетки от дърво,за пренос на птици.не направи ли една снимка на тези клетки.прегледах всичко което си качил но не видях нещо да ми прилича на това за което пишеш.ако някой друг е направил снимка на тези клетки нека я покаже.аз нали съм повече по фазаните и ми е голям проблем превоза.винаги се нараняват.трябва да ги превозвам в кашони а пък те не са много сигурни.
относно изложението в лайпциг ми стана ясно,че не може да се опише това което трябва да се види.но пък щом имаме внесени птици от там значи сме в правилната посока :drinks:
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Dr. Velev » Вто Дек 18, 2012 9:54 pm

С Вальо си купихме преноски за брами ще снимам моята и ще я кача .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Съб Дек 22, 2012 11:48 am

Много си харесвам тази снимка (доста нескромно :oops: ), та се порових в нета и това било Брабантер (Brabanter) интересна порода от Холандия:

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Paulina » Съб Дек 22, 2012 12:43 pm

ned_99 написа:охххххххх,всичко това истина ли е?
първо да е честита новата придобивка на емо.емо, да са ти живи и здрави ,че на пролет ще търсим яйца от теб.аз се връщах от о.лесбос и минах през твоя град, ако знаех какво си донесъл щях да мина да видя тази красота на живо.емо, пишеш за клетки от дърво,за пренос на птици.не направи ли една снимка на тези клетки.прегледах всичко което си качил но не видях нещо да ми прилича на това за което пишеш.ако някой друг е направил снимка на тези клетки нека я покаже.аз нали съм повече по фазаните и ми е голям проблем превоза.винаги се нараняват.трябва да ги превозвам в кашони а пък те не са много сигурни.
относно изложението в лайпциг ми стана ясно,че не може да се опише това което трябва да се види.но пък щом имаме внесени птици от там значи сме в правилната посока :drinks:

Специално за фазаните се използват малко по-други транспортни кафези , защото птиците са много плашливи .

За да не качвам чужди снимки ти поствам линковете на фирма , която ги произвежда . С малко сръчност може всеки да си ги направи . Като пояснение към тях - вратичките ( вратичката ) са плъзгащи се за по-голяма сигурност . С едно разделение ( или повече) във вътрешността могат да се транспортират разделени една от друга и повече птици .

Кафезите могат претърпят видоизменение и да се направят от плътно дърво , като не се забрави да се направят дупки , за да влиза въздух .


http://shop.strato.de/epages/61807441.s ... cts/510408

http://shop.strato.de/epages/61807441.s ... cts/510308

http://shop.strato.de/epages/61807441.s ... cts/510508

http://www.beckmeier-gmbh.de/holzverarb ... portkiste/
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Нед Дек 23, 2012 1:13 pm

На мен лично ми харесаха повече тези:

Изображение

Отварят се отгоре с обща капак и всяко отделение си има собствен втори капак! Преградните стени се махат. Тази е двойна, по скоро за гълъби, но има точно същите с по-големи размери за кокошки.

Аз си взех ето такава двуредова алуминиева 6+6 - подходяща за гълъби и дребни породи кокошки. Много е лека - може да се носи, че все пак и птици се слагат вътре. Те изложителите затова бяха с колички! :wink:



Изображение Изображение Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Paulina » Нед Дек 23, 2012 1:34 pm

Е качи снимки на твоите , де ! За гълъби и серамки стават , но на фазана ще му отиде опашката !

Както казах - варианти и възможности за транспортни кафези има много :


http://www.google.com/search?q=h%C3%BCh ... swbA_4DoAg
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Европейска изложба Лайпциг 2012!

Мнениеот Емо » Нед Дек 23, 2012 6:38 pm

Приятели една импресия Портрети от Лайпциг 2012г

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

cron