Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Эаплождане

Модератори: nikigeen, yuri

Эаплождане

Мнениеот drezgav » Сря Фев 20, 2013 9:28 pm

Здравейте колеги незнам дали тук е мястото и ме извинете ако съм объркал но искам да попитам относно эаплождането аз предимно си отглеждам 2 породи и ги гледам раэделено за да не иэлиэат крастоски но на есен си купих още 2 3 породи малки пилета и ги оставих на едно място докато порастнат да ги разделя обаче днес докато правих клетките и видях едно от шаботата ми заплоди едно от мини кохитата те все още не са започнали да снасят но вазможно ли е като почнат да снасят да са оплодени яйцата :think: и колко оплодени яйца може да снесе кокошка от едно эаплождане от петела
drezgav
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 7:16 pm

Re: Эаплождане

Мнениеот Красимир » Пет Фев 22, 2013 4:24 pm

При пуйките може няколко, но при кокошките не.
Красимир
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:39 pm

Re: Эаплождане

Мнениеот bojidar70 » Пет Фев 22, 2013 5:38 pm

Раздели ги и след 20-тина дена яйцата ще са чисти .
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Эаплождане

Мнениеот drezgav » Пет Фев 22, 2013 7:47 pm

ок колега значи то ярчето още не снася аз вече ги отделих и дори да не снася след 20 дни ще е чисто вече така ли :think:
drezgav
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 7:16 pm

Re: Эаплождане

Мнениеот Владо Иванов » Пон Дек 16, 2013 1:01 am

Здравейте
някъде четох че с едно скачане (яркане) кокошката може да снесе до седем дни седем оплодени яйца или по малко броя яйца в зависмост от породата. В птицекомбинатите практикуват изкуствено осеменяване. Петела Корниш го доят и после вкарват "дозата" на няколко кокошки. Т'ва за бройлерите. Нали се сещате че доста ще е трудоемко всеки ден да се "инжектира" кокошката. Апък е друг въпроса защо толкова често петела скача на кокошката в един ден :think: , най веротно да си затвърди лидерството в стадото.
Аватар
Владо Иванов
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 11, 2012 5:43 pm
Местоположение: Ямбол - Окоп - Плевен - В.Търново


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта