Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


моля за съвет

Модератори: nikigeen, yuri

моля за съвет

Мнениеот mimozago » Чет Апр 04, 2013 1:42 pm

Здрвейте, За първи път съм в този форум и досега не съм се сблъсквала с тази тематика, но ми изникна един "проблем" и ето ме тук . Сигурно проблемът ми ще ви се стори адски глупав, но ви моля да изразите компетентното си мнение... Та ситуацията е следната. Тази година сме новодомци в къща с голям двор и големи плочници ,но сега когато времето е влажно и вали не мога да престъпя от тлъсти дъждовни червеи навсякъде :shock: . Та идеята ми е ако си взема две кокошчици Копринки, свободно в двора, дали ще ме оттарвът от отвратителната напаст :( . Не искам да ги размножавам, защото не бих могла да гледам повече, затова не слагам в плановете петле. Спрях с ена копринки защото са ми най-симпатични ,но приемам и други предложения...
mimozago
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 1:05 pm

Re: моля за съвет

Мнениеот krumov » Чет Апр 04, 2013 2:23 pm

mimozago написа:Здрвейте, За първи път съм в този форум и досега не съм се сблъсквала с тази тематика, но ми изникна един "проблем" и ето ме тук . Сигурно проблемът ми ще ви се стори адски глупав, но ви моля да изразите компетентното си мнение... Та ситуацията е следната. Тази година сме новодомци в къща с голям двор и големи плочници ,но сега когато времето е влажно и вали не мога да престъпя от тлъсти дъждовни червеи навсякъде :shock: . Та идеята ми е ако си взема две кокошчици Копринки, свободно в двора, дали ще ме оттарвът от отвратителната напаст :( . Не искам да ги размножавам, защото не бих могла да гледам повече, затова не слагам в плановете петле. Спрях с ена копринки защото са ми най-симпатични ,но приемам и други предложения...

Голям банкет ще стане :drinks:
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: моля за съвет

Мнениеот mimozago » Чет Апр 04, 2013 3:17 pm

Тота може само да ме радва :D А, колко голяма къщичка ще им е нужна , на трички да речем, и има ли проблем да са само женски ?
mimozago
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 1:05 pm

Re: моля за съвет

Мнениеот miroki » Чет Апр 04, 2013 4:11 pm

Размерът на една кучешка колибка ( като за немска овчарка, т.е по-големите) за нощувка им е достатъчен, ще бягат цял ден из двора, дори може и 4-5 да са. Тъкмо и яйца ще имаш.
А ако ще е само за временно свободата, докато свърши банкетът, а после затворени трябва поне около 2 на 2 заградено освен къщичката.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: моля за съвет

Мнениеот yuri » Чет Апр 04, 2013 11:01 pm

В интерес на истината, дъждовните червеи са много полезни същества. Но щом за теб са проблем, няколко кокошки ще го решат. Аз на твое място бих си взел от някоя яйценосна порода. Така ще си имаш и пресни био яйца.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: моля за съвет

Мнениеот TK3C-74 » Чет Апр 04, 2013 11:32 pm

червеите ще изчезнат след известно време. това се случва всяка година по 1-2 пъти, според мен така се разселват и размножават. другото важно е ,че излизат вечер и на кокошките ще трябва да им слагаш миньорски фенерчета :D иначе не е зле да си имате животинки в двора.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: моля за съвет

Мнениеот mimozago » Пет Апр 05, 2013 11:30 am

Ох, не знам- много се запалих по тия копринки, като плюшени топчета са и ги описват като кротички! Не снасят ли и те яйчица? А, какъв е размерът им всъщност? И още един въпрос какви ще е по добре да взема ,две кокошчици или кокошка и петленце?
mimozago
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 1:05 pm

Re: моля за съвет

Мнениеот TK3C-74 » Пет Апр 05, 2013 2:34 pm

всяка женска птица снася яйца, въпроса е за какво ще гледаш птиците. ако ще е за красота и малко яйца, 2-3 кокошки е добре, но като имаш 2-3 кокошки как да не им вземеш и един петел. :wink: като имаш петел, ще имаш и оплодени яйца, от там вероятност да излюпиш и пиленца и .... т.н. ако искаш повечко яйца ще трябва да се спреш на друга порода и всичко отначало :D
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: моля за съвет

Мнениеот Cole » Сря Сеп 25, 2013 6:21 pm

Знам,че не е тук мястото на тази тема,но ще питам!Имам място 300 кв.м.!Може ли да сложа 1 петел, 10-12 кокошки,2-3 бантамки, 1 пуяк и 1 пуйка, гъсок и гъска, 4 патици и 2-3 токачки?Мерси предварително?
Cole
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Съб Юни 22, 2013 11:21 am
Местоположение: бургаска област


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron