Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Основи на инкубацията

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Нед Дек 30, 2012 11:04 am

Вчера направих сефтето с инкубатора , но имам големи ядове с температурата , направо си съсипах нервите.
първо има голяма амплитуда , мести се с повече от 1 градус нагоре и надолу , второ когато наклоня яйцата на 45 градуса пак се променя , ясно ми е ,че когато са хоризонтално отразяват топлината и се повишава , но това е защото застават по-близо до термометъра.
но после като ги наклоня температурата стана 36.4 - 36.5 на нивото на термометъра .
въпроса ми е - коя температура да гледам ? Предполагам , че трябва да наглася релето на 37.5- 38 градуса когато са хоризонтално .
Просто не знам какво да направя , а не искам да се съсипят яйцата . заложил съм светъл Съсекс и бял Плимутрок.
Моля за някаква идея как да постъпя.
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Martin Andonov » Пон Дек 31, 2012 6:06 pm

Konstantinov написа:Вчера направих сефтето с инкубатора , но имам големи ядове с температурата , направо си съсипах нервите.
първо има голяма амплитуда , мести се с повече от 1 градус нагоре и надолу , второ когато наклоня яйцата на 45 градуса пак се променя , ясно ми е ,че когато са хоризонтално отразяват топлината и се повишава , но това е защото застават по-близо до термометъра.
но после като ги наклоня температурата стана 36.4 - 36.5 на нивото на термометъра .
въпроса ми е - коя температура да гледам ? Предполагам , че трябва да наглася релето на 37.5- 38 градуса когато са хоризонтално .
Просто не знам какво да направя , а не искам да се съсипят яйцата . заложил съм светъл Съсекс и бял Плимутрок.
Моля за някаква идея как да постъпя.


Аз реших проблема с отопление от горе и от долу и с два вентилатора.Моя инкубатор е 120литра и терморегулатора ми регулира до десети.Нагласи го на 38,3 и мисля да нямаш проблеми.Успех.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот miroki » Вто Яну 01, 2013 4:28 am

Явно имаш инкубатор от Борисов и син, той прави така.
По е сигурно, ако не е за много яйца да оставиш тавата хоризонтално и ги въртиш на ръка.
Тогава трябва да спре да играе.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Martin Andonov » Вто Яну 01, 2013 7:12 pm

За много години,бъдете здрави.Люлката която си купих от Турция е перфектна.Скъпичка е,но аз съм доволен. :cool: Поставките за яйцата са на редове и се въртят около оста си.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Вто Яну 01, 2013 8:45 pm

miroki написа:Явно имаш инкубатор от Борисов и син, той прави така.
По е сигурно, ако не е за много яйца да оставиш тавата хоризонтално и ги въртиш на ръка.
Тогава трябва да спре да играе.



Не знам как се казва , пристигна с куриерска фирма от Велико Търново , точно това направих , нагласих температурата и ги въртя на ръка .
Инкубатора е за 35-40 яйца и не е проблем тъкмо време да поизстинат .
Много здраве , късмет и успехи на всички през новата година .
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот miroki » Сря Яну 02, 2013 11:19 am

Да от там трябва да пристигне, ако е негов. Виж сайта от където поръча има го името им.
Това е слабото място на този вид, аз си смених термостата с електронен и сондата е по средата на кошницата вече , а не в единият край.
Ако се монтира такава система за автоматично въртене на яйцата (не на кошницата-люлката) мисля че ще работи добре, проблемът е, че за 35 яйца, машинката няма да се събере и ще трябва да се преработва.
Сложи си една скара за следващото люпене и я дърпай на ляво-дясно във всяко деление по едно яйце и то ще се търкаля.
Но ще събереш по-малко яйца.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Вто Яну 15, 2013 11:43 am

Здравейте , голяма мъка е с този инкубатор от Борисов , днес се събудих и температурата беше 39.7гр.
Веднага го спрях и ги подържах 10-15 мин на стайна температура - остават 3 дни до излюпване дано не са заминали пилетата , яйцата са на 90 % оплодени иначе. По никакъв начин не може да се нагласи да стои на една температура , постоянно се мени с по близо градус та и повече нагоре и надолу , имаше една тема където един колега каза , че за отслабване са перфектни тия инкубатори - напълно съгласен съм с него , няма почивка :nono:
Взех от един приятел друг инкубатор - наседка , произведен е 1990 година , и по неговите думи е имал голям успех като е люпил с него .
Включих го да го наглася но ме притеснява това , че постоянно върти яйцата .наистина - много бавно , но постоянно се движи скарата в двете посоки .
Има ли някой който е запознат с това чудо на техниката да даде малко съвети :oops:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Яну 15, 2013 9:12 pm

Konstantinov написа:Здравейте , голяма мъка е с този инкубатор от Борисов , днес се събудих и температурата беше 39.7гр.
Веднага го спрях и ги подържах 10-15 мин на стайна температура - остават 3 дни до излюпване дано не са заминали пилетата , яйцата са на 90 % оплодени иначе. По никакъв начин не може да се нагласи да стои на една температура , постоянно се мени с по близо градус та и повече нагоре и надолу , имаше една тема където един колега каза , че за отслабване са перфектни тия инкубатори - напълно съгласен съм с него , няма почивка :nono:
Взех от един приятел друг инкубатор - наседка , произведен е 1990 година , и по неговите думи е имал голям успех като е люпил с него .
Включих го да го наглася но ме притеснява това , че постоянно върти яйцата .наистина - много бавно , но постоянно се движи скарата в двете посоки .
Има ли някой който е запознат с това чудо на техниката да даде малко съвети :oops:

Здравей миналата година използвах насадка ,махах решетката която е закрепена за моторчето и оставях моторчето да си работи .Под коляното което задвижва яйцата поставях тънка дъсчица защото иначе пропада в дупката и се заклещва.На металната кутия с моторчето най отгоре има две малки "ръчки",едната е за спиране на инкубатора а другата е за спиране на моторчето.При мене след спиране на моторчето падаяе веднага температурата.Затова не съм спирал моторчето. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 16, 2013 2:24 am

Колеги това са инкубаторите : www.heka-brutgerete.de
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 16, 2013 2:27 am

Отново heka-brutgeraete.de
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Сря Яну 16, 2013 10:57 pm

gandalf_hsr написа:
Konstantinov написа:Здравейте , голяма мъка е с този инкубатор от Борисов , днес се събудих и температурата беше 39.7гр.
Веднага го спрях и ги подържах 10-15 мин на стайна температура - остават 3 дни до излюпване дано не са заминали пилетата , яйцата са на 90 % оплодени иначе. По никакъв начин не може да се нагласи да стои на една температура , постоянно се мени с по близо градус та и повече нагоре и надолу , имаше една тема където един колега каза , че за отслабване са перфектни тия инкубатори - напълно съгласен съм с него , няма почивка :nono:
Взех от един приятел друг инкубатор - наседка , произведен е 1990 година , и по неговите думи е имал голям успех като е люпил с него .
Включих го да го наглася но ме притеснява това , че постоянно върти яйцата .наистина - много бавно , но постоянно се движи скарата в двете посоки .
Има ли някой който е запознат с това чудо на техниката да даде малко съвети :oops:

Здравей миналата година използвах насадка ,махах решетката която е закрепена за моторчето и оставях моторчето да си работи .Под коляното което задвижва яйцата поставях тънка дъсчица защото иначе пропада в дупката и се заклещва.На металната кутия с моторчето най отгоре има две малки "ръчки",едната е за спиране на инкубатора а другата е за спиране на моторчето.При мене след спиране на моторчето падаяе веднага температурата.Затова не съм спирал моторчето. :drinks:

Благодаря ти , при мен температурата си стои постоянна , даже светва една лампичка като изключа моторчето . После като дойде време за въртене - го включвам докато ги обърне и пак го изключвам :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Сря Яну 16, 2013 11:00 pm

Dr. Velev написа:Колеги това са инкубаторите : http://www.heka-brutgerete.de


Доктор Велев , сигурен съм , че са много добри и много...скъпи тези инкубатори :oops:


Ами сега! Google Chrome не можа да намери www.heka-brutgerete.de
Може би имахте предвид: www.­heka-­brutgeraete.­de :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron