Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Основи на инкубацията

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Съб Яну 19, 2013 12:21 pm

Излюпиха се 20 пиленца от 29 яйца :D Още едно е прочуконо и се надявам до края на деня да се излюпи и то. Вече ще знам да не залагам яйцата в инкубатора вечерно време , цяла нощ не съм спал , но съм доволен. Още не мога да разбера кое е Съсекс , кое Плумутрок , но радостта е голяма .
Благодаря на всички за съветите и напътствията , благодаря на д-р Луканов и Благо за проявеното търпение и съвети :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Konstantinov » Нед Яну 20, 2013 10:01 am

Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот torneva » Пет Мар 08, 2013 10:02 am

Моля, нуждая се от информация дали по-високата влажност ( 80% ) в първите 2 дни от инкубацията е фатална за излюпването на пилетата.
И още един въпрос. В инструкцията на инкубатора пише през първите два дена яйцата да не се въртят. Така ли е?
Благодаря ви предварително!
torneva
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 6:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот cecko_iliev88 » Пет Мар 08, 2013 1:52 pm

torneva написа:Моля, нуждая се от информация дали по-високата влажност ( 80% ) в първите 2 дни от инкубацията е фатална за излюпването на пилетата.
И още един въпрос. В инструкцията на инкубатора пише през първите два дена яйцата да не се въртят. Така ли е?
Благодаря ви предварително!


Коригирай си влагата, не е добре да бъде толкова висока. Нормално 50 процента е добре. Относно въртенето на яицата навсякаде пише различно, аз лично ги въртя още от първият ден и не съм имал до сега никакви проблеми.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Petrov » Пет Мар 08, 2013 2:24 pm

Точно обратното !!! През първите дни е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО въртенето на яйцата ! Ако не се обръщат яйцата, жълтъкът притиска зародиша към черупката, при което залепва и умира !
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот torneva » Пет Мар 08, 2013 10:37 pm

Благодаря за съвета, започвам да ги въртя на 8 часа. Вярвам на хората, които люпят пиленца, а не на производителя на инкубатора.
Някой ползвал ли е такъв?
http://grad.bg/files/obiavi/photos/p_20 ... _73141.JPG
torneva
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 6:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот cecko_iliev88 » Пет Мар 08, 2013 11:06 pm

torneva написа:Благодаря за съвета, започвам да ги въртя на 8 часа. Вярвам на хората, които люпят пиленца, а не на производителя на инкубатора.
Някой ползвал ли е такъв?
http://grad.bg/files/obiavi/photos/p_20 ... _73141.JPG

Върти яицата от първият ден и интервалът на въртене е по малък, аз моите яица ги въртя през 2 часа в първите дни на инкубацията, в следващите дни мога да си позволя и през 3 часа да ги въртя. Много е важно в първите дни на инкубацията (до 8 ден) да се спазват стриктно изискванията температура , влажност, въртене, вентилация. Относно инкубаторите които се предлагат в интернет повечето са правени от хора които гледат да спечелят някои лев и хора които си нямат никаква представа от инкубация
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот torneva » Съб Мар 09, 2013 12:34 am

През 2 часа !!!! :shock:
А кога да спя ???


Допуснах вече 3 грешки:
1. след съхранение 2 дена при 16-17 градуса ги оставих да се темперират 5 часа при 24 градуса, заредих ги в инкубатора и го включих
2. първите 10-12 часа влажността беше висока
3. не въртях яйцата 20 часа, защото в инструкцията на инкубатора пишеше 2 дена да си стоят статично

Вече се замислям дали има шанс да се излюпи нещо ...или да започвам отначало :(
torneva
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 6:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот TK3C-74 » Съб Мар 09, 2013 2:34 am

не се притеснявай, ще се излюпят стига да са оплодени де. :wink: за въртенето, и два пъти на ден стига. от първата партида имам само 2-3 пиленца които не излязоха и умряха в яйцата, е изключвам неоплодените но те се махат в по-ранен етап. сега щъкат 40 мъника и кашона почна да им отеснява, а и идва новата партида :drinks: забравих, високата влажност през последните 2-3 дена е задължителна и яйцата не се въртят.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот torneva » Съб Мар 09, 2013 10:06 am

Успокои ме :)
Вече си мислех, че цялото суетене и вълнение покрай излюпването на пиленцата е отишло по дяволите.
Дано имат шанс да се появят на бял свят :)
За влажността и спиране на въртенето накрая го знам от инструкцията, но някъде из форума прочетох, че влажността трябва да се увеличи едва, когато пиленцата започнат да чупят яйцето.
Това не е ли 20-21 ден ?!
Откъде да си намеря подробно описание като за начинаещи - стъпка по стъпка?
Като прочета, че нещо може и така, и така и започвам да се чудя кое е най-правилно.
В какъв тип магазини се продават влагомери? Трябва явно да проверя дали инкубаторът работи както трябва. Дъното му е с два канала като концентрични окръжности. Единият се пълни с вода в началото, а последните 3 дена и двата, за да се увеличи площта на изпарение. Би трябвало да е изчислено от производителя, но ... :?:
torneva
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 6:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот TK3C-74 » Съб Мар 09, 2013 6:07 pm

по-добре започни да вдигаш влажността към 18 ден, защото съм имал пилета излюпени на 19-20 ден и такива излюпени на 23-24 ден. последното е единичен случай и ако яйцата бяха мои, сигурно щях да го махна, но в момента е чудесна кохинка.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот yuri » Съб Мар 09, 2013 6:48 pm

torneva написа:През 2 часа !!!! :shock:
А кога да спя ???


Допуснах вече 3 грешки:
1. след съхранение 2 дена при 16-17 градуса ги оставих да се темперират 5 часа при 24 градуса, заредих ги в инкубатора и го включих
2. първите 10-12 часа влажността беше висока
3. не въртях яйцата 20 часа, защото в инструкцията на инкубатора пишеше 2 дена да си стоят статично

Вече се замислям дали има шанс да се излюпи нещо ...или да започвам отначало :(

1. Не проблем.
2. Не е желателно, но не е и фатално.
3. Това вече е сериозна грешка. Не е не възможно въпреки това да има излюпени пилета, но определено няма да са много. Разбира се, не се отказвай.

Аз лично през деня въртя през 3-4-5 часа, както дойде, а нощем през 8-9, все пак трябва и да се спи. Въртял съм и точно на 4 часа през цялото денонощие, но резултатите са същите и реших, че няма смисъл да ставам посред нощите.
Трудности ще има винаги, но няма да се отказваме.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта