Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Основи на инкубацията

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Лора-Жако » Пон Мар 11, 2013 10:50 pm

А как мислите дали не са залепнали зародишите щом не са въртени около 36 часа и да са умрели някой или всички!
Лора-Жако
потребител
потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 1:44 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот yuri » Пон Мар 11, 2013 11:03 pm

Най-вероятно, но нямаш голям избор, така че , изчакай до край.

А всъщност в кой ден от инкубацията се е случило това?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот yuri » Пон Мар 11, 2013 11:06 pm

Сега виждам че става дума за десетия ден. Не ги хвърляй, има не малък шанс да се излюпят.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот tofhko » Вто Мар 12, 2013 9:33 am

Имам предложение към Администратора и колегите с голяма практика. Тъй като ние новите задаваме едни и същи въпроси който навярно са досадни защото някога някъде са обсъждани да направят нещо като таблица.Примерно:
1) Пъдпъдъци- градуси......влажност.....дни......
2) Фазани – градуси.....влажност......технология....
3) Щрауси-...................................
4) Токачки-......................
5) ......................
tofhko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 10:18 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Cabral » Вто Мар 12, 2013 10:39 am

Трудно е по таблици за един вид птици, защото това зависи от инкубатора. Точните градуси са за промишлени и лабораторни инкубатори и в домашните или малките фабрични не могат да се поддържат в такива тесни граници. Отделно има много големи разлики даже в инструкциите към различни инкубатори. Отделните породи са с различни изисквания и т.н.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот tofhko » Вто Мар 12, 2013 11:27 am

Един каталог с основните може да се направи. Ако се допълва със специфични още по добре. Толкова добър сайт а трябва да се ровим в други.
Нека другите да цитират нашия.
tofhko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 10:18 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот vinchenzo84 » Съб Мар 16, 2013 10:42 am

tofhko написа:Имам предложение към Администратора и колегите с голяма практика. Тъй като ние новите задаваме едни и същи въпроси който навярно са досадни защото някога някъде са обсъждани да направят нещо като таблица.Примерно:
1) Пъдпъдъци- градуси......влажност.....дни......
2) Фазани – градуси.....влажност......технология....
3) Щрауси-...................................
4) Токачки-......................
5) ......................

Изображение
http://picbg.net/img.php?file=75ae400ccd42cf6d.PNG
vinchenzo84
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 9:47 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Martin Andonov » Съб Мар 16, 2013 11:00 am

tofhko написа:Имам предложение към Администратора и колегите с голяма практика. Тъй като ние новите задаваме едни и същи въпроси който навярно са досадни защото някога някъде са обсъждани да направят нещо като таблица.Примерно:
1) Пъдпъдъци- градуси......влажност.....дни......
2) Фазани – градуси.....влажност......технология....
3) Щрауси-...................................
4) Токачки-......................
5) ......................


Всичко е написано тук във форума,просто се иска четене.Аз например без да задам нито един въпрос си направих инкубатор и люпя успешно,всичко което знам е от тук,благодарение на колегите.Има също и литература по темата,например тази книжка ''Люпене на яйца от домашни птици'' на Ангел Рангелов.
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот марин байнов » Пон Апр 01, 2013 7:53 pm

здравейте аз съм нов във форума и начинаещ в отглеждането или по скоро в люпенето на кокошки с инкубатор наскоро се сдобих с един руски наседка 1 и ако някой може да ми отговори имам няколко въпроса а именно през колко време трябва да се въртят яйцата защото четох в темата че някои колеги ги въртят по 3 или4 пъти на ден а тоя ги върти на всеки 5 минути не знам оригинално ли е така или има нещо прецакано и мога ли да си повредя яйцата така щото предишния собственик ме увери че само зареждал яйцата и доливал вода а като чета тука май не е само това и колко често трябва да се охлаждат яйцата и по колко време трябва да седят яйцата навън
марин байнов
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 4:42 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот miroki » Пон Апр 01, 2013 10:57 pm

На 5 минути пълно завъртане ли?
До колкото знам кокошката го прави ведъж на час, а ние понеже не сме дежурни на 8 часа веднъж. Някои, които са заети на 12 часа веднъж.
Кокошката го прави и да размени местата от по външните да ги премести на по-топло по вредата, за това толкова често. Та 5 мин. е много малко според мен.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот марин байнов » Вто Апр 02, 2013 7:54 am

на 5 минути ги върти но не прави пълен оборот по много малко се придвижва тавата
марин байнов
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 4:42 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Лора-Жако » Вто Апр 02, 2013 1:36 pm

марин байнов написа:на 5 минути ги върти но не прави пълен оборот по много малко се придвижва тавата



Здрасти,Наседката върти яйцата не точно на всеки 5 мин. а върти на всяко подгряване на терморегулатора и не прави пълен оборот,но моторчето е много бавно оборотно и за около 30-40 мин. максимум час прави 1оборот,така е направена Наседката!Аз ги преработвам махам нагревателите и на тяхно място слагам крушки но слагам и друг терморегулатор а оригиналния го ползвам само за въртенето!
Лора-Жако
потребител
потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 1:44 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron