Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Основи на инкубацията

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот torneva » Съб Мар 09, 2013 8:43 pm

Искрено ви благодаря за отделеното време!!!
Оценявам помощта, която оказвате на начинаещите!
Ще споделя как се развиват нещата, а и независимо от резултата ще има повторение при спазване на всички условия.
Тъй като продължавам всички грижи по яйцата ми изниква още един въпрос. Във форума стана въпрос и за охлаждането на яйцата по схема от 6-тия до 19-тия ден. Записала съм си всичко, но все пак очаквам потвърждение от хора с опит.
Още веднъж ви благодаря!!!
torneva
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 6:41 pm
Местоположение: Русе

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот yuri » Съб Мар 09, 2013 9:27 pm

При мен обръщането е ръчно. И като извадя яйцата да ги обръщам, те се охлаждат. Преди време Хр. Луканов ми каза, че в първата половина на инкубацията охлаждането да е около 5 мин., а през втората - 15 мин. Горе - долу го спазвам и мисля че резултатите ми са добри. През втората половина, като ги обърна и ги оставям да постоят вън от инкубатора. Всичко това се отнася за помещение със стайна температура. При мен в случая, та е 16-18 градуса.

Влажността я повишавам с по-голяма изпарителна повърхност от 19-я ден, а като прочукат повечето яйца, 1-2 пъти ги пулверизирам с хладка вода.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот tofhko » Нед Мар 10, 2013 7:30 pm

И при пъдпъдъците ли така се охлаждат яйцата?
tofhko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 10:18 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот ickata » Пон Мар 11, 2013 5:29 pm

Колеги помагайте!
Заредих инкубатора преди 11 дни.Спазвах (поне така мисля) всички условия на инкубация - първата седмица 38*С след това 37,8*С (даже на терморегулатора и на вътрешния термометър няма разлика) ,влажност 50-60% .При овоскопирането на 11-тия ден се оказа ,че в 50% от яйцата няма зародиш.Помислих ,че не са оплодени .Като ги строших се оказа ,че всички са оплодени,но няма никакви признаци на развитие.
Къде бъркам?
ickata
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 2:56 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот cecko_iliev88 » Пон Мар 11, 2013 5:50 pm

Колега тези 50 процента съмнителни яица, които самяташ че са оплодени, но са мъртви, би трябвало задължително да има някаква степен на развитие на ембрион и едва тогава да се говори за ранна ембрионална смъртност и да се търсят грешки в инкубацията(сигурен ли си че яицата са били оплодени). И второ има ли някаква зависимост от местоположението на яицата върху равта вътре в инкубатора( мъртви яица разположени близо до отоплението, близо до вентилатора, в единия краи, в другия краи) за да се смята че грешката е в инкубацията.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот cecko_iliev88 » Пон Мар 11, 2013 5:53 pm

ако има мъртъв ембрион значи има грешка в инкубацията, ако няма развит ембрион значи петела греши нещо :cool:
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот ickata » Пон Мар 11, 2013 6:24 pm

Точно това ме обърка и мен.Няма никаква зависимост къде са яйцата ,има и от края и от средата на тавата.Другото чудно е ,че след 11 дни нямаше никакво развитие ,а до всеки жълтък имаше сперматозоидно "топче".Затова ги чупих в съд едно по едно и проверявах.
ickata
потребител
потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 08, 2012 2:56 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Лора-Жако » Пон Мар 11, 2013 7:20 pm

Здравейте колеги,ако се пропусне да се завъртят яйцата за около 36 часа да се изхвърлят ли или да ги оставим?На 10 дена са от инкубацията и става дума за пъдпъдък!Какво ще кажете?
Лора-Жако
потребител
потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 1:44 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Cabral » Пон Мар 11, 2013 7:57 pm

Лора-Жако написа:Здравейте колеги,ако се пропусне да се завъртят яйцата за около 36 часа да се изхвърлят ли или да ги оставим?На 10 дена са от инкубацията и става дума за пъдпъдък!Какво ще кажете?


Абе как ще хвърляш яйцата? Египтяните преди 4 хиляди години са мътили яйца в цели сгради инкубатори без термометри, без влагометри и вентилатори, вие за денонощие и половина без въртене ще ги хвърляте.
Ето тук конкретно за пъдпъдъчи яйца:
http://agrorada.com/forum/viewtopic.php?f=241&t=759
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот TK3C-74 » Пон Мар 11, 2013 8:02 pm

поизчакай малко, яйцата скоро ще се излюпят. аз имах проблем при първите яйца, 4-5 пилета не начукаха черупката и се правих на акушер, пилетата така и не оживяха, но това е друга тема. та от тези въпросните яйца, прокапало на долната тавичка и 2 двойки яйца се слепили. първото яйце не знаех, че е залепено и го обърнах. естествено се отчупи парченце от черупката, втората двойка ги мокрих с топла вода да ги отлепя, но и там се отчупи парче. ядосах се, но реших да ги оставя. сега ги чакам да се излюпят след 2-3 дни, зародиша още мърда, долната ципичка и тя се е пукнала вече, решил съм да експериментирам до край.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот tofhko » Пон Мар 11, 2013 9:12 pm

Cabral написа:
Лора-Жако написа:Здравейте колеги,ако се пропусне да се завъртят яйцата за около 36 часа да се изхвърлят ли или да ги оставим?На 10 дена са от инкубацията и става дума за пъдпъдък!Какво ще кажете?


Абе как ще хвърляш яйцата? Египтяните преди 4 хиляди години са мътили яйца в цели сгради инкубатори без термометри, без влагометри и вентилатори, вие за денонощие и половина без въртене ще ги хвърляте.
Ето тук конкретно за пъдпъдъчи яйца:
http://agrorada.com/forum/viewtopic.php?f=241&t=759


Първо пише че след 15 ден влажноста се понижава а се пръскат с вода след това пише че след 14 ден влажноста се повишава . Кое е вярно не разбрах?
tofhko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 18, 2012 10:18 am

Re: Основи на инкубацията

Мнениеот Cabral » Пон Мар 11, 2013 10:04 pm

tofhko написа:
Cabral написа:
Лора-Жако написа:Здравейте колеги,ако се пропусне да се завъртят яйцата за около 36 часа да се изхвърлят ли или да ги оставим?На 10 дена са от инкубацията и става дума за пъдпъдък!Какво ще кажете?


Абе как ще хвърляш яйцата? Египтяните преди 4 хиляди години са мътили яйца в цели сгради инкубатори без термометри, без влагометри и вентилатори, вие за денонощие и половина без въртене ще ги хвърляте.
Ето тук конкретно за пъдпъдъчи яйца:
http://agrorada.com/forum/viewtopic.php?f=241&t=759


Първо пише че след 15 ден влажноста се понижава а се пръскат с вода след това пише че след 14 ден влажноста се повишава . Кое е вярно не разбрах?


Доколкото аз го разбрах влажността се понижава до 50% след проверката през петнайстия ден, а се увеличава до 70-80% след като първите яйца започнат да се излюпват през седемнайстия ден и докато трае самото излюпване. Ще им кажа да го проверят за всеки случай.
По принцип навсякъде се дават температури в много тесни граници, но това са температурите на които се нагласят термометрите, не е никакъв проблем, че ще мръдне с половин градус нагоре или надолу за няколко часа.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта