Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Здравейте!

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Съб Май 24, 2014 10:13 pm

Дължа голяма бира и много благодарности на bargazini за съвета. Запуших решетката с тиксо на вентилатора, които смуче отвън и всичко си дойде на място. Влажността се вдигна на около 60 и си стои там от часове. Температурата вътре се изравни и разликата е само 1 градус, което е допустима грешка за термометрите. А термометрите.....след като сравних показанията им с един много прецизен термометър май се оказва, че съм поддържал 33-36 градуса през цялото време. Което според мен обяснява закъснението на сега излюпващите се.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот miroki » Пон Май 26, 2014 5:15 pm

Както писах малко по-рано, остави една дупка. Недей запушва всички.
Или поне я отваряй от време на време за вентилация.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Пон Май 26, 2014 6:02 pm

miroki написа:Както писах малко по-рано, остави една дупка. Недей запушва всички.
Или поне я отваряй от време на време за вентилация.

Изходните, отдолу под дясната вратичка ( на снимката се виждат) са 10броя по 3 мм. Сега не са запушени. Затворих само 10-те кв.см от където смучеше вентилаторът. Въпреки това в горното отделение си има доволно количество вятър, когато работи вентилаторът. Преди малките дупки гасяха кибритена клечка, сега само накланят огънчето т.е. циркулацията на въздуха е много по-малка. Затова и не се "отвява" влагата. Освен това по 3-4 пъти дневно отварям и размествам и въртя яйцата. Сега, като се замислих, май прекарвам доста време пред инкубатора. С научна цел. От което най-доволна е жена ми. И телевизорът и компа са само нейни :D
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот miroki » Пон Май 26, 2014 7:31 pm

То си е хоби все пак и си е занимавка.
Губиш влага и от другите отвори.
Значи запуши всички от долу, без една и всички отгоре, без една.
Т.е. една за вход и една за изход.
Ако искаш отначало отвори повечко, а накрая затваряй постепенно и от двете места еднакво.
Идеята не е да има вятър, а да влиза и малко свеж въздух. Да отварянето помага определено.
Но е по-хубаво да си влиза постоянно по малко.
Накрая, ако не се справяш с висока влажност, затваряш всички. Аз и дунапрен съм сложил на капака.
Като отваряш за проветряване и естествено е намалена температурата, това също помага за повишаване на влажността.
На косъм бях, нагревател за рибки (без реле) да сложа във водата, само да вдигна влажност.
И на мен bargazini ми каза за отворите.
Но всяка "машина" си иска нейното.
И може нашите съвети да не са съвсем точни, та имай го в предвид за твоя случай.
:drinks:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот miroki » Пон Май 26, 2014 7:36 pm

ПП. вентилатора не трябва да смуче от вън, като цяло, а от сектора с яйцата. И да върти въздуха. Това от вън е съвсем леко да принади и въздух.
Та ако със затварянето намаляш циркулацията, направи отвор от долу на вентилатора да дърпа от там.
Не би трябвало да духа по-малко.
Ако съм те разбрал правилно.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Пон Май 26, 2014 11:37 pm

Направих няколко по-подробни снимки как работи инкубаторът, някой може да си хареса някоя идея.
Това е изглед отгоре с отворен капак.
Черният вертикален вентилатор засмукваше въздух отвън и обдухва крушката. Вторият е монтиран отдолу на кръглия отвор. Той засмуква вече топлия въздух и го вкарва директно в люпилнята.
Изображение
Изображение
Изображение
А лявото "помещение" е предназначено за тях. Вентилаторът вкарва малко топъл въздух през неуплътненията, но ми се видя недостатъчно и сложих една 40 ватова крушка. Поддържа 25-28 градуса с леко отворена вратичка.
Изображение
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот dikata1975 » Вто Май 27, 2014 6:45 am

Здравей и от мен,вентилаторът който ти вкарва въздух от вън според мен е напълно излишен(пробвай да го спреш ).Така както си запушил отвора му сега си взима въздух от съседният сектор.Терморегулатора там където е не е добре (на най голямата влага е),ако има възможност го премести в другият сектор.Интересно ми е за какво е втората фасунка (тази в чашата),може би е да нагрява вода за по голяма влажност,а също и двигателчето от микровълнова ,какво върти?Като цяло е доста интересен инкубатор.
Аватар
dikata1975
потребител
потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 9:30 am
Местоположение: гр. Ямбол

Re: Здравейте!

Мнениеот vyas0 » Вто Май 27, 2014 8:41 am

Засмукания топъл въздух влиза при яйцата,а как се връща обратно при лампите да се загрее и пак да отиде при яйцата :think:
При теб е по трудно зашото движиш топлия въздух надолу.



Ето една принципна схема на движението на въздуха в инкубатор.
Изображение

Някой слагат елементите отгоре но мисля ,че не е оптимално такова решение.Топлия въздух винаги отива нагоре.

П.П. Островчето най ме кефи :wink:
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Здравейте!

Мнениеот vyas0 » Вто Май 27, 2014 8:45 am

Май ми се струва,че вече трябва да влезем в една друга тема :D
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Вто Май 27, 2014 9:25 am

dikata1975 написа:Здравей и от мен,вентилаторът който ти вкарва въздух от вън според мен е напълно излишен(пробвай да го спреш ).Така както си запушил отвора му сега си взима въздух от съседният сектор.Терморегулатора там където е не е добре (на най голямата влага е),ако има възможност го премести в другият сектор.Интересно ми е за какво е втората фасунка (тази в чашата),може би е да нагрява вода за по голяма влажност,а също и двигателчето от микровълнова ,какво върти?Като цяло е доста интересен инкубатор.


Не се бях сетил, ще му резна жиците на първия вентилатор да видим какво ще стане.
Втората крушка я монтирах аз, защото беше необходимо много време да достигне зададената температура след отваряне на вратичката само с първата.
Двигателят от микровълнова служеше да "люлее" яйцата. Понеже е правен за яйца от пойни птички, тези му дойдоха тежки и го изключих.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Вто Май 27, 2014 9:34 am

vyas0 написа:Засмукания топъл въздух влиза при яйцата,а как се връща обратно при лампите да се загрее и пак да отиде при яйцата :think:
При теб е по трудно зашото движиш топлия въздух надолу.



Ето една принципна схема на движението на въздуха в инкубатор.
Изображение

Някой слагат елементите отгоре но мисля ,че не е оптимално такова решение.Топлия въздух винаги отива нагоре.

П.П. Островчето най ме кефи :wink:


Да, така е. Не е направен както трябва, но това е с което разполагам. С малко подобрения и с ваша помощ мисля, че второто зареждане ще е по-успешно. Хубавите инкубатори са от 400 до 800 евро. Този го взех за 100. Има и обява за Клео, но така и не можах да се свържа с продавача в продължение на една седмица. Те са от 70 до 150 в зависимост от броя на яйцата.
Благодаря за островчето. Там освен патки има и шарани. Въпреки че е дълбоко само 60 см се чувстват отлично.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот vyas0 » Вто Май 27, 2014 10:01 am

ОК.Направи още едно зареждане след доработките.

Ако резултата пак не е задоволителен, взимай найкое старо хладилниче, нужната техника вече я имаш - терморегулатор,вентилатори,термометри....и т.н.т. И ще го сглобим на ново :wink:

Пък после ще почерпиш по :drinks:
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта