Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Здравейте!

Модератори: nikigeen, yuri

Здравейте!

Мнениеот Ангел » Съб Май 03, 2014 8:58 pm

Днес се регистрирах във вашия ( вече нашия) форум. Пускам темата с цел представяне и запознаване. Занимавам се с отглеждането на кокошки (30 - 50) и патки ( 10 - 30) абсолютно аматьорски. И без да полагам каквито и да е грижи. Живеят си на около 10 декара пуснати свободно. Вечер се прибират в една голяма клетка, че нощем обикалят животни, които вечерят с тях. Патките се спасяват като спят на малко островче. От известно време забелязах, че с инстинкта за мътене нещо не е наред. Четири пъти намирам изоставени яйца, по 10 - 12. Ден, два, няма никой. Като счупя яйцето вътре намирам почти оформено пиле. Може би е трябвало няколко дни още. От 6 години ги имам кокошките, досега нямаше проблем. Просто в един момент се появява кокошка с десетина пиленца. За да не останем без яйца и месо, купих един саморъчен инкубатор. С него се очертава интересен филм. Засега го пробвам и разучавам. Има си два термометъра, аз вкарах още два. Нови и скъпи са, по 8 евро. Разликата от първия до последния е 4 градуса. Освен това по никакъв начин не мога да наглася температура и влажност. Вдигне ли се температурата, влажносста пада до 10. Вдигна ли влажността, температурата пада до 35. В момента съм сложил яйца, на седмица са вече. Ако излезе нещо ще го броя за чудо. Ако ви е интересно ще ви държа в течение на експеримента. Ако не за друго, поне моабет да става :D :drinks:
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Сря Май 21, 2014 11:43 pm

На 24-я ден от 40 яйца се излюпиха 3 пилета. Не че са много, но са 3 пъти повече от нищо.
И между другото, това е единственият форум ( от десетина) в който никой не си направи труда да напише поне " Здравей и добре дошъл"
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот fraxinus » Чет Май 22, 2014 9:09 am

Здравей ,вероятно нещо си объркал с терморегулатора , не би трябвало да се влияе от влажността ,покажи снимка на терморегулатора и на приборите ,с които измерваш тези стойности.
fraxinus
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 10:13 pm

Re: Здравейте!

Мнениеот vyas0 » Чет Май 22, 2014 1:37 pm

Здравей Ангеле ! Вместо да си правиш експерименти прочети тези две теми http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=6&t=4189 и тук http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=6&t=591 и вярвам ,че ще намериш отговори на много от въпросите които те мъчат.Само с тяхна помощ вече люпя за 5ти път.
А и да незабравиме и тук http://forum.pernati.com/viewtopic.php?f=6&t=630 :cool:

Във форума има доста специалисти и професионалисти,които при зададен коректно въпрос/на който отговор го няма във форума/ вярвам,че ще ти помогнат.

Успехи !
vyas0
потребител
потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 12:15 am
Местоположение: София-Световрачене

Re: Здравейте!

Мнениеот miroki » Чет Май 22, 2014 5:31 pm

Гледаш си птиците в идеални условия, браво.
Поне ядеш яйца от наистина щастливи кокошки.
Имам един познат, на който ще нося пилета и той ги гледа така. Голям кеф е. Само островче си няма.
:drinks:
Относно влажността, съм забелязал, че уредите мерят ниска влажност при голяма температура и обратното. То е и нормален процес това.
Обърни внимание и на вентилацията, остави само един отвор за начало.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Чет Май 22, 2014 11:45 pm

Благодаря на включилите се!
Посещавам форума от няколко месеца преди да се регистрирам, от момента когато ми дойде "блестящата" идея да купувам инкубатор. Изчел или поне прегледал съм всичко на което попаднах, включително и посочените от колегата. Смея да твърдя, че теоретически съм подготвен. Според мен проблемът е в тъпата кутия, не е направена както трябва. Ще я снимам и ще ви я покажа до няколко дни. Вентилатор от компютър засмуква въздух отвън и го вкарва в горното "помещение". Там се нагрява с крушка и втори вентилатор го изпраща надолу в люпилнята. Тя е с размери 30:30:30. И на това ограничено пространство се получават 5-градусни температурни разлики. Аз лично нямаше да го повярвам, ако не го бях видял. Изкупих всички модели термометри в района, не е от тях. В момента останаха патешки яйца, да видим дали ще излезе нещо. Добрата новина е че поне 5-6 кокошки мътят от няколко дни, а вероятно има и още на места където не ги виждам. А за предишните, които изоставиха полозите - точно тогава мина една студена вълна за няколко дни и нощните температури паднаха. Мисля, че по някакъв начин усещат че не могат да поддържат необходимата температура и това може би това е причината.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот bargazini » Пет Май 23, 2014 7:35 pm

Здравей Ангеле,
Проблемът е че вкарваш въздух отвън. Махни вентилаторът който вкарва въздух при крушките и запуши дупката. Пробий отвори около вентилатора, който вкарва нагрятият въздух от крушките за да може въздухът да се върти само вътре в кутията. Обърни вентилаторът да изкарва въздухът от частта с яйцата, той ще влиза през новите отвори между двете кухини. Трябва ти само един много точен термометър при яйцата, а датчикът на терморегулаторът да не е на течение и да е в частта с лампите (иначе ще имаш много голяма инертност, която мисля че е причината за голямата ти температурна разлика). И вземи сложи някоя снимка на това чудо, че да не гадаем.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Пет Май 23, 2014 8:09 pm

Ето инкубатора и част от стопанството ми.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот miroki » Пет Май 23, 2014 9:21 pm

Както си и мислех, идеални условия.
Инкубатора е, като машина на времето.
Колкото повече сектори, толкова повече проблеми.
Но не се вижда къде е най-важната част, терморегулатора.
При всички положения ще има инертност.
За това както и колегите писаха, датчика на терморегулатора при лампите. А този който е най-прецизен, при яйцата в средата. И мериш по него, без значение на другите места колко е.
Ако трябва да се направят по-добри отвори за поемане на въздух от яйцата, за да го завърта по-лесно.
И съвсем малка част от вън. От където ще регулираш.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Съб Май 24, 2014 2:37 pm

Оказа се, че филмът е многосериен. Тази нощ са се излюпили още две и в момента три се опитват да излязат. 27 ден е. Оставих яйцата , защото инкубаторът си е включен заради патешките.
Колега, идеята да спра външния въздух ми хареса. Вероятно така ще се реши проблемът с влажността. Ще го направя на следващото зареждане. Благодаря!
Датчикът на терморегулатора е при яйцата, но в горната част. Не може да се свали надолу, къс е кабелът.
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Re: Здравейте!

Мнениеот qnakiev » Съб Май 24, 2014 4:47 pm

Ангел написа:Оказа се, че филмът е многосериен. Тази нощ са се излюпили още две и в момента три се опитват да излязат. 27 ден е. Оставих яйцата , защото инкубаторът си е включен заради патешките.
Колега, идеята да спра външния въздух ми хареса. Вероятно така ще се реши проблемът с влажността. Ще го направя на следващото зареждане. Благодаря!
Датчикът на терморегулатора е при яйцата, но в горната част. Не може да се свали надолу, къс е кабелът.

Колега много хубави условия, немия пакот сиво белия е много красив ,случайно да имате яйца от него за продаване?И аз също си взех инкубатор на скоро ,от румънските заводски Клео 5 ,заредил съм го с най различни яйца - пуйки ,фазани ,кокошки - различни породи ,та дано стане нещо !Поздрави и успех с инкубатора! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Здравейте!

Мнениеот Ангел » Съб Май 24, 2014 5:11 pm

qnakiev,яйца има много. Малки, големи, пилешки и патешки. Не ги продавам, раздавам ги на познати,приятели и колеги. Радват се много. Единственият проблем е разстоянието, което ни дели. Намирам се на 60 км на юг от Валенсия т.е. на 3000 км от теб ( предполагам).
Ангел
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 03, 2014 2:30 pm
Местоположение: Каса Пареха Валенсия

Следваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron