Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Модератори: nikigeen, yuri

Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот mi1234 » Сря Авг 13, 2014 10:24 am

Здравейте,
искам да попитам какви са законовите разпоредби за отглеждане на петли и кокошки в населените места и към кого мога и трябва да подам жалба за неспазването им?

Става въпрос за скован "кокошарник" и "гълъбарник" в двора на съседа ми, които са направени буквално под прозореца ми. Естествено в жегите се спи на отворени прозорци, а петелът кукурига от 5:00 сутринта. Смрадта и мръсотията са невиждани. Не знам дали изобщо той живее тук, но пилетата определено живеят. Има и няколко гълъба, който гърголят по цял ден, на всичкото отгоре те и летят наоколо както и серат наоколо. Не може да се оставят така нещата, защото в крайна сметка животните са изоставени там. А наскоро разбрах, че искал и паун да си купува!

Към кого да подам жалба за да бъдат разкарани животните?
- Общината - става въпрос за гр. София, община Банкя
- Здравното министерсво / ХЕИ / Регионален здравен инспекторат
- Екоравновесие

Моля ви за помощ, нямам против животните, другия съсед също гледа кокошки, даже му ги храня когато е на море, но те са по-чисти и възпитани от някои домашни кучета!
mi1234
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 10:11 am

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот qnakiev » Чет Авг 14, 2014 10:30 am

По добре поговори със съседа си, аз доста си изпатих след като пуснаха жалба срещу мен. Кажи му да ги премести или поне да ги намали .Пък ако се прави на интересен тогава прибегни до жалба в общината. :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот qnakiev » Чет Авг 14, 2014 10:33 am

qnakiev написа:По добре поговори със съседа си, аз доста си изпатих след като пуснаха жалба срещу мен. Кажи му да ги премести или поне да ги намали .Пък ако се прави на интересен тогава прибегни до жалба в общината. :wink:

Но при мен жалбата беше заради патиците понеже крякат силно!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот mi1234 » Чет Авг 14, 2014 7:57 pm

Съседът е ненормален и леко опасен, ако беше нормално човешко същество нямаше да се чудя какви жалби да подавам. Петелът също е ненормален. Вчера ходих до там да видя за какво иде реч, че през оградата не се вижда, настанил ги е стария външен клозет, а гълъбите летят като неадекватни прилепи нагоре-надолу и букат и гърголят по цял ден.

Добре, значи в общината, а там към коя секция да се обърна или?
А само оплакване ли да пусна или някакъв сигнал или какво?
А какви са санкциите към съседа?

(Разберете не е проблемът в самите животни, а във факта, че не е им е там мястото, и никой не се грижи за тях!)
mi1234
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 10:11 am

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Съб Авг 16, 2014 9:59 am

http://www.sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36
Тук има малко информация по въпроса, също така и към кого да се обърнеш
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот bojilov » Чет Фев 26, 2015 6:46 pm

Мила родна картинка-Ганю пак е решил да се чувства център на вселената.
Каак може някой да гледа петел и гълъби!?Все животни,които нарушават дълбоко душевния ми мир.Баба ти кой знае колко петли са и кукуригали на главата всяка сутрин,па не е изкукуригала и сигурно ще живее повече от тебе и е била психически по-здрава от тебе.Най-малкото не се е дразнела и не е изпадала в дива истерия от гърголенето на гълъб.
То сигурно и от твоите прозорци типично по български редовно вечерно време летят торбички с боклук и се дочува мазна чалгийка ама кво ти пука-ти си центъра на вселената и останалите да го духат.Оня с животните-също.
Живея в среден български град,от селски тип(като повечето в България).
Имам един комшия който гледа към 30гълъба.Понякога осират парапета на единия ми прозорец.Голяма работа,то все едно бездомните врабки го не осират...
Друг гледа две кучета.И двете определено са по-гласовити от секва птица.
Друг комшия гледа кон.Понеже не прави нищо с него(гледа го само за красота),то коня редовно цвили и блъска едно ламаринено корито,което седи пред него за храна,ей така-от скука.
За десетките комшийски котки,които редовно се разкарват из двора и ядат от на патките храната,мяукат,бият се и т.н.-да не отварям и дума.
Друг комшия има автомивка и сервиз.Понякога пуска пароструйката нощно време(близо до главен път сме и има и нощта трафик из града).Чува се пароструйката но не ми пречи.
На никой от комшиите не съм му правил забележка за нищо.Светът е красив защото е шарен-има хора и черни и бели, и гласовити и по-тихи.Никой от тях не ме дразни и смятам че сме родени за да живеем съвместно и да намираме начин някакси да се разбираме.И ако не си помагаме,то поне да не си пречим с разни изсмукани от пръстите претенции...
Аватар
bojilov
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 6:57 pm

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот qnakiev » Вто Мар 10, 2015 12:09 am

bojilov написа:Мила родна картинка-Ганю пак е решил да се чувства център на вселената.
Каак може някой да гледа петел и гълъби!?Все животни,които нарушават дълбоко душевния ми мир.Баба ти кой знае колко петли са и кукуригали на главата всяка сутрин,па не е изкукуригала и сигурно ще живее повече от тебе и е била психически по-здрава от тебе.Най-малкото не се е дразнела и не е изпадала в дива истерия от гърголенето на гълъб.
То сигурно и от твоите прозорци типично по български редовно вечерно време летят торбички с боклук и се дочува мазна чалгийка ама кво ти пука-ти си центъра на вселената и останалите да го духат.Оня с животните-също.
Живея в среден български град,от селски тип(като повечето в България).
Имам един комшия който гледа към 30гълъба.Понякога осират парапета на единия ми прозорец.Голяма работа,то все едно бездомните врабки го не осират...
Друг гледа две кучета.И двете определено са по-гласовити от секва птица.
Друг комшия гледа кон.Понеже не прави нищо с него(гледа го само за красота),то коня редовно цвили и блъска едно ламаринено корито,което седи пред него за храна,ей така-от скука.
За десетките комшийски котки,които редовно се разкарват из двора и ядат от на патките храната,мяукат,бият се и т.н.-да не отварям и дума.
Друг комшия има автомивка и сервиз.Понякога пуска пароструйката нощно време(близо до главен път сме и има и нощта трафик из града).Чува се пароструйката но не ми пречи.
На никой от комшиите не съм му правил забележка за нищо.Светът е красив защото е шарен-има хора и черни и бели, и гласовити и по-тихи.Никой от тях не ме дразни и смятам че сме родени за да живеем съвместно и да намираме начин някакси да се разбираме.И ако не си помагаме,то поне да не си пречим с разни изсмукани от пръстите претенции...

Евала на съседи като тебе ,аз преди 2 години махнах над 50 птици заради такава жалба ,разбира се всичко стана анонимно и не дойде да ме предопреди и нямах време да реагирам да ги приместя и ги раздадох ! :!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Правилник и жалба срещу отглеждане в населени места

Мнениеот СТОЯН ШУМЕН » Чет Юли 23, 2015 11:25 am

bojilov написа:Мила родна картинка-Ганю пак е решил да се чувства център на вселената.
Каак може някой да гледа петел и гълъби!?Все животни,които нарушават дълбоко душевния ми мир.Баба ти кой знае колко петли са и кукуригали на главата всяка сутрин,па не е изкукуригала и сигурно ще живее повече от тебе и е била психически по-здрава от тебе.Най-малкото не се е дразнела и не е изпадала в дива истерия от гърголенето на гълъб.
То сигурно и от твоите прозорци типично по български редовно вечерно време летят торбички с боклук и се дочува мазна чалгийка ама кво ти пука-ти си центъра на вселената и останалите да го духат.Оня с животните-също.
Живея в среден български град,от селски тип(като повечето в България).
Имам един комшия който гледа към 30гълъба.Понякога осират парапета на единия ми прозорец.Голяма работа,то все едно бездомните врабки го не осират...
Друг гледа две кучета.И двете определено са по-гласовити от секва птица.
Друг комшия гледа кон.Понеже не прави нищо с него(гледа го само за красота),то коня редовно цвили и блъска едно ламаринено корито,което седи пред него за храна,ей така-от скука.
За десетките комшийски котки,които редовно се разкарват из двора и ядат от на патките храната,мяукат,бият се и т.н.-да не отварям и дума.
Друг комшия има автомивка и сервиз.Понякога пуска пароструйката нощно време(близо до главен път сме и има и нощта трафик из града).Чува се пароструйката но не ми пречи.
На никой от комшиите не съм му правил забележка за нищо.Светът е красив защото е шарен-има хора и черни и бели, и гласовити и по-тихи.Никой от тях не ме дразни и смятам че сме родени за да живеем съвместно и да намираме начин някакси да се разбираме.И ако не си помагаме,то поне да не си пречим с разни изсмукани от пръстите претенции...
Браво колега такива комшии пожелавам всекиму.Успех в живота :|
СТОЯН ШУМЕН
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 26, 2015 8:11 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта